تنظیم پکیج لورچ برای تابستان و زمستان
تنظیم پکیج لورچ برای تابستان و زمستان

در میان ادوات گرمایش و سرمایش، کمتر پیش می آید که محصولاتی را پیدا کنید که تأمین کننده سیستم های دیگر باشند و در عین حال برای تمام فصول سال قابلیت استفاده داشته باشند. برای مثال، چیلرها در زمستان کاربرد آنچنانی ندارند و موتورخانه ها هم نمی توانند کاری برای خنک کاری در تابستان انجام دهند. به همین دلیل منطقی است که تنظیمات مشخصی برای فصول کم کاربرد این ادوات وجود ندارد. استثنای این ادوات پکیجها هستند که برای دو وضعیت فصلی سرد و گرم تنظیمات معینی دارند و در این قسمت تلاش می کنیم نحوه انجام این تنظیمات به طور مخصوص در برند لورچ را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

فهرست مطالب:

    1. ویژگی های پکیج برند لورچ
    2. نحوه تنظیم برای تابستان
    3. نحوه تنظیم برای زمستان

نحوه تنظیم پکیج لورچ برای تابستان

ویژگی های پکیج لورچ

برند لورچ سال هاست که محصولات باکیفیت و درجه یکی را برای ایرانیان عرضه کرده است و سابقه آن را می توان تا بیش از 50 سال پیش دنبال کرد. این مجموعه که ابتدا به تولید تجهیزات گرمایشی نفتی مثل بخاری و آبگرمکن می پرداخت، به مرور زمان با فناوری های روز جهان آشنا شده و در دهه 60 و در بحبوحه جنگ تحمیلی وارد بازار لوازم گازی شد. از این زمان محققان آن توانستند تولیدات خنک کننده را هم به سبد کالاهای تولیدی اضافه کنند و دیری نپایید که این برند در سکوت و بدون آن که تبلیغات گسترده ای داشته باشد، به یکی از پرکارترین تولیدکنندگان داخلی بدل شد.

یکی از تولیدات نوین این برند، پکیج است. این دستگاه که اغلب نام آن را همراه با شوفاژ دیواری و آبگرمکن هم می شنویم، در واقع دستگاهی است که با رشد آپارتمان نشینی و فقدان فضای کافی برای اختصاص دادن به ادوات موتورخانه به بازار معرفی شده است. این تجهیزات جای اندکی می گیرند و در عین حال تا وقتی که میزان آب مورد نیاز برای گرمایش یا شستشو در سطح محدودی باقی بماند، قادرند آن را تا سطح قابل توجهی گرم کنند.

برخلاف موتورخانه‌ها، این دستگاه‌ها تنظیمات خاصی برای فصول مختلف سال دارد که معمولاً تحت دو وضعیت تابستانی و زمستانی تقسیم بندی می شود. این تنظیمات اغلب بسته به برند و نحوه تولید محصولات آنها می تواند تفاوت های فاحشی داشته باشد و بنابراین برای کسانی که آنچنان در بازار این تولیدات تجربه ندارند، احتمال برخورد کردن با سیستم کنترل جدید به نسبت بالاست. به همین دلیل است که در ادامه نحوه تنظیم تابستانی و زمستانی را برای مدل های ساخت برند لورچ با شما در میان می گذاریم.

 

بیشتر بدانید:

بهترین مدل پکیج لورچ

نحوه تنظیم پکیج لورچ برای تابستان

اول بگذارید به سراغ تنظیمات تابستانی برویم که معمولاً نیازمند کارکرد دستگاه در شرایط فشار پایین تر و با دمای کمتر است. برای این کار باید به سراغ صفحه تنظیم دستگاه بروید. اغلب مدل های ساخته شده توسط این برند دارای یک کلید دایره بزرگ و برجسته در زیر نمایشگر اطلاعات عملکردی خود هستند که گاهی با نام کلید ولوم هم شناخته می شود. با چرخاندن این کلید، روی صفحه نمایشگر گزینه های مختلفی انتخاب می شود. گزینه ای که روی آن قرار گرفته اید به حالت چشمک زن درمی آید و با یک بار فشردن کلید می توانید آن را انتخاب کنید. قدم بعدی این است که بدانید برای تنظیمات تابستانی چه کاری را باید انجام بدهید.
کلید را بچرخانید تا روی علامت برف قرار گرفته و این گزینه روی نمایشگر شروع به چشمک زدن کند. با یک بار فشردن کلید ولوم، علامت برف ناپدید شده و جای خود را به علامت خورشید می دهد. سپس می توانید با چرخاندن کلید، یکی از دو دمای قرار گرفته در گوشه های بالایی نمایشگر را هم انتخاب کنید که در این حالت هم هرکدام که انتخاب کرده باشید، شروع به چشمک زدن می کند. دمای گوشه چپ مربوط به آبگرم مصرفی و دمای گوشه راست مربوط به شوفاژ است. با یک بار فشردن کلید می توانید هر کدام از این دو را هم تنظیم کنید.

 

نحوه تنظیم پکیج لورچ برای زمستان

اگر نحوه تنظیم برای تابستان را آموخته باشید، تنظیم برای زمستان باید برایتان کار ساده ای باشد. یک بار دیگر کلید ولوم را بچرخانید تا روی علامت خورشید قرار گرفته و این نماد شروع به چشمک زدن کند. حالا یک بار کلید را به داخل فشار دهید تا علامت خورشید ناپدید و علامت دانه برف نمایان شود. مجدداً می توانید با چرخاندن ولوم دمای آبگرم مصرفی و دمای شوفاژ را هم تنظیم کنید. همان طور که مشخص است، با فرآیندی بسیار ساده و خلاصه سازی شده روبرو هستیم.

 

بیشتر بدانید:

بهترین برندهای پکیج دیواری و زمینی

 

 نتیجه گیری:

در این مطلب به بررسی پکیج‌ لورچ پرداختیم و شما را با دو دسته تنظیمات اساسی در این محصولات برای فصول گرم و سرد آشنا نمودیم. با عنایت به این اطلاعات، کسانی که اقدام به تهیه ادوات از این شرکت نموده اند می توانند عمر مفید تجهیزات گرمایش و سرمایش خود را افزایش داده و هزینه های تعمیر و نگهداری خود را پایین بیاورند. با توجه به شرایط اقتصادی کشور و هزینه های فزاینده زندگی، امیدواریم این مطلب بتواند در این خصوص به شما کمک کند و زمینه ساز رضایت بیشتر و خیال آسوده تر شما در خصوص تهویه هوای مطبوع طی سال باشد.