بهترین پکیج لورچ
بهترین پکیج لورچ

بسیاری از لوازم تهویه مطبوع در سری های متعدد عرضه می شوند و این تعدد مدل ها و انواع می تواند به سرعت اسباب تردید و گیج شدن متقاضی تهیه آنها را فراهم کند. در این مطلب به سراغ پکیج‌ لورچ رفته ایم و تلاش کرده ایم رده بندی ساده و کاملی از برترین سری های موجود در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب:

 1. معرفی ویژگی های سری آرتمن
 2. معرفی ویژگی های سری هیرو
 3. معرفی ویژگی های سری هرما
 4. معرفی ویژگی های سری آدنا
 5. معرفی ویژگی های سری آریان

بهترین پکیج برند لورچ

برند لورچ در ایران

لورچ را امروزه می توان یکی از پرسابقه ترین برندهای ایرانی در حوزه تجهیزات تهویه هوای مطبوع به حساب آورد که گستره فعالیت هایش شامل طیف وسیعی از تولیدات می شود. این شرکت از اواخر دهه 50 شمسی کار خود را با تولید انواع تجهیزات نفتی آغاز کرد و اولین تولیدات آن آبگرمکن های مخزنی و بخاری های نفتی بودند. از سال 1364 و در دوران جنگ بود که این برند وارد طراحی و تولید ادوات گازی شد و به مرور زمان تنوع محصولات خود را افزایش داد. در حال حاضر این نام با کیفیت محصول، تنوع مدل و خدمات پس از فروش ایده آل همراه است و بسیاری از قدیمی های بازار آن را به خریداران پیشنهاد می کنند.
در بین تولیداتی که با این نام در بازار یافت می شود، می توانید انواع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی را مشاهده کنید، گرچه اغلب تخصص و زمینه اصلی فعالیت آن را در خصوص پکیج می دانند. این ادوات به عنوان یک موتورخانه کوچک و بدون نیاز به اختصاص فضای گسترده در ساختمان، می توانند هم آبگرم مصرفی و هم آبگرم مورد نیاز برای کارکرد شوفاژها و رادیاتورها را تأمین کنند و بنابراین حضور آنها می تواند برای آپارتمان ها و ساختمان های کوچکتر فوق العاده راهگشا باشد. اما این برند چه تولیداتی در این زمینه ارائه می دهد؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

بهترین پکیج دیواری لورچ

ساخت چنین ادواتی، کار آسانی نیست و هر شرکتی نمی تواند از پس آن بربیاید. نیازی به تأکید بر این امر نیست که تولید محصولی که قرار است وظایف موتورخانه را در یک فضای کوچک تر عهده دار شود، نیازمند درک کامل از نحوه عملکرد، نیازها و چالش های موجود و در نهایت اشراف بر چگونگی تولید یک مجموعه فشرده و خلاصه سازی شده از این تجهیزات خواهد بود. به همین دلیل است که اکثر تولیدکنندگان این محصولات از استانداردهای خاصی بهره می برند و معمولاً ید طولایی هم در تولید لوازم تهویه مطبوع دارند. برندی که در خصوص آن صحبت می کنیم هم از این نظر مستثنی نیست و همان طور که گفتیم، سابقه کاری طولانی آن گواهی بر این واقعیت است.

این شرکت پکیج‌های دیواری خود را در سری های متعددی به بازار عرضه کرده است که پنج سری در این بین بیش از بقیه شناخته شده اند. تمام آنها در ظرفیت های مشابه تولید شده و از نظر ظاهری به هم نزدیک هستند، اما امکانات، ظرفیت عملکرد و قیمت های متفاوتی با یکدیگر دارند که باعث می شود بحث مقایسه آنها برای افرادی که کمتر با بازار لوازم تهویه مطبوع آشنا هستند، دشوار شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با آنها بیشتر آشنا شده و در نهایت به مقایسه این محصولات بپردازیم.

 • سری آرتمن

سری آرتمن در بین تولیدات این برند اغلب به عنوان یکی از سری های کلاسیک و قدیمی تر شناخته می شود و حضور آن را کمتر می توانید در بازارهایی که به ادوات به روز و جدید مجهز هستند، مشاهده کنید. با این حال این قدیمی بودن به معنای ضعف آنها نیست. سیستم ضدگیرپاژ، شیر سه طرفه و هواگیری اتوماتیک مهمترین مشخصات آن به حساب می آیند که در بازار کنونی آن را به یک محصول حداقلی اما کار راه انداز و باکیفیت بدل می کنند. این سری اغلب قیمت کمتری نسبت به دیگر سری های این فهرست دارد و بنابراین نباید آن را دستکم بگیرید.

