فواید شستن پوست با آب تصفیه شده
فواید شستن پوست با آب تصفیه شده

استفاده از آب پاکیزه و سالم در روزگار ما به عنوان یک ضرورت در زندگی انسان مطرح است. با این اوصاف دستگاه تصفیه آب دیگر یک کالای لوکس به شمار نمی رود بلکه یک ضرورت است و نقش بسیار مهمی در بالا بردن کیفیت آب آشامیدنی و سطح بهداشت خانواده ها دارند. از این لازم است ضمن توجه به آبی که مصرف می شود، به غیر از تاثیراتی که بر گوارش انسان ها دارد، می تواند تاثیرات بیرونیرا نیز موجب شود.

از این رو بسیاری از متخصصان پوست بر این موضوع اصرار دارند که برای شستن پوست و مو از آب های سالم و تصفیه شده استفاده شود زیرا این آب ها به دلیل متعادل بودن همه مواد های معدنی و همچنین عاری بودن از تمامی میکروب ها و آلودگی ها گزینه بهتری برای شاداب نگه داشتن پوست به شمار می رود اما از سوی دیگر افرادی این گونه صحبت ها را صرفا صحبت هایی می دانند که در راستای بالا بردن فروش سیستم هایی تصفیه آب از سوی پزشکان زده می شود. در این محتوا از اهمیت و درستی و نادرستی این موضوع صحبت خواهد شد تا بتوان به مخاطبان در راستتای اعتبار سنجی این موضوع کمک نمود.

فواید شستن صورت با آب تصفیه شده

اگر به سلامتی و شادابی پوست خود اهمیت می دهید، لازم است مجموعه ای کارها را حتما در نظر داشته باشید به گونه ای که به صورت متداول از آن ها بهره برده و در برنامه روزانه خود قرار دهید، استفاده از کرم های مرطوب کننده، ضد آفتاب، ژل های آبرسان، صابون های مناسب و مصرف آب از مهم ترین کارهایی است که باید برای داشت پوست سالم ل بدانید یکی از نکات مهم برای داشتن پوستی سالم انجام شود.

علاوه بر تاکید بر این موضوع که برای نوشیدن آب جتما از فیلتر های و تصفیه کننده های مناسب استفاده شود، لازم است تا برای شستشوی نیز از آب تصفیه استفاده کرد. زیرا به طور کلی املاح موجود در آب با میزان جذب آب توسط پوست رابطه ی معکوس داشته به این معنی که هر چه املاح آب کمتر باشد جذب آن از سوی پوست بیشتر است و در نتیجه پوست، طراوت و شادابی بیشتری پیدا می نماید ماندن املاح و ترکیبات سخت آب بر روی پوست نیز از مواردی است که نه تنها در طراوت، شادابی و سلامت پوست شما تاثیر مفیدی نداشته بلکه با ایجاد خشکی پوست (اگزما) و همچنین التهابات ناخوشایندی سبب از بین رفتن شادابی و زیبایی می شود.

اما نکته در این جاست که آب تصفیه شده دارای املاح بسیار کمتری بوده و سبب ایجاد شادابی در پوست می گردد.همچنین لازم است به این موضوع نیز توجه شود که وجود کلر در فرآیند تصفیه آب لوله کشی نیز، نکته مهم دیگری است. زیرا کلر باعث از بین بردن میکروارگانیسم ها و باکتری ها در آب لوله کشی شده و سالم بودن ب را برای شستشو از بین می برد.

فواید شستن صورت با آب تصفیه شده

اثرات آب تصفیه شده بر سلامتی پوست

آب تصفیه شده در سیستم های تصفیه خانگی بدون کلر و با کیفیت خوب این مشکل را برای همه اهالی منزل مرتفع می کند. در کشورهای پیشرفته جهان و محققانی که در حوزه تولید محصولات بهداشتی و درمانی و آرایشی فعال هستند، تحقیقات بسیار گسترده ای در رابطه با شستشوی پوست با آب ، انجام شده و حتی بسیاری از محققان، نتیجه استفاده از روش آب تصفیه شده برای پوست را بهتر از کرم ها و ماسک های پوستی می دانند.

جالب است به این موضوع اشاره شود که یک شرکت فرنوسدی در راستای تامین این نوع آب ها ویژه پوست، اسپری آب خالص و بدون املاح تولید نموده و با عنوان طراوت بخش پوست به فروش می رساند و سبب ایجاد بازاری جدید برای این محصول شده است. به طور کلی اگر از دستگاه تصفیه آب خانگی در منزل استفاده شود، تقریبا می توان گفت دیگر نیازی به این نوع اسپری ها نیست و کافی است تا با شستشوی صورت و پوست خود با این دستگاه، از خواص مفید ، طراوات و احساس آرامش آن بهره مند شد.

البته نباید از کیفیت دستگه و برند و فیلترهای آب چشم پوشی کرد که موضوع بسیار مهمی است. قطعا نوشیدن و شستوش با این نوع آب می تواند گامی مناسب در راستای ورود به زندگی سالم باشد.