بهترین رادیاتور پنلی لورچ
بهترین رادیاتور پنلی لورچ

اگر قصد خرید دستگاه های گرمایشی داشته باشید، چند گام را باید برای خرید ایده آل طی کنید. شاید اولین مرحله مشخص کردن آن باشد که به چه وسیله ای نیاز دارید و چه ظرفیتی مد نظرتان است. اما وقتی که این مسائل مشخص شد، برای غربال کردن محصولات موجود در بازار باید به سراغ انتخاب برند بروید. برندهای قبل اعتماد و خوش نام اغلب در تمام تولیدات خود از خط مشی یکسانی استفاده می کنند و بنابراین می توان به کار آنها اعتماد کرد. با این وجود، حتی پس از انتخاب برند هم با این نکته روبرو می شوید که هر شرکت ممکن است سری تجهیزات متعددی را از آن نوع به بازار ارائه کرده باشد. در این موقعیت چه باید کرد؟
این همان سوالی است که ما را تشویق کرد مطالبی را برای راهنمایی بهتر مخاطبان در این زمینه آماده کنیم. این مطلب به رادیاتور پنلی از برند لورچ اختصاص دارد و بحث می کند که بهترین سری از تولیدات این برند کدام است. با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید.

فهرست مطالب:

  1. معرفی انواع مدل های این محصول
  2. معرفی پرفروش ترین مدل های این محصول

 

معرفی انواع مدل های رادیاتور پنلی برند لورچ

لورچ شاید برای عموم مردم کمتر شناخته شده باشد، اما برای فعالان بازار فروش تجهیزات گرمایشی نامی آشنا و قدیمی به شمار می رود. این شرکت از اواخر دهه 50 شمسی کار خود را با تولید انواع تجهیزات نفتی آغاز کرد و اولین تولیدات آن آبگرمکن های مخزنی و بخاری های نفتی بودند. از سال 1364 و در دوران جنگ بود که این برند وارد طراحی و تولید ادوات گازی شد و به مرور زمان تنوع محصولات خود را افزایش داد. در حال حاضر این نام با کیفیت محصول، تنوع مدل و خدمات پس از فروش ایده آل همراه است و بسیاری از قدیمی های بازار آن را به خریداران پیشنهاد می کنند.

شوفاژهای فولادی با همان پنلی دسته ای از تولیدات این مجموعه هستند که به لطف کارایی گسترده و قیمت مناسب طرفداران فراوانی دارند. این ادوات از پنل هایی تشکیل شده اند که آب گرم وارد آنها شده و با محیط تبادل گرما می کند. هر چقدر طراحی پنل ها بهتر و سطح تماس آنها با هوای محیط گسترده تر باشد، این تبادل حرارت راحت تر و سریعتر انجام می شود. گرچه بیشتر رادیاتورهای کلاسیک از جنس آلومینیوم هستند، اغلب نوع پنلی در بازار از فولاد ساخته می شوند که رسانایی حرارتی بهتری در مقایسه با آلومینیوم دارد. پس بازدهی آنها هم نسبت به نمونه های قدیمی تر بهتر است.
لورچ محصولات خود از این نوع را با تلفات حرارتی پایین و قیمت مناسب در مقایسه با مدل های پره ای عرضه می کند. تا به حال سه سری از مدل ها پنلی ساخت این برند روانه بازار ایران شده است که با وجود شباهت فراوان به یکدیگر، از برخی جهات هم تفاوت هایی دارند و همین تفاوت هاست که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

رادیاتور پنلی لورچ

پرفروش ترین رادیاتورهای پنلی لورچ

برند لورچ در سه مرحله طراحی این محصول را تغییر داده است. از آنجایی که یکی از مهمترین برگ های برنده در هنگام تولیدات تهویه مطبوع بازدهی ادوات است، در هر کدام از این سه مرحله تمرکز اصلی بر روی راندمان بوده است. در واقع در ابعاد برابر در هر کدام از سری های تولید شده توسط این برند ممکن است با ظرفیت، ابعاد و جنس بدنه یکسانی روبرو شوید، اما مدل هایی که مدرن تر هستند از نظر بازدهی برتری واضحی بر نمونه های قدیمی تر دارند.

اگر بخواهیم به ترتیب تولید این سه سری را معرفی کنیم باید این موارد را نام ببریم:

  1. افروز: در بین این سه گزینه، کمترین بازده را دارد و گرچه هنوز از نظر ویژگی های عملیاتی قابل قبول است، به عنوان اولویت به کسانی که قصد خرید دارند، پیشنهاد نمی شود.
  2. رز:  سری رز محصول مطلوبی است، اما از نظر ویژگی های عملیاتی و به خصوص بازدهی با دیگر محصولات معمول در بازار چندان متفاوت نیست. در واقع این سری، هیچ برتری خاصی بر همتایان خود که توسط برندهای دیگر عرضه می شوند، ندارد و بنابراین صرفاً نام برند و قیمت به صرفه را به عنوان برگ برنده خود نسبت به آنها مطرح می کند.
  3. پربازده: سری پربازده به طور گسترده به عنوان یکی از برترین های بازار از نظر بهینه سازی و راندمان به شمار می رود. این سری دستگاه را که در سایزها و مدل های گوناگونی عرضه شده است، به جرات می توان جزو برترین های موجود در ایران به شمار آورد. علاوه بر رفع نیازهای گرمایشی در فصول سرد، این دستگاه بخشی از توجه خود را بر روی کاهش هزینه ها و کنترل مصرف انرژی متمرکز کرده است و نتیجه تجهیزاتی است که به طور گسترده هم از طرف فعالان بازار و هم از طرف مصرف کنندگان پیشنهاد می شود.

نتیجه گیری:

در این مطلب تلاش کردیم به این سوال پاسخ بدهیم که بهترین رادیاتور پنلی لورچ کدام است. ابتدا نیم نگاهی به تاریخچه این شرکت و همچنین ویژگی های کلی ادوات از این نوع انداختیم. در ادامه بحث کردیم که تولیداتی که تحت این نام به بازار عرضه شده اند چند سری هستند و چه تفاوت هایی با هم دارند. در نهایت نیز به این نتیجه رسیدیم که سری موسوم به پربازده در میان تولیدات شرکت مذکور به عنوان بهترین و برترین تولیدات آن در زمینه رادیاتورهای فولادی یا همان پنلی به شمار می آیند و اگر می خواهید خرید رضایت بخش تری داشته باشید، پیشنهاد می شود به سراغ این گزینه بروید. امیدواریم مطالب ما در این زمینه بتواند به شما کمک کند تا تجربه استفاده بهتری از محصول مد نظرتان داشته باشید و مسیر تصمیم گیری برایتان هموار گردد.