رادیاتور پنلی بخریم یا پره ای؟

رادیاتور پنلی بخریم یا پره ای
رادیاتور پنلی بخریم یا پره ای؟

تنوع مدل های انواع رادیاتور سبب شده است تا انتخاب در میان این نوع محصولات سخت شود و افراد برای انتخاب گزینه بهتر و حل مشکل سرما خانه خود بعضا با سردرگمی همراه شوند. یکی از بهترین راهکارها برای انتخاب بهتر،مطالعه محتواهای مقایسه ای است. خانه تاسیسات در این قسمت قصد دارد تا مدل های پنلی و پره ای را بر اساس مواردی چون میزان گرمایش، ماندگاری، خدمات پس از فروش، قیمت، زیبایی، کارایی و … مورد بررسی قرار داده است.

در این محتوا سعی شده است تا با نگاهی کاملا منطقی و بررسی جزیی تمامی مزایا و معایب این دو محصول، بتوان نگاه جامعی از این دو دستگاه به خوانندگان ارایه شود تا آن ها بتوانند بهترین خرید خود را تجربه نمایند و گرما را به خانه خود بیاورند. پیشنهاد می شود تا مطالعه این محتوا را از دست ندهید.

رادیاتور پنلی بهتر است یا پره ای؟

میزان گرمایش

گرمایش مهم ترین سوال خریداری است  که می خواهد پاسخگوی سرمای خانه باشد.از همین رو مصرف کننده تمایل دارد که بتواند ایده آل ترین و بهترین گرمایش را از رادیاتوری که خریداری می نماید، دریافت نماید. در انواع این سیستم های گرمایشی، از اصطلاحی به نام بازده حرارتی یاد می کنند که نشان دهنده میزان حرارت انتقال یافته است. برای درک بهتر، هر 100 سانت رادیاتور پنلی ایساتیس، توانایی تولید 1832 کیلو کالری بر ساعت بازده حرارتی را دارد. این در حالی است که سیستم 12 پره با همان اندازه سانتیمتر، دارای بازده حرارتی برابر 1896 کیلو کالری بر ساعت است که این نتیجه گیری یکسان بودن تعادل دو دستگاه و میزان بازدهی حرارتی آن هاست.

تعمیر پذیر بودن

همانگونه که ضمانت بالا برای این دو مدل دستگاه ویژگی مهمی به شمار می رود اما از سوی دیگر تعمیرپذیری نیز از دیگر موضوعات مهم برای هر مصرف کننده ای است. زیرا تامین قطعات، میزان آسیب دیدگی و در معرض آسیب بودن و … اهمیت زیادی دارد. با توجه به مدت زمان بالای ضمانت دستگاه ها، عموما گارانتی به صورت تعویض است و به ندرت مشکلی برای آن ها پیش می آید که نیاز به تعمیر داشته باشد اما با این حال مدل پره ای در صورتی که یک پره اش سوراخ گردد، امکان حذف همان پره امکانپذیر است.

رادیاتور پنلی بهتر است یا پره ای

ماندگاری

کیفیت و ماندگاری از دیگر فاکتورهای مهم است، زیرا افراد دوست دارند تا با خرید یک دستگاه، تا مدتهای زیادی از هر گونه تعمیر و تعویض خیالشان راحت باشد. یکی از مهم ترین تفاوت ها در جنس سیستمهاست که مدل پنلی از جنس فولاد (رادیاتور فولادی) و مدل پره ای از جنس آلومنیوم (رادیاتور آلومنیومی) تولید شده است. از آن جایی که مقاومت فولاد به نسبت آلومنیوم بیشتر است، عموما نمونه های پنلی دارای مدت زمان ضمانت بیشتری هستند و در میان برندهای ایرانی از 10 تا 15 سال دارای تضمین کیفیت دارند.

قیمت

اهمیت قیمت همیشه برای خریداران مسئله بوده است. از همین رو شاید بتوان گفت که مدل های  پنلی با فاصله خوبی از مدل پره ای پیشرو هستند که اصلی ترین دلیل آن موضوع مواد اولیه مصرفی در آن هاست. زیرا که قیمت فولاد به نسبت آلومنیوم بسیار پایین تر است. با توجه به اینکه در یک اندازه مشخص مثلا 100 سانت هر دو این دستگاه دارای یک ضریب حرارتی مشخص است، می توان گفت که صرفه اقتصادی با خرید مدل پنلی است. البته باید توجه کرد که برای استفاده از سیستم های پنلی، لوازم نصب در کارتن محصول موجود است و این در حالی است که نمونه های پره ای باید این لوازم جداگانه خرید که همین امر باعث افزایش قیمت تمام شده پره ای می شود. یک موردی که متاسفانه در سال های اخیر پدید آمده است، ظهور مدل های پنلی ترکیه است که عملا نباید تفاوتی با نمونه های پنلی ایرانی داشته باشد، زیرا این مدل های پنلی در ایران تولید می شوند و تحت لیسانس شرکت های ترکیه ای در تبریز تولید وبسته بندی می شوند که همین موضوع مزید برعلت افزایش قیمت شده است.

زیبایی

زیبایی دکوراسیون خانه را می توان خط قرمز هر خانه نامید! یکی از مواردی که کاملا با سلیقه مصرف کننده ارتباط دارد، موضوع زیباشناسی و استفاده از هر کدام از این دو نوع دستگاه در خانه است. به همین دلیل نمی توان مقایسه ای در این مورد به شکل قطعی داشت و موضوع کاملا سلیقه ای باید حل و فصل شود. اما با توجه به ساختار مدلهای پنلی که به صورت یکپارچه هستند و بدون درز هستند، به نظر می رسد که این مدل با منازل مدرن امروز خانواده ها همخوانی بیشتری دارد و از نظر بهداشتی، تمیز کردن دستگاه های پنلی به نسبت پره ای آسان تر و راحت تر هستند. همچنین استفاده برخی از برندهای ایرانی از رنگ الکترو استاتیک نیز سبب زیبایی بیشتر و درخشندگی خیره کننده ای شده است که می تواند زینت بخش هر خانه ای باشد.

بیشتر بدانید:

مقایسه رادیاتور پنلی با پره ای قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.