بهترین شیوه ریست کردن کولرگازی
بهترین شیوه ریست کردن کولرگازی

روش ریست کولر گازی

با تغییر فصل و فرارسیدن گرما، نیاز به استفاده از سیستم های سرمایشی احساس می شود. روشن شدن سیستم های سرمایشی خصوصا کولرهای گازی، پس از ماه ها نیازمند بازبینی و سرویس دوره ای است تا علاوه بر ایجاد آمادگی برای شروع به فعالیت دستگاه، از مشکلات احتملی جلوگیری شود و هوای خنک در خانه یا محل کار جریان پیدا نماید. یکی از مشکلات عمده ای که دارندگان این نوع کولرها با آن دست و پنجه نرم می کنند، اختلالات بدون دلیل در دستگاه است، به گونه ای که بدون هیچ پیش زمینه ای دستگاه دیگر کارکرد خود را از دست می دهد و درست کار نمی کند. در این موقع بسیاری فکر می کنند که دستگاه نیاز به تعمیرات اساسی و یا تعویض قطعه و … دارد، در صورتی که اصلا این گونه نیست. کافی است با ریست کردن کولرگازی، همه این مشکلات را برطرف شود. البته لازم به یادآوری است که ریست تنها برخی از مشکلات را رفع می کند و در بسیاری مواقع تنها به صورت یک راه حل موقت می توان از ان کمک گرفت. در این محتوا سعی می شود تا با بررسی و ارائه راهکارهای مناسب، شیوه درست ریست کردن آموزش داده شود. پس با ادامه این محتوا همراه ما بمانید.

 

اهمیت ریست کردن کولرگازی

کولرگازی ممکن است که به دلایل مختلفی مشکل یا عیب داشته باشد و در زمان کارکرد خود پیام خطا دهد. لازم به یادآوری است که با ریست کردن دستگاه، تنها سیستم دستگاه به حالت کارخانه باز می گردد و برای مدتی کولردوباره فعال می شود. به بیانی ساده تر، اگر مشکلی فنی داشته باشد، با ریست کردن آن اتفاق خاصی نمی افتد و مشکل وارده حل نمی شود و دستگاه تنها به حالت اولیه کارخانه باز می گردد. این کار کمک می کند تا در صروتی که ناهماهنگی و یا عیب سیستماتیکی در نرم افزار وجود داشته باشد، به راحتی و بدون صرف هیچ هزینه ای حل شود.

آموزش ریست کردن کولر گازی

روشی که به زودی درباره آن صحبت خواهد شد، تقریبا در همه روش ریست کولر گازی اسپیلت به یک شکل است و برای همه برند ها کارایی دارد.

  1. ابتدا برای ریست کردن، دستگاه را خاموش کرده و برق اصلی را با استفاده از فیوز اصلی قطع نمایید. دقت شودکه حتما برق دستگاه کاملاً قطع‌ شده باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع می توان دوشاخه دستگاه را نیز از پریز خارج کرد. در صورتی‌ که فیوز مینیاتوری دستگاه را نمی توانید شناسایی نمایید، برق اصلی را قطع کنید.
  2. بعد از انجام مقدمات، باتری های ریموت را از کنترل خارج کرده و به مدت 15 دقیقه اجازه استراحت دهید.
  3. سپس می‌توان برق دستگاه را مجددا وصل نمود و باطری های ریموت کنترل را نیز دوباره در داخل آن قرار داد.

با این تکنیک ساده، مادربرد اصلی و تنظیمات کولر را کاملاً ریست شده و به حالت اول باز می گردد. در این زمان می توان تنظیمات جدید را فعال کرد. پیشنهاد می شود برای انتخاب صحیح نوع تنظیمات، حتما دستورالعمل کنترل مطالعه شود. در صورتی که مشکل دستکاه با این کار حل نشد، حتما مشکل را با یک تکنیسین و یا تعمیرکار در میان بگذارید.

آموزش ریست کردن ریموت کولرگازی

دو روش اصلی برای ریست کنترلر یا ریموت کولر گازی وجود دارد:

  1. در روش اول که روش ریست دستی نامیده می شود، کافیست باطری های ریموت را درآورده و پس از 3 الی 5 دقیقه مجددا در کنترلر قرار داده شود و امکان استفاده دوباره از آن فراهم است.
  2. در روش دوم ریست کردن ریموت کنترل، می توان با دکمه تعبیه شده بر روی کنترل این کار را انجام داد.

البته باید توجه داشت که این دکمه در هر نوع برندی در جای به خصوصی قرار داده شده است و در بعضی از کنترل ها اصلا وجود ندارند. شکل این دکمه معمولا به دو صورت دکمه ای و یا حفره ای است. در مدل دکمه ای جهت ریست ریموت لازم است تا دکمه به مدت حدود 3 ثانیه گرفته و نگه داشته شود. در مدل حفره ای، مانند بسیاری از دستگاه های دیگر، یک سوراخ کوچک به عنوان دکمه ریست کردن کنترل کولرگازی قرار داده اند که برای ریست کردن ریموت لازم است یک سوزن یا یک شی نازک مشابه را در داخل سوراخ قرار داده و به آرامی فشار داده و برای سه ثانیه نگه دارید. پس این کار ریموت کنترل نیز کاملا ریست می شود و برای استفاده مجدد آماده است.