بهترین مدل کولر گازی جنرال گلد
بهترین مدل کولر گازی جنرال گلد

در میان تولیدات برندهای گوناگون کولرهای نوع گازی، بعضاً سری محصولاتی را داریم که به صورت دسته ای و بر اساس مجموعه محدودی از ویژگی های فنی همراه با هم ارائه می شوند. این سری محصولات با کدهای معینی شناخته می شوند و این احتمال همیشه وجود دارد که یک برند باکیفیت، در میان سری های تولیدی خود نمونه های بی کیفیتی را هم روانه بازار کرده باشد. در این مطلب تلاش می کنیم به منظور شناسایی سری برتر از میان کولرهای گازی برند جنرال گلد تلاش کنیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

 • معروف ترین اسپلیت این برند
 • انواع اسپلیتهای این برند
 • بهترین مدل اسپیلیت این برند

 

قیمت کولر گازی اسپلیت جنرال گلد

 

معروف ترین مدل های کولرگازی جنرال گلد

جنرال گلد در عمل یک شرکت بین المللی است که از تولیدات چند کشور مختلف در ارائه محصولات خود استفاده می کند. برای مثال کارخانه های مونتاژ این شرکت در کشور چین قرار دارند، شاخه طراحی و تحقیقات آن در کشور ژاپن فعال است، عمده قطعات کولرهای آن مانند کمپرسور و کندانسور تولید کشور تایلند است و خدمات ادوات جانبی و تعمیرات در کشورهای متعدد در سطح جهان من جمله ایران انجام می شود. این تنوع در شاخه های عملیاتی باعث می شود که کنترل کیفیت این برند به یکی از نیرومندترین بازوهای فنی آن بدل شده و کیفیت محصول نهایی در مقایسه با بسیاری از برندهای مشابه رشد قابل توجهی را تجربه کند.
جنرال گلد کولرهای گازی یا اسپلیت های خود را در چند سری متفاوت به بازارهای بین المللی عرضه کرده است. در ایران، چهار سری جزو مشهورترین تولیدات این برند به شمار می آیند که عبارتند از:

 1. پلاتینیوم
 2. تیتانیوم
 3. دلتا
 4. سوپر

با ما همراه باشید تا به شباهت ها و تفاوت های میان این محصولات بیشتر پی ببرید.

انواع مدل های کولرگازی جنرال گلد

تمام ادوات تولیدی توسط این برند می توانند سرمایش در فصول گرم و گرمایش در فصول سرد را برایتان فراهم کنند که برتری قابل توجهی در مقایسه با همتایان آنها به شمار می رود. با این حال مزیت های اختصاصی معین و منحصر به فردی هم در هر سری مشاهده می شود.

 • سری پلاتینیوم، بسته به مدل، قادر است هم در کلاس آب و هوایی T1 (معتدل، تا حداکثر دمای 45 درجه سانتیگراد) و هم در کلاس آب و هوایی T3 (حاره ای، تا حداکثر دمای 65 درجه سانتیگراد) به خدمت رسانی بپردازد. این سری از گاز مبرد R410a بهره می برد، وزن بهینه سازی شده در مدل ها برای سبکی هرچه بیشتر یونیت ها، قیمت به صرفه و نصب کم دردسر از جمله مهمترین ویژگی های محصولات این سری هستند.
 • سری تیتانیوم یکی از سری های قدیمی تر این ادوات به شمار می رود که در سال جاری میلادی توسط برند مادر بازسازی و با فناوری اینورتر روانه بازار شده است. سری اینورتر تیتانیوم برای مصارف شهری ساخته می شوند و می توانند در محدوده دمای معتدل تا حداکثر دمای 45 درجه سانتی گراد خدمات خود را ارائه دهند. گرچه فناوری اینورتر به کاهش استهلاک آنها کمک شایانی می کند، اما قیمت اولیه را هم افزایش داده و ممکن است برای بسیاری از اقشار جذابیت کمتری نسبت به نمونه های عادی داشته باشد. لذا این قطعه به خاطر محدودیتی که در مشتری ایجاد می کند، می تواند هم یک مشخصه مثبت و هم یک مشخصه منفی باشد و بستگی به نظر متقاضی خواهد داشت.
 • سری دلتا کولرهای این برند در سال 2020 به بازار عرضه شده اند و بنابراین تجهیزات به کار رفته در آنها جزو مدرن ترین قطعات موجود در بازار کنونی ایران است. گاز مبرد R410a برای سازگاری بیشتر با محیط زیست، کلاس آب و هوایی T1 که برای مناطق تا حداکثر دمای 45 درجه سانتی گراد مناسب است و کمپرسور روتاری نیرومند از جمله مهمترین ویژگی های دستگاه های این سری هستند. با این حال نقطه قوت اصلی این سری در تنظیمات الکترونیکی دقیق آن نهفته است: تنظیمات خواب دستگاه، تنظیم جهت و شدت باد، حالت توربو، سیستم تایمر، سیستم خشک کن اواپراتور برای جلوگیری از رشد قارچ و تمیزکننده خودکار همگی جزو امکاناتی هستند که تولیدکننده در هنگام ساخت به سیستم الکترونیکی این سری افزوده است. مشکل اصلی این ادوات این امر است که گرچه از نظر نرم افزار پیشرفته هستند، اما از نظر سخت افزار حرف چندانی برای عرضه ندارند.
 • سری سوپر قدیمی ترین تولیدات این برند به حساب می آیند که گرچه آنها هم دارای تنظیمات الکترونیک و قابلیت تأمین سرما و گرما در فصول مختلف سال هستند، اما شاید تنها نکته ای که بتوان به عنوان محل اعراب آنها مطرح نمود مجهز بودن به فیلتر ذرات معلق، ارگانیسم ها و از بین برنده بوی نامطبوع است. خارج از این امر، هیچ ویژگی منحصر به فردی را نمی توان برای آن مثال زد و از جهات دیگر با یک محصول کاملاً معمولی روبرو هستید.

