بهترین هیتر برقی برای سالن های بزرگ
بهترین هیتر برقی برای سالن های بزرگ

بسیاری از مشاغل صنعتی که با سالن های وسیع با ارتفاع سقف قابل توجه سر و کار دارند، با مشکل جدی گرمایش در فصول سرد مواجه هستند. این موضوع در صورتی که شغل مورد نظر نیازمند نگه داشتن دما در محدوده معینی باشد، تشدید هم می شود. به همین دلیل راه حل های متعددی به منظور مقابله با این مشکل مورد بررسی قرار گرفته است. یکی از این راه حل ها به کارگیری انواع هیترهای برقی است. اما اینکه این دستگاه ها چه مشخصاتی دارند و چطور باید بهترین مدل آنها بسته به نیازهایتان را انتخاب کنید، موضوع چالش برانگیزی است. در این مطلب تلاش کرده ایم با این چالش روبرو شده و راه حل مناسبی را در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار دهیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

  1. سالن های بزرگ به چه هیتری نیاز دارند؟
  2. مشخصات هیترهای برقی ایده آل

قیمت بخاری خانگی

سالن های بزرگ به چه هیتری نیاز دارند؟

یکی از تجهیزات گرمایشی که می تواند برای سالن های بزرگ گزینه آیده آای باشد، هیتری است که بتواند در کنار تأمین گرمایش، با محدودیت‌ها و نیازهای آنها هم کنار بیاید. گرچه این نکات بسته به فضا می توانند متفاوت باشند، اما به طور کلی عمومی ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

  • پخش یکنواخت حرارت در محیط
  • اشغال فضای هرچه کمتر توسط سیستم
  • توان عملیاتی بالا

بدون پخش یکنواخت، دما در نقاط مختلف محیط متفاوت می شود که برای بسیاری از کاربری ها یک نکته منفی بسیار بزرگ به حساب می آید. بحث اشغال فضا هم اهمیت دارد، چون بسیاری از فضاها با ابعاد مشابه تنها نیمی از سال از هیترهای فراهم شده استفاده می کنند و بنابراین باید میزان فضای اختصاص یافته به این ادوات به حداقل برسد تا مزاحم کار در فصول گرم نشود. توان عملیاتی هم موضوعی نیست که نیازمند توضیح دقیق باشد، چون در نهایت با محیط بزرگی روبرو هستید که حجم هوای قابل توجهی دارد و دستگاه باید قدرتمند باشد تا بتواند تمام این هوا را گرم کند.
حالا که نیازهای این محیط ها را متوجه شدیم، بد نیست مشخصاتی هم که بخاری های برقی دارند و باید در هنگام خرید آنها را در نظر بگیرید مطرح کنیم.

 

هیتر برقی برای سالن های بزرگ

مشخصات هیترهای برقی ایده آل

مواردی که در ادامه مطرح می کنیم نه تنها برای استفاده سالن های صنعتی بزرگ، بلکه حتی برای فضاهای به مراتب کوچکتر مانند خانه های مسکونی، اداره‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها هم قابل تعمیم هستند. پس توجه به آنها به طور کلی اهمیت دارد و محدود به محیط هایی با مساحت بالا نیست.

پنج ویژگی در بخاری‌های برقی باید همواره مورد توجه قرار بگیرند تا خرید ایده آلی داشته باشید:

  1. توان: در محیط های صنعتی حداقل باید 5 کیلووات توان در اختیار داشته باشید، اما برای خرید دقیق باید با کارشناس صحبت کرده و بر اساس مساحت و ارتفاع سقف، توان مورد نیازتان را بدست آورید.
  2. جنس بدنه: مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی در فضای صنعتی اهمیت فراوانی دارد، به خصوص وقتی کارخانه یا کارگاه مذکور با مواد خورنده کار کند. معمولاً بدنه های استیل که با رنگ اپوکسی پوشانده شده اند، گزینه مناسبی هستند.
  3. وزن یونیت: هرچه وزن کمتر باشد، نصب و راه اندازی آن هم راحت تر خواهد بود، انا در عین حال مدل های سبک تر اغلب ضعیفتر هم هستند. پس باید تعادل در هنگام انتخاب یونیت بر اساس وزن را رعایت کنید.
  4. مصرف انرژی: اینکه دستگاه با چند فاز کار می کند اهمیت فراوانی دارد. مدل های تک فاز در فضاهای شهری با قدرت کمتری کار می کنند، در حالی که مدل های سه فاز در ازای قدرت بیشتر، مصرف برق به مراتب بالاتری هم دارند.
  5. نوع فن: بسته به نوع دستگاه، ممکن است با مدل های بدون فن و تابشی روبرو شوید که گرچه صدای کمی تولید می کنند، اما تأمین گرمایش یکنواخت در آنها بسیار محدود است. به کارگیری برخی مدل ها که از فن و حتی قابلیت کانال کشی بهره می برند می تواند به شما کمک کند تا تجربه تولید حرارت بهتری را در محیط مد نظرتان داشته باشید.

قیمت هیتر انرژی

نتیجه گیری:

در این مطلب به بررسی نکات لازم برای تهیه بهترین بخاری برقی برای سالن های بزرگ پرداختیم. همان طور که از متن مشخص است، باید سعی کنید دستگاهی با توان بالا را انتخاب کنید که برای حجم هوای محیط شما مناسب بوده و تا حد امکان فضای کمتری را اشغال کند. در عین حال، اگر قدرت دستگاه برایتان مهمتر است می توانید به سراغ مدل های سه فاز با فن و کانال کشی بروید که تمام نیازهایتان را به طور کامل رفع می کنند. اما اگر مصرف انرژی و فضای اشغالی برایتان مطرح است، مدل های تابشی بزرگ وجود دارند که فضای اندکی را هم می گیرند و می توانند بدون تولید صدای بیش از حد به شما خدمت رسانی کنند. در هر دو وضعیت، دقت داشته باشید که محصولی که تهیه می کنید با مساحت فضا همخوانی داشته باشد. در این خصوص کارشناسان ما می توانند به شما کمک کنند تا خرید ایده آلی داشته و گزینه ای را انتخاب کنید که برای محیط هم کافی و هم از نظر اقتصادی به صرفه باشد.