کولر گازی بانه ای بخریم یا گارانتی دار
کولر گازی بانه ای بهتر است یا گارانتی دار

بر کسی پوشیده نیست که عموم مردم ایران از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند و این مشکلات می‌توانند در اولویت بندی آنها برای خرید ملزومات زندگی اثر قابل توجهی بگذارد. یکی از نمونه‌های این اثرگذاری تجهیزات تهویه هوای مطبوع است که طی چند سال اخیر، مانند اکثر لوازم خانگی، شتاب عجیبی را در افزایش قیمت خود تجربه کرده اند. فرقی نمی‌کند شما یک کولر نوع گازی سبک و کوچک بخواهید یا یک سیستم چیلر برای یک مجتمع بزرگ، در هر صورت با اختلاف قیمت بسیار زیادی نسبت به تنها چند وقت پیش از این روبرو می‌شوید که تأمین این اختلاف قیمت و پر کردن شکاف به وجود آمده به خاطر مسائل کلان اقتصادی، کار هر کسی نیست. اینجاست که بسیاری از افراد به هر گزینه ای که با قیمت کمتر در بازار یافت شود جذب می‌شوند، رویدادی که می‌تواند فوق العاده خطرناک باشد. مشهورترین مورد در میان این گزینه های جایگزین، بازار مشهور بانه است که ادوات خریداری شده از طریق آن در حوزه تهویه مطبوع به تجهیزات بانه ای مشهور هستند.

 

از آنجایی که بازارچه‌های مرزی، مانند بانه، اولین نقطه ورود محصولات به کشور و به نوعی مبدأ آنها برای بسیاری از فروشگاه‌های سطح شهرهای بزرگ به شمار می‌روند، اغلب قیمت ارزان‌تری نسبت به میانگین بازار داشته و بسیاری از مردم از محصولات آن استقبال می‌کنند. هر سال هزاران کولرگازی از طریق بانه وارد کشور می‌شود که بسیاری از آنها در بازار با نمونه‌های گارانتی دار رقابت می‌کنند.
در این مطلب به ویژگی‌های این دستگاه‌ها می‌پردازیم و بحث می‌کنیم که بین قیمت و گارانتی باید کدامیک را انتخاب کنید. همراه ما باشید.

 

فهرست مطالب:

  1. مزایای خرید اسپلیت گارنتی‌دار
  2. معایب خرید اسپلیت بانه‌ای
  3. خرید اسپلیت با گارانتی اصل

 

 

قیمت و خرید اسپلیت

 

کولر گازی بانه ای بهتر است یا گارانتی دار

مزایای خرید کولرهای گازی گارنتی دار

گارانتی عبارت انگلیسی معادل تضمین است و حضور آن برای یک دستگاه، به عنوان اثبات کننده کیفیت و کارایی سیستم به شمار می‌رود. در این زمینه می‌توانید مقاله ” تفاوت گارانتی و وارانتی ” را مطالعه نمایید و اطلاعات بیشتری در مورد گارانتی کسب نمایید. کولرهای گازی ساخته شده توسط برندهای معتبر با هدف خدمت رسانی به مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش از گارانتی استفاده می‌کنند و اغلب مرکز اصلی آنها نمایندگی ها و فروشگاه‌های شناخته شده ای هستند که با این برندها همکاری نزدیک دارند. خرید از چنین مراکزی نه تنها به شما اطمینان خاطر می‌بخشد که محصول نو و سالمی تهیه می‌کنید، بلکه باعث می‌شود در زمان بروز هر نوع خرابی همیشه دسترسی به مجرب ترین تعمیرکار ممکن برای محصولتان داشته باشید. مدل های بانه ای اما این طور نیستند. این محصولات بدون گارانتی عرضه شده و در نتیجه هیچ پشتیبانی برای آنها وجود ندارد. هیچ بعید نیست کولرهای گازی که از این طریق وارد بازار می‌شوند و اغلب از برندهای ناشناخته ای هم هستند، چیزی جز تجهیزات بنجل و تقلبی نباشند که به سرعت خراب شده و فقط هزینه اضافی روی دستتان می‌گذارند. ارزانی آنها بی علت نیست و بیشتر اوقات رابطه نزدیکی با کیفیت پایینشان دارد.

