بهترین راه های تمیزکردن شوفاژ
بهترین راه های تمیزکردن شوفاژ قسمت دوم

پاکیزه بودن دستگاه ضمن ایجاد زیبایی در محیط منزل سبب می شود، سبب می شود تا فضایی سالم تر را برای خانواده ها به وجود آورد زیرا در برخی از موارد، خصوصا در زمانی که سیستم ها خاموش هستند، برخی از خشرات موذی در قسمت شیارها و قسمت هایی که کرک و گردوغبار متراکم شده اند، رفته و با ایجاد تخم ریزی، سبب فراگیر خطرات موذی در خانه می شود و حتی ممکن است پس از روشن کردن رادیاتور، بوهایی ناشی از،از بین رفتن این خشرات در فضای خانه احساس شود که سبب پخش آلودگی در فضا می شود.

از این رو می توان با استفاده از راهکارهای مختلف اقدام به تمیز نمودن این بخش ها کرد و از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری نمود. از همین رو پیشنهاد می شود تا برای تامین سلامتی خانواده و حفط پاکیزگی محیط، پس از خواندن قسمت اول این محتوا، این بخش را مطالعه نموده و در خانه خود به اجرا در آورید.

 

فهرست مطالب:

خرید انواع رادیاتور پنلی و پره ای

 

 

بیشتر بدانید:

بهترین راه ها برای تمیزکردن شوفاژ قسمت اول

پاک کردن رنگ لباس از روی رادیاتور

یکی از مشکلاتی که عموما برای بسیاری از تجهیزات گرمایشی پیش می‌آید، رنگ گرفتن و یا ریختن رنگ بر روی بدنه آن‌هاست. همچنین برخی از افراد، با توجه به سرمای هوا و دیر خشک شدن البسه، به خاطر سرعت و سهولت، لباس‌های خیس خود را روی وسایل گرمایشی خشک می کنند، انجام این کار شاید در اوایل چیزی را نشان ندهد اما به مرور زمان سبب ایجاد تغییر رنگ بدنه می شود. از آنجایی که لباس انداختن روی رادیاتور، موجب می‌شود وسیله رنگ لباس را بگیرد، لازم است تا برای حل این مشکل:

 1. از همان ابتدا از مواد شوینده قوی برای تمیز کردن رد رنگ استفاده شود.
 2. همچنین اگر بر روی بدنه تکه های حجیم رنگ وجود دارد، می توان با استفاده از یک تیغ مناسب، آن ها را از بین برد و به راحتی و بدون ریختگی رنگ تراشید و سپس شروع به کشیدن اسفنج نمود.
 3. به این موضوع تاکید می شود که به هیچ عنوان از مواد ساینده با قدرت بالا مانند اسکاچ و سیم برای پاک کردن رنگ لباس از روی شوفاژ استفاده نشود.
 4. اما حل رنگ گرفتگی عمیق، تنها چاره برای حل این مشکل رنگ کردن مجدد است که بستگی به نوع رادیاتور دارد. زیرا برخی از دستگاه ها به خود رنگ را نگه نمی دارند و لازم است تا حتما برای جلوگیری از شره کردن و ریختگی به شکل کوره ای رنگ شوند.
 5. از سوی دیگر نیز این رنگ کردن دوباره به معنی استفاده از رنگ سفید نیستو می توان آن را با توجه به دکوراسیون داخل منزل و مناسب با آن رنگ آمیزی نمود.

 

پاک کردن رنگ لباس از روی شوفاژ

نظافت شوفاژ با جارو برقی

 1. حتما باید قبل از شروع به نظافت، سیستم کاملا سرد شده باشد.
 2. اگر هنوز لکه‌ای روی بدنه وسیله گرمایشی وجود دارد، محلول شوینده را روی لکه اسپری نموده و بگذارید این محلول برای چند دقیقه روی آلودگی باقی بماند.سپس با یک اسفنج آن را تمیز نمایید.
 3. برای حل مشکل گرد و خاک موجود در شیارها نیز پیشنهاد می شود تا با استفاده از دو وسیله جاروبرقی و سشوار اقدام به پاکسازی این قسمت ها از گردوخاک نمایید.
 4. در داخل شوفاژ با استفاده از این دستگاه ها، هرگونه گرد و غبار و خاک را زدوده و با جارو برقی آن ها را جمع نمایید، حتی ممکن است در قسمتی مجبور شوید تا از هر دو دستگاه استفاده نمایید، به این معنی که با سشوار خاک ها و کرک ها را خارج نموده و با جاروبرقی آن ها را جمع اوری نمایید که بستگی به شکل و ساختار دستگاه دارد.
 5. پیشنهاد می شود تا قبل از دست به کار شدن، حتما این موضوعات را بررسی و سپس اقدام به تمیز نمودن نمایید.
 6. قسمت بیرونی آنها، لوله‌ها و شیرآلات را با محلول شوینده به خوبی تمیز کنید و دستمال بکشید.
 7. به یاد داشته باشید بعد از پاک کردن مواد شوینده از روی آن، با آب باید بدنه را با دستمال عاری از رطوبت، خشک کنید.

نتیجه گیری:

تمیز کردن رادیاتورها با راهکارهایی که در این مقاله و مقاله پیشین مطرح شده است، کاری ساده است که به راحتی می توان آن را در کمترین زمان انجام داد. با تمیز کردن و لکه زدایی از این وسیله گرمایشی هم می توان از  حشرات موذی که در قسمت شیارها و قسمت هایی که کرک و گردوغبار متراکم شده اند، خلاصی یافت و هم زیبایی خانه را دوچندان نمود.

چرا که شوفاژها علاوه بر اینکه وسایل گرمایشی هستند، بر دکور خانه نیز  تاثیر می گذارند. از این رو تمیز نگه داشتن آنها بسیار مهم است. در صورتی که شما نیز راهکارهایی برای تمیز کردن این وسیله دارید، در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید تا بتوانیم از تجربیات شما نیز استفاده نماییم.