ویژگی های دستگاه تصفیه هوای خوب
5 ویژگی دستگاه تصفیه هوای خوب

اگر قصد دارید برای یک دستگاه تصفیه هوا هزینه کنید، منطقی است که قبل از تصمیم گیری، برای مقایسه مدل ها و مارک های مختلف وقت بگذارید. شما می خواهید کیفیت هوا را در خانه یا محل کارتان بهبود ببخشید و تنها نیستید. به همین دلیل ما این لیست از ویژگی های برتر را جمع آوری نموده ایم تا با استناد به آن بتوانید بهترین نتیجه را کسب نموده و بهترین دستگاه را خریداری نمایید.

چه چیزی باعث تصفیه هوا خوب می شود؟

وقتی صحبت از خرید دستگاه تصفیه هوا می شود، هدف مشخص است.”بهبود کیفیت هوای منزل یا محل کار.” با این حال، بررسی مشخصات فنی می تواند انتخاب شما را خیلی ساده و آسان کند.

برای اینکه روند کار ساده تر باشد، دلیل اصلی را که می خواهید یک دستگاه برای تصفیه هوا داشته باشید را شناسایی کنید. اینکه مهمترین نگرانی شما در مورد کیفیت هوا چیست؟ آلرژی، عوامل آسم،دود آتش سوزی یا چیز دیگری؟

قبل از شروع خرید، پیشنهاد می کنیم بنشینید و مهمترین مواردی را که از این دستگاه می خواهید، تعیین کنید. سپس، می توانید به مواردی که در این مقاله آمده است توجه نمایید تا جستجو برای یافتن بهترین دستگاه ساده تر شود.

بهترین ویژگی های دستگاه تصفیه هوا

به لطف پیشرفت های گسترده فن آوری در سال های اخیر (سهولت خرید آنلاین)، لوازم خانگی بیشتر از گذشته در بازار وجود دارد که هر یک دارای ویژگی های جدیدتر و بهتری نسبت به گذشته هستند.

نوع فن آوری فیلتراسیون هوا

انتخاب فناوری صافی مناسب احتمالاً مهمترین قسمت خرید دستگاه تصفیه هوا است. انواع مختلف فیلترها می توانند انواع مختلف آلودگی هوای داخل خانه را برطرف کنند. بسیار مهم است که مطمئن شوید که دستگاهی تهیه می کنید که بتواند نیازهای خاص شما را برطرف کند.

نوع طراحی و سهولت استفاده

موارد بسیاری از جمله زیبایی، قابلیت حمل،سهولت تنظیم و دسترسی به Wi-Fi در زیر این چتر قرار می گیرند. اتاقی را در نظر بگیرید که دستگاه را در آن قرار می دهید. شما می خواهید مدلی را انتخاب کنید با دکوراسیون منزل شما مطابقت داشته باشد. ممکن است شخص دیگر به دنبال مدلی باشد که بتواند به راحتی آنرا تنظیم کند.برخی از سوالات قابل بررسی عبارتند از:

  • ابعاد و وزن واحد تصفیه هوا چقدر است؟
  • اندازه اتاقی که در آن دستگاه تصفیه هوا قرار می گیرد،چقدر است؟
  • دستاه چند گزینه برای تنظیمات دارد؟
  • آیا می توان دستگاه تصفیه هوا را توسط برنامه تلفن همراه یا ریموت کنترل کرد؟
  • آیا زمان تصفیه فیلترهای دستگاه را به شما اطلاع می دهد؟

سطح صدا

بررسی میزان صدای دستگاه می تواند به شما کمک کند تا تصور بهتری از انتظارات در مورد سر و صدا داشته باشید. (بخاطر داشته باشید، میزان صدای دستگاه تصفیه هوا با تنظیمات مختلف فن تغییر خواهد کرد.) کم صداترین دستگاه ها در بازار با کمترین سرعت فن دارای 20-40 دسی بل خواهند بود،در حالی که بلندترین آنها 50 تا 70 درجه.

  • 30 دسی بل تقریباً هم سطح مکالمه زمزمه شده است.
  • 50 دسی بل مشابه مکالمه عادی یا بارندگی متوسط است.
  • صدای 70 دسی بل به اندازه ساعت های پرترافیک بلند است.

مصرف انرژی

اگر مراقب نباشید، مصرف انرژی دستگاه می تواند سر به فلک بکشد. برای پایین نگه داشتن هزینه های انرژی، سعی کنید به دنبال مدل هایی باشید که در بالاترین تنظیمات خود از زیر 100 وات استفاده می کنند.

هزینه نگهداری

باید فیلترها را به طور مرتب تعویض کنید. عمر فیلتر می تواند از چند ماه تا یک سال متغیر باشد، بسته به میزان آلاینده ها در خانه شما و نوع فن آوری فیلتراسیون دارد. هنگام در نظر گرفتن هزینه یک دستگاه، به متوسط هزینه سالانه تعویض فیلترها (هزینه فیلترهای جایگزین ضربدر تعداد دفعات تغییر فیلترها در سال) نیز توجه نمایید.برخی از دستگاه ها بیش از یک فیلتر دارند که باید مرتباً تعویض شوند.

نتیجه گیری:

علاوه بر موارد مطرح شده در بالا،به ضمانت و سیاست های تعویض و برگشت دستگاه نیز توجه داشته باشید.اگر دستگاه تصفیه هوا خراب شود یا متوجه شوید که برای خانه شما مناسب نیست، چه اتفاقی می افتد؟ تمامی این موارد را می توانید با مشاوران خانه تاسیسات در میان بگذارید و راهنمایی های لازم در این خصوص را دریافت کنید و با خیال آسوده تصمیم به خرید بگیرد.