برندهای برتر مشعل موتورخانه در ایران

این آتش بود که در قرن ها پیش جرقه اصلی پیشرفت علم را زد. هر علمی به هر نحوی به آتش و گرما و نوری که این عنصر از خود ساطع می کند، مدیون است. امروزه هر چند آتش با استفاده به شکل گذشته با هیزم و چوب در تمامی صنایع مورد استفاده قرار نمی گیرد اما می توان آن را در هر نقطه ای مشاهده کرد.

یکی از گسترده ترین نقاطی که از آتش استفاده می شود، در کوره های صنعتی و گرمایشی است. کوره ها در کارگاه های مختلف و برخی از کوره های خانگی برای ایجاد موتور خانه های گرمایشی به کار برده می شود. اما این آتش را با استفاده از مشعلها روشن نگاه می دارند. به طور کلی قطعه ای است که با استفاده از یک سوخت فسیلی و عبور به اندازه هوا از محفظه های مربوطه، شعله ای کوچک یا بزرگ را با توجه به توان خود ایجاد می کند.

این قطعه به عنوان یک قلب تپنده در سیستم های گرمایش و موتور خانه ای توسط برند های مختلفی در ایران و خارج از ایران تولید و روانه بازار شده است. این محصولات که گاهی با استفاده از گاز، گازوئیل و گاهی دوگانه سوز تولید می شوند، در ابعاد و حجم های مختلفی برای ایجاد شعله روانه بازار شده اند.

خرید یک مشعل کارآمد متناسب با نیاز های کوره، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به حدی که انتخاب نمونه ای با توان بالا میتواند سایر قطعات موجود در کوره را تخریب و محصولی کمتر از توان مورد نیاز، نمی تواند گرمای کافی را ایجاد کند. از این رو است که بهره گیری از کارشناس و متخصص بسیار مهم خواهد بود. علاوه بر این خرید از یک فروشگاه معتبر نیز می تواند کمک های شایانی در انتخاب یک محصول مناسب به همراه داشته باشد.

بهترین مشعل در بازار

  • برند گرم ایران

شرکت گرم ایران، فعالیت های خود را از سال 1359 در ایران شروع کرده و از طراحی و تولید مشعل‌های گازسوز گام برداشته و به تدریج تولیدات خود را به سمت تولید انواع مشعل‌های گازوئیلی، مازوت سوز، چندگانه انواع رادیاتورها، شیر برقی، پکیج های صنعتی و خانگی، شامل انواع پکج های زمینی و دیواری و بسیاری از محصولات دیگر سوق داده است.

برای خرید مشعل‌های ایران رادیاتور، تردیدی وجود ندارد و به جرات می توان گفت از محصولات مرغوب موجود در بازار به شمار می رود. این شرکت با تولیدکنندگان مشهور خارجی همکاری دارد و به این طریق توانسته است دامنه  تولید مدل‌های موجود در سبد فروش خود را گسترش دهد.

ریلو (Riello) و بکسی(Baxi) در واقع دو برند اروپایی هستند که گرم‌ایران در تولید محصولات خود با آنها همکاری دارد. ریلو یک تولیدکننده معتبر ایتالیایی است که از سال 1929 کار خود را آغاز کرده و در تولید مشعل موتورخانه شهرت قابل‌توجهی در سطح اروپا دارد.

بکسی نیز یک شرکت بریتانیایی بسیار باسابقه است که از سال 1866 در حیطه گرمایش فعالیت دارد. شرکت گرم‌ایران مدل‌های مختلفی از مشعل‌موتورخانه را در قالب محصول مشترک با این برندها به بازار معرفی نموده است که از افتخارات این شرکت به شمار می رود. این برند را می توان یکی از موفق ترین شرکت های ایرانی، در حوزه تاسیسات ساختمانی به ویژه سیستم های گرمایشی دانست. خانه تاسیسات افتخار دارد تا تمامی تولیدات این برند را با بهترین قیمت و با ضمانت نامه اصل آماده عرضه قرار داده است.

  • برند ایران رادیاتور

شروع به کار این شرکت نام آشنا، از سال 1358 بوده است و به دلیل اینکه در بسیاری از عرصه‌ها پیشگام بوده، به سرعت توانسته، رقیبی برای محصولات خارجی باشد. آغاز صادرات به کشورهای خارجی این شرکت، از سال 1369 بوده است و طولی نکشیده که لقب برترین صادرکننده سال را با صادر کردن محصولات به بیش از 30 کشور جهان، در 5 سال متوالی، از آن خود کرده است.

این شرکت مشعل‌های خود را به سه دسته گازوئیل‌سوز، گازسوز و دوگانه‌سوز طبقه بندی و عرضه کرده است. مشعل های گازی ایران رادیاتور طوری طراحی و تولید شده است که تا حدی زیادی مصرف مشعل‌گازی ایران رادیاتور را کمتر کرده است به دلیل استفاده از تکنولوژی (Low Excess Air). همچنین نگهداری ساده‌تر، حداکثر راندمان با دیگ‌های فولادی و چدنی، تکنولوژی پیش‌مخلوط نسبی، شعله شاخه‌ای و صدای بسیار کم از ویژگی های دیگر مشعل‌گازی ایران رادیاتور است.

این شرکت در تولید مدل های گازوئیلی ایران رادیاتور هم موفق بوده است. مدل‌های تک‌ مرحله‌ای معمولا بین 40000 500000 کیلوکالری ظرفیت حرارتی دارند و در مدل‌های دو مرحله‌ای حداکثر ظرفیت حرارتی تا 4 میلیون کیلوکالری می باشد. لازم به ذکر است که مدل دوگانه‌سوز در 12 مدل تولید و روانه بازار کرده است.

  • برند پارس مشعل

این شرکت در سال 1361 به صورت تخصصی به تولید این محصول پرداخته است. محصولات تولیدی این شرکت، مشعل‌ موتورخانه و مدل‌های بزرگ صنعتی بوده است که از جمله محصولات مرغوب بازار به شمار می رفته است. چرا که این شرکت با مونتاژ و تولید تحت لیسانس برند اوئرتلی (OERTLI) سوئیس کار خود را آغاز نموده است.

هم اکنون این برند که یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصول در اروپا به شمار می رود، از سال 1951 در کشور سوئیس شروع به کار کرده است. به همین دلیل می توان گفت که تولیدات پارش مشعل،اصالت سوئیسی دارد و هم اکنون با عرضه بیش از 120 مدل مختلف، شامل انواع مشعل موتورخانه، به یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصولات در بازار ایران، مبدل شده است. این شرکت مشعلهای تولیدی خود را با تک‌سوخت، دوگانه‌سوز یا حتی سه‌گانه سوز به بازار عرضه می‌کند.

نتیجه گیری:

در این مقاله به بررسی برترین برند‌های تولید کننده مشعلها در ایران پرداخته شده و شما عزیزان می توانید با اطلاعات ارائه شده در مورد هر یک از برندهای مطرح شده، بهترین مشعلها را خریداری نمایید.فروشگاه اینترنتی خانه تاسیسات، به عنوان تخصصی ترین و کامل ترین فروشگاه عرضه کننده انواع دستگاه ها و سیستم های حوزه تاسیسات ساختمانی با در اختیار گرفتن برترین کارشناسان و متخصصان این حوزه، به صورت شبانه روزی، آماده ارائه خدمات و مشاوره برای خرید محصولات با کیفیت است.

در این فروشگاه می توان محصولات تولید شده توسط برندهای مختلف ایرانی و خارجی را مشاهده، با یکدیگر مقایسه و با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.