 • سری هیرو

سری هیرو را حد وسط و نقطه تعادل تولیدات این برند به حساب می آورند. در این سری تلاش شده است یک محصول با کاربری عمومی عرضه شده و بدون آن که تمرکز ویژه ای روی نرم افزار، سخت افزار، استانداردهای اروپایی یا مواردی از این دست گذاشته شود، یک محصول کامل با ویژگی های قابل قبول در تمام این زمینه ها تولید شود. در نتیجه هیرو به عنوان یکی از اولین پیشنهادها برای خریداران کم تجربه تر مطرح می شود.
خارج از اینکه این مدل تلاش می کند نکات مثبت سری های خواهر خود را دستچین کند، برخی از مهمترین مشخصات آن عبارتند از:

 

 1. رسوب پذیری کاهش یافته نسبت به دیگر مدل ها
 2. سیستم عیب یابی الکترونیکی
 3. سیستم های ایمنی برای تخلیه گاز و بای پس اتوماتیک
 4. مشعل اتمسفریک برای سیستم جرقه زن
 5. طراحی ویژه بدنه برای کاهش هرچه بیشتر صدای فعالیت
 • سری هرما

سری هرما بیش از تمام سری های نامبرده به قطعات الکترونیکی و تنظیمات نرم افزاری توجه کرده است و نتیجه آن ارائه یکی از معدود پکیجهای دیواری است که به کنترل از راه دور مجهز شده است. این امر باعث می شود که بتوانیم از نظر نرم افزاری و دقت تنظیمات داخلی، این مدل را در بین همتایان خود یکی از پیشرفته ترین مدل ها به حساب بیاوریم. در زمینه امکانات می توان موارد زیر را برای آن ذکر کرد:

 

 1. سیستم عیب یاب
 2. سیستم کنترل میکروپروسسوری
 3. هواگیری روی هوزینگ پمپ
 4. سوییچ انسداد دودکش
 5. طراحی بلوک هیدرولیکی جدید و منحصر به فرد
 • سری آدنا

آدنا با همکاری برندهای اروپایی تولید شده است و به همین دلیل بخش قابل توجهی از قطعات داخل آن ساخت اروپا و با استانداردهای این قاره ساخته شده اند. این موضوع توانسته است کیفیت بالاتر محصولات را تضمین کند، اما خوب یا بد هزینه اضافی را هم به مصرف کننده برای تأمین این قطعات و بعدها تعمیر آنها تحمیل می نماید. لذا در خصوص این سری با این مسئله روبرو هستیم که گرچه امکانات و کیفیت عملیاتی تجهیزات سطح بالایی دارند، اما قیمت آنها ممکن است برای بخشی از جامعه بالاتر از میانگین بازار باشد.

با این وجود، بد نیست نیم نگاهی به امکانات این سری هم داشته باشیم. مهمترین امکاناتی که سری آدنا در اختیار شما قرار می دهند،عبارتند از:

 

 1. مجهز به فن جهت تخلیه محصولات احتراق و تامین هوای مورد نیاز برای احتراق
 2. دارای سنسور ایمنی تخلیه محصولات احتراق.
 3. دارای سیستم بای پس خودکار، سیستم هواگیری اتوماتیک، سیستم پر کن دستی و سیستم احتراق آهسته
 4. سیستم ایمنی محدود کننده
 5. دارای سیستم ضد گیرپاژ، سیستم ضد یخ زدگی و سیستم کنترل میکروپروسسوری
 6. سیستم عیب یاب الکترونیکی
 • سری آریان

سری آریان از نوع دو مبدله و فن دار هستند و معمولاً به عنوان سنگین ترین یونیت های تولیدی این برند شناخته می شوند. مهمترین امکانات این سری عبارتند از:

 

 1. سیستم عیب یاب الکترونیکی
 2. سیستم کنترل پیشرفته مجهز به میکروپروسسور
 3. سیستم بای پس خودکار
 4. سیستم ضد نوسان
 5. سیستم ضدیخ زدگی
 6. سنسور ایمنی تخلیه محصولات احتراق

همان طور که مشخص است، دستگاه های این سری اغلب سطح امکانات بالایی دارند و حجم شخصی سازی قابل توجهی از فرآیند کارکرد خود در اختیار شما قرار می دهند. با این وجود، گرچه در وضعیت کنونی نیز با تجهیزات خوش ساختی روبرو هستید، این امکانات خود را در عملکرد فنی به طور کامل نشان نمی دهد و مشخصاً کارکرد آنها نیازمند بهینه سازی بیشتری است.

نتیجه گیری:

در این مطلب به بررسی و مقایسه تولیدات برند لورچ از نوع پکیجی پرداختیم و با معرفی 5 مورد از محبوب ترین سری های این تولیدات در ادامه به مقایسه آنها پرداختیم. همان طور که مشخص است، هر کدام از این سری ادوات با تفکر و هدف خاصی توسعه یافته اند. برای مثال آدنا متمرکز بر قطعات فنی پیشرفته و گران قیمت است، در حالی که هرما به کنترل الکترونیکی از راه دور و تنظیمات نحوه سرویس دهی می پردازد. در چنین موقعیتی لفظ «بهترین» محل بحث خواهد بود و بستگی کامل به نظر فرد و اولویت های شما خواهد داشت. با این حال اگر به دنبال یک محصول میانه و متعادل هستید که کمی از امکانات هر مدل را در خود داشته باشد، سری هیرو از بقیه مدل ها بهتر خواهد بود و می تواند طیف وسیعی از نیازهای یک ساختمان مسکونی یا اداری عادی را پاسخ بدهد.