فواید شگفت انگیز سونا
فواید شگفت انگیز سونا

فواید و مزایای شگفت انگیز سونا

بخار در طول تاریخ برای طیف وسیعی از کارها استفاده می شده است. چه برای تأمین انرژی ماشین آلات، چه برای پختن غذا و چه برای تمیز کردن سطح، انسان ها مزایای قدرتمندی از استفاده از بخار در زندگی روزمره خود پیدا کرده اند. در واقع بخار برای بسیاری از فرهنگ ها به عنوان یک آیین اجتماعی برای استراحت و ارتباط با دیگران پذیرفته شده است. اما مردم به سرعت دریافتند که مزایای بالقوه استحمام با بخار فراتر از استراحت و آرامش است. در حقیقت، سلامتی را به طرق مختلف فراهم می کند، از جمله بهبود گردش خون، کاهش استرس و شفافیت پوست و بسیاری موارد دیگر.

فواید و مزایای شگفت انگیز سونا

10 مزیت برتر سونا

  1. پوست را تمیز می کند: بخار به پاک سازی آلودگی های پوست کمک می کند و به طور بالقوه می تواند برای درمان آکنه استفاده شود. همچنین به بهبود گردش خون در بدن کمک می کند که می تواند به پوست درخششی سالم ببخشد و باعث زیبایی پوست شود.
  2. تنش را برطرف می کند: عصب را آرام می کند و همچنین باعث آرامش عضلات می شود. فایده ای که برای سونا و اتاق بخار کمتر شناخته شده است این است که می توانند درد مفاصل را به حداقل برسانند و همچنین سردرد را به دلیل محیط گرمای زیاد به حداقل می رسانند.
  3. استرس را کاهش می دهد: گرمای موجود در سونا باعث آزاد شدن اندورفین و سایر مواد شیمیایی “احساس خوب” در بدن می شود که احساس استرس را در بدن کاهش می دهد. بسیاری از افراد پس از خارج شدن از اتاق های بخار ، احساس جوان شدن و آرامش می کنند و آماده مقابله با بقیه روز هستند.
  4. به آرامش بعد از ورزش و تمرین کمک می کند: عضلات بعد از ورزش برای بهبود سریع و سالم به شدت نیاز به آرامش دارند. هنگامی که عضلات شما شل می شوند ، این روند بهبودی که برای افزایش عضلات ضروری است تسریع می شود و عضلات شما با سرعت بیشتری رشد می کنند.
  5. می توان به کاهش وزن کمک کرد: مراجعه مکرر به اتاق بخار به طور بالقوه می تواند به کاهش وزن کمک کند ، زیرا کاملاً ثابت شده است که می توان بدین وسیله از شر وزن زیاد خلاص شد. لازم به ذکر است که این جایگزین رژیم متعادل و ورزش نیست و در عوض چیزی است که باید در کنار هر دو مورد استفاده شود.
  6. سینوس ها را باز می کند: گرمای اتاق بخار، غشاهای مخاط اطراف بدن شما را نازک می کند. بسیاری از افراد هنگام ورود به این اتاق بخارمی توانند احساس شل شدن مخاط خود را داشته و بلافاصله تنفس کنند. با توجه به این موضوع می توان از اتاق بخار برای کمک به بهبود سرماخوردگی نیز استفاده کرد ، زیرا می توانند سینوس های مسدود شده را متوقف کرده و به تنفس کمک کنند.
  7. جریان خون سالم را تقویت می کند: مویرگهای بدن وقتی در معرض گرمای اتاق بخار قرار بگیرند، گشاد می شوند که به شما اجازه می دهد خون به راحتی و در سراسر بدن جریان یابد و اکسیژن را به تمام قسمتهای بدن که به آن نیاز دارد ، منتقل می کند.
  8. به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند: به وسیله تولید گلبول های سفید بیشتر کمک می کند تا سیستم ایمنی قوی شود. گلبول های قرمز برای مقابله با رادیکال های آزاد و عفونت های موجود در بدن بسیار حائز اهمیت هستند. استفاده منظم از اتاق بخار یا سونا می تواند تعداد گلبول های سفید بدن را افزایش دهد.
  9. سموم را از بین می برد: گرمای اتاق های بخار، سبب تعرق بدن شده و تعریق باعث دفع مواد زائد بدن می شود که حدود بیست دقیقه نشستن در اتاق بخار می تواند بدن را از عرق و مواد زائد روز پاک کند.
  10. می تواند انعطاف پذیری را افزایش دهد: کشش منظم عضلات سفت قبل از ورود به اتاق بخار می تواند منجر به نفوذ گرما در عضلات خسته و سفت شخص شود و آنها را شل کند.