 

اسپلیت‌ها باید سطح کیفیت، مصرف انرژی، کیفیت عملکرد و به تبع آن قیمت منطقی داشته باشند. اگر محصولی در بازار بدون گارانتی عرضه می‌شود، ارائه دهنده آن عملاً به شما می‌گوید که حتی خودش هم به محصولش اعتماد ندارد. چطور می‌توان به کسی اعتماد کرد که از کیفیت محصولش مطمئن نیست؟ این امر به این معناست که یا با محصول کم کیفیت و ضعیفی روبرو هستید یا دستگاه مورد نظر به صورت قاچاق وارد کشور شده است.

 

قیمت و خرید اسپلیت گرین

 

خرید کولرگازی گارنتی دار

معایب خرید کولرگازی بانه ای

همان طور که گفتیم، مهمترین علت محبوبیت کالاهایی مانند اسپلیتهای بانه ای، قیمت پایین تر آنها نسبت به میانگین بازار عادی است. با این حال، اکثر اوقات علت این تفاوت قیمت را باید در قاچاق جستجو کرد. انتقال این محصولات با برچسب تقلبی به بازارچه‌های مرزی نیازی به صرف هزینه‌های زیاد ندارد و همین را می‌توان از دلایل پایین بودن میزان قیمت این محصولات دانست. همچنین به دلیل قاچاق بودن کالا، واسطه‌ها و دلال‌ها تلاش می‌کنند با کمترین هزینه دستگاه‌ها را خریداری کرده و به بازار بیاورند. باید به مونتاژ آنها هم اشاره کرد، جایی که به طور عمده فرآیند مونتاژ در سوله‌ها و انبار‌های غیر استاندارد انجام می‌گیرد و افراد مشغول به این کار نیز دانش فنی لازم را ندارند، پس با دستگاه‌هایی روبرو می‌شوید که اغلب اوقات احتمال خرابی بالایی دارند. به همه اینها ادوات غیراستاندارد به کار رفته حین مونتاژ را هم بیافزایید تا بیش از پیش اثبات شود که با تولیدات مطلوبی روبرو نیستیم.

قیمت کولرهای گازی وستن ایر

خرید کولر گازی با گارانتی اصل

حال که از معایب خرید بانه ای برای محصولات این چنینی آگاه شدید، شاید سوال شما این باشد که که از کجا می‌توان کولر با گارانتی اصلی خرید و از کجا می‌توان اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص داد؟ اگر مقاله به عنوان ” تشخیص کولر گازی تقلبی از اصلی ” را مطالعه کرده باشید، یک راهنمایی کامل درباره این موضوع دریافت خواهید کرد.

و اما در رابطه با اینکه از کجا می‌توان یک اسپلیت با گارانتی اصل خرید، باید گفت: فروشگاه خانه تاسیسات یکی از برزگترین و معتبرترین فروشگاه‌های شناخته شده در حوزه فروش تجهیزات تاسیسات ساختمانی است و نماینده فروش بهترین و معتبرترین برندهای موجود در بازار را نیز دارد. لذا با خرید از این فروشگاه چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی و چه به صورت اینترنتی، می‌توانید با خیال راحت بهترین محصول را با گارانتی اصلی دریافت کنید.” مشاوره رایگان و تخصصی پیش از خرید، ارسال در سریع ترین زمان ممکن به سراسر ایران، کیفیت برتر محصولات، خرید محصول با بهترین قیمت بازار از مزایای خرید از این مجموعه می باشد.

 

بیشتر بدانید:

بهترین مارک کولر گازی در ایران

 

قیمت و خرید اسپلیت سوپرانو

 

نتیجه گیری:

همان طور که گفتیم، محصولات مشهور به بانه ای شاید قیمت کمتری داشته باشند، اما سیلی از مشکلات را با این قیمت ارزان همراه می‌کنند. کیفیت مورد بحث ادوات، مونتاژ غیر حرفه ای، فقدان خدمات پس از فروش، ناشناخته بودن برند، امکان پایین بودن قیمت به علت غیرقانونی بودن ورود آن به کشور و… همگی نکات بسیار مهمی هستند که در هنگام خرید باید اثر آنها را در نظر داشته باشید. اگر کولر بانه ای شما در عرض یک هفته دچار خرابی شود، هیچکس پاسخگو نخواهد بود. اما یک دستگاه دارای گارانتی مانند اسپلیت سوپرانو، گرین، وستن ایر و … را همواره می‌توان نزد تولیدکننده برد تا تعمیر و حتی تعویض شود. پس شاید به نظر در نگاه اول اختلاف قیمت بین این دو محصول فاحش باشد، اما در نهایت پولتان را دور نخواهید ریخت و اختلاف قیمت پرداختی ارزشش را دارد.