11 دلیل باد گرم زدن کولر گازی قسمت دوم
11 دلیل باد گرم زدن کولر گازی قسمت دوم

نگه داری و مراقبت از کولرگازی سبب می شود تا ضمن بالاتر رفتن طول عمر دستگاه، هزینه های سرویس و نگه داری این سیستم ها به کمترین حالت ممکن برسد. زیرا مراقب از آن ها سبب می شود تا عمر قطعات بالاتر رفته و نگرانی از بابت خرابی یا ایجاد مشکل برای کل دستگاه وجود نداشته باشد. یکی از مشکلاتی که بروز آن به دلایلی مختلفی بستگی دارد، باد گرم زدن این دستگاه هاست که می توان با در نظر قرار دادن مشکلات مختلف و حل آن ها از دستگاه استفاده بهینه داشت. با توجه به این که این مشکل جزو شایع ترین مسایل به شمار می رود، پیشنهاد می شود تا ضمن مطالعه بخش اول، این محتوا، این مقاله نیز خوانده تا بتوان ضمن آگاهی بیشتر به شکل سریع مشکل پیش آمده را تشخیص داد و با مراجعه به تکنسین از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری نمود. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

۱۱ دلیل باد گرم زدن کولرگازی قسمت اول

چرا کولرگازی باد گرم می زند؟

  • شکستگی یا مسدود شدن مسیر لوله های کولر گازی

پنل داخلی و خارجی این مدل دستگاه با استفاده از لوله های مسی بهم متصل شده اند و گاهی عوامل مختلفی مانند تعمیرات ساختمانی یا سقوط اجسام سنگین روی آنها باعث شکستن ، له شدن و یا سوراخ شدن انها می شود، زیرا این لوله ها حالت نرمی دارند و می توان با استفاده از دست خم و پیچ های مختلفی را در آن ها ایجاد نمود. با سوراخ یا شکسته شدن لوله ها، ذرات ساختمانی و خاک لوله را مسدود می کنند و عدم ورود و تامین هوا باعث می شود باد خروجی از کولر کیفیت لازم را نداشته باشد. همچنین توجه شود که اگر در هنگام نصب دستگاه و اندازه لوله های مسی از سوی تکنسین به درستی انتخاب نشده باشد، از همین رو این موضوع می تواند در کیفیت هوای خروجی بسیار تاثیرگذار باشد.

  • تنظیم ریموت کنترل

برخی از دستگاه ها دارای حالت سرمایشی و گرمایشی هستند و این امکان را دارند تا در هر فصل هوای متناسب با آن فصل را تولید نمایند. بعضا اتفاق می افتد که کاربران بدون توجه به این موضوع، حالت هات را به جای کول و یا برعکس قرار می دهند. از همین رو پیشنهاد می شود در اولین قدم برای رفع این مشکل ریموت را نگاه کنید و شاید با تغییر چند حالت از روی کنترل مشکل به شکل کامل حل شود.

 

چرا کولرگازی باد گرم می زند

  • پوشیده بودن پنل خارجی

برخی از کاربران با در نظر گرفتن زمان استفاده از این دستگاه تهویه مطبوع، با شروع فصل زمستان اقدام به پوشاندن روی کندانسور یا یونیت بیرونی را با کاور می کنند تا دستگاه را از باران و برف در امان نگه دارند و با فراموش کردن باز نمودن پوشش در فصل گرما نیز این کار را ادامه می دهند. همین امر سبب می شود تا دستگاه نتواند گرما را خارج نماید و گرما به داخل محیط انتقال پیدا می کند.

  • معیوب بودن برد

برد دستگاه مانند مغز انسان عمل می نماید و کار فرمان دادن به اجزا را دارد. برای همین هر گاه به هر دلیل برد به سایر اجزا به درستی فرمان ندهد در نتیجه انها هم به درستی عمل نمی کنند و باعث ایجاد عیب در دستگاه می شود. پس لازم است برای تست برد از یک تکنسین کمک گرفته شود تا مشکلات احتمالی را حل نماید و یا قطعه را تعویض نماید. درست دستور ندادن برد سبب می شود تا عملا دستگاه به شکل کامل، فعالیت نکند و یا عملیات ها را کاملا اجرایی ننماید.

  • سوختن خازن

یکی دیگر از عواملی که سبب ایجاد باد گرم می شود، سوختن خازن است که از قطعات مهم و اصلی سیستم به شمار می رود. برای حل این مشکل حتما لازم است از یک تعمیرکار کمک گرفته شود زیرا، تعویض قطعه نیاز به تخصص لازم دارد و کار افراد عادی نیست.
توجه داشتن به سرویس ماهانه و انجام مراقبت های کلی با توجه به آن چه که در برورشور دستگاه گفته شده است، کمک می کند تا از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری شود و دستگاه در بهترین حالت ممکن عملکرد خود را داشته باشد. از همین رو با نوشتن تاریخ سرویس هایی که تا به حال انجام داده اید، حواستان به نوبت های بعدی نیز باشد.