پرفروش ترین رادیاتورهای ایران رادیاتور
پرفروش ترین رادیاتورهای ایران رادیاتور

یکی از روش هایی که به کمک آنها می توانیم محصول ایده آل تولید یک برند در بازار را تشخیص دهیم، بررسی فروش مدل های مختلف آن است. به این ترتیب به وضوح می توان متوجه شد که از دید کاربران کدام ادوات کیفیت و عملکرد بهتری دارند و خرید آنها هم به صرفه تر است. در این میان یکی از نام های آشنای حوزه تهویه مطبوع ایران، ایران رادیاتور است که همان طور که نامش نشان می دهد در حوزه انواع رادیاتورها تخصص دارد و سری محصولات گوناگونی را روانه بازار نموده است. در این مطلب به سراغ پرفروش ترین تولیدات این شرکت می رویم و آنها را به شما معرفی می کنیم.

 

فهرست مطالب:

  1. چرا رادیاتورهای برند ایران رادیاتور؟
  2. رادیاتورهای پرفروش برند ایران رادیاتور

 

چرا رادیاتورهای ایران رادیاتور؟

یک دسته بندی غیررسمی اما بسیار کاربردی برای دستگاه های تهویه مطبوع وجود دارد که آنها را به دو دسته تجهیزات مولد حرارت یا برودت و تجهیزات توزیع کننده در سطح ساختمان تقسیم می کند. تجهیزات مولد مانند کولرها و هواساز به خودی خود قادرند دمای محیط را تغییر دهند، اما ادوات توزیع کننده، گرما یا سرمای تولیدی توسط یک دستگاه دیگر را دریافت کرده و آن را با محیط به اشتراک می گذارند. این امر به این معناست که در یونیت های توزیع به حضور یک سیستم مولد مرکزی (موتورخانه، چیلر و…) نیاز دارید تا تأمین گرمایش یا سرمایش را بر عهده بگیرد.

رادیاتورها جزو دسته دوم به حساب می آیند. گرمای مورد استفاده در این ادوات از طریق یک گرمایش مرکزی مانند موتورخانه یا هواساز تأمین می شود و اغلب به صورت یک سیال (آب) به آن انتقال می یابد. فرآیند کار به طور خلاصه شامل این است که گرمایش مرکزی آب را تا دمای معینی گرم می کند و آن را به سمت رادیاتورها می فرستد. این تجهیزات، حرارت لوله های داغ را به فضای بیرون هدایت می کنند و از این طریق هوای اتاق ها گرم می شود. سپس آب که حالا سرد شده است، به سمت تأمین کننده گرما پس فرستاده می شود.

برندهای گوناگونی ارائه دهنده محصولاتی از این دست با ویژگی های مختلف هستند. در این بین نام ایران رادیاتور یکی از شناخته شده ترین برندهای موجود در بازار است که بعید است اسم آن را نشنیده باشید. در ادامه بررسی مختصری از تاریخچه و فعالیت های این شرکت خواهیم داشت.

معرفی برند ایران رادیاتور

این شرکت که از چندین کارخانه تشکیل شده است، از بیش از 40 سال پیش در حوزه تجهیزات تهویه مشغول به فعالیت بوده و یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور به شمار می رود. این شرکت تاکنون دو بار به عنوان واحد نمونه کییفی در سطح ملی انتخاب شده و در نمایشگاه های بین المللی معتبر اروپایی شرکت کرده است.
با توجه به تأسیس این مجموعه از سال 1358 شمسی به عنوان یکی از باسابقه ترین و بزرگترین شرکت های فعال در بازار تجهیزات تهویه، گروه صنعتی ایران رادیاتور سهم قابل توجهی از تولید عمده محصولات این حوزه را در اختیار دارد. این شرکت دومین تولیدکننده بزرگ رادیاتور آلومینیومی شوفاژ در جهان، بزرگترین تولیدکننده مشعل در خاورمیانه و چهارم در جهان و بزرگترین تولیدکننده حوله خشک کن خاورمیانه به حساب می آید. با تمام این تفاسیر چندان عجیب نیست که حضور آن به عنوان یکی از پرطرفدارترین برندهای تهویه مطبوع را در بازار مشاهده کنیم. در ادامه به سراغ پرفروش ترین محصولات این برند می رویم.

رادیاتورهای پرفروش ایران رادیاتور

همزمان دو سری از محصولات این شرکت به عنوان پرفروش ترین و مطرح ترین تولیدات آن به شمار می روند: سری کال و سری ترمو. هر سری شرایط عملکردی و طراحی بدنه خاص خود را دارد، اما در این موضوع نقطه اشتراک میان آنها دیده می شود که هر دو پره ای بوده و در مدل های 5، 7 و 10 پره ای در بازار یافت می شوند.

  • سری کال به طراحی زیبا و ظریف و در عین حال بازدهی گرمایشی و انتقال حرارت بالا شهرت دارد. وزن آن در تمام مدل ها بسیار پایین بوده و بلوک بندی پره هایش باعث می شود که نصب راحت تری داشته باشد. بدنه آن از آلومینیوم ساخته شده است و عمدتاً طبق طراحی برای فضاهای کوچکتر و باریک تر مانند اتاق ها، راهروها و… به کار می رود، گرچه هیچ منعی برای کاربرد آن در محیط های بزرگتر هم وجود ندارد. همان طور که گفتیم، این محصول در سه مدل با تعداد پره گوناگون به بازار عرضه شده است و بنابراین انعطاف مناسبی هم برای ابعاد مختلف فضا از خود نشان می دهد.
  • سری ترمو را حتماً در بسیاری از ساختمان های مسکونی که کمتر از ده سال سابقه ساخت دارند و از آن به عنوان یک سیستم گرمایشی استفاده می کنند، مشاهده کرده اید. از نظر طراحی، می توان آن را مدل کلاسیک رادیاتورهای ایرانی در نظر گرفت. کیفیت مناسب، دوام قابل توجه و از همه مهمتر قیمت بسیار به صرفه مهمترین دلایلی هستند که این سری در بازار ایران طرفداران بسیاری دارد. گرچه این سری ظرافت و زیبایی طراحی سری کال را ندارد، اما قیمت آن حدود 20 درصد در تمام مدل ها از همتای جذاب خود کمتر است و بنابراین در فروش این دو سری با هم رقابت نزدیکی دارند.

پرفروش ترین محصولات برند ایران رادیاتور

نتیجه گیری:

در این مطلب با بررسی رادیاتورها و عملکرد آنها و در ادامه، نگاه به تاریخچه شرکت ایران رادیاتور در نهایت پرفروش ترین محصولات این برند را همراه با هم بررسی کردیم. امیدواریم اطلاعاتی که در این قسمت با شما عزیزان به اشتراک گذاشته شد بتواند در خرید بهینه کمکتان کند و مسیر را به گونه ای هموار کند که رضایت خاطر و آسایش بیشتری را در خرید تجهیزات تهویه هوا محبوبتان تجربه کنید.