 

خرید دستگاه های تهویه هوا

کدام مدل کولرگازی جنرال گلد بهتر است؟

اگر این مطلب را با دقت مطالعه کرده باشید، شناخت سری برتر چندان سخت نیست. البته دقت داشته باشید رتبه بندی که در ادامه مطرح می شود الزاماً به معنای خوب یا بد بودن یک سری نیست: تمام تولیدات این برند از سطح کیفی قابل قبولی برخوردار هستند و حتی مدل های ضعیفتر آن نیز به راحتی می توانند با نمونه های مشابه از تولیدکنندگان دیگر رقابت کنند. اما مسئله ای که مطرح می شود بحث صرفه اقتصادی، عمر عملیاتی و راحتی استفاده است که باعث رتبه بندی آنها نسبت به یکدیگر می شود.

 • سری سوپر در رتبه چهارم قرار می گیرد که علت آن بیشتر به قدیمی بودن ساخت این محصول و آپشن های اندکی است که در اختیارتان قرار می گیرد. این طراحی قدیمی البته با توجه به تلاش شرکت سازنده برای بازسازی نمونه های قدیمی می تواند در سال های آینده باعث عوض شدن این رتبه بندی شود، همان طور که سری تیتانیوم پس از بازسازی به رتبه سوم این لیست آمده و با فناوری اینورتر نیرومند خود می تواند نیازهای گرمایش و سرمایش شما را با استهلاک پایین و مصرف انرژی بهینه برطرف کند. تنها دلیلی که تیتانیوم را در این رتبه نگه می دارد، محدودیت گزینه های پیش روی متقاضیان به علت نصب اینورتر در تمام مدل های موجود است.
 • رتبه دوم در دست دلتا خواهد بود که به لطف سیستم کنترلی پیشرفته و دقیق خود می تواند تجربه شخصی سازی شده و منحصر به فردی را در اختیارتان قرار دهد. با این حال، شعف طراحی عملیاتی و عملکرد معمولی این مدل آن را پایین تر از رتبه اول قرار می دهد.
 • سری پلاتینیوم در حال حاضر برترین سری اسپلیت دیواری تولید این برند به شمار می رود که هم سطح نرم افزاری قابل قبول و هم امکانات و مزایای جانبی سخت افزاری قابل توجهی دارد. وزن بهینه سازی شده یونیت یکی از مهمترین این نکات است که نصب ادوات از این سری را تسهیل کرده و به جلوگیری از صدمه دیدن آنها کمک می کند. همچنین، توانایی کار در کلاس آب و هوایی حاره ای در مدل های مخصوص این سری نیز نباید دستکم گرفته شود که نیازهای بخش مهمی از کشورمان را رفع خواهد کرد. در نهایت قیمت به صرفه این سری نیز آن را لایق جایگاه اول می کند و با اطمینان می توانیم پلاتینیوم را برترین سری کولر از این برند بنامیم.

 

 قیمت خرید انواع کولر گازی

 

 

نتیجه گیری:

در این مطلب چهار سری پلاتینیوم، تیتانیوم، سوپر و دلتا از محصولات برند جنرال گلد را معرفی کردیم و سپس به بررسی و مقایسه آنها پرداختیم. همان طور که گفتیم، سری پلاتینیوم در بین تولیدات این برند در حال حاضر برترین سری به حساب می آید و برای عمده کاربردها می توانید با خیال آسوده از مدل های موجود در آن استفاده کنید. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب مدل مناسب برای مساحت فضای مد نظرتان است. اگر این مورد برایتان به یک چالش بدل شده است، می توانید با مشاوران مجموعه خانه تاسیسات ارتباط برقرار کنید تا به شما در تهیه محصول بهینه کمک کنند.