مقایسه هیتر گازی با هیتر برقی
مقایسه هیتر گازی با هیتر برقی

هر کدام از تجهیزات تهویه مطبوع برای موقعیت خاصی طراحی شده اند. برای مثال، کولرهای گازی برای محیط هایی با آب و هوای مرطوب عملکرد بهتری خواهند داشت، چون حین فعالیت رطوبت محیط را کاهش می دهند. در عین حال، مدل های آبی از همین تجهیزات برای مناطق خشک بهتر هستند چون کارکرد آنها باعث افزایش حجم آب موجود در هوای محیط می شود.

همین موضوع را می توان به هیتر هم تعمیم داد: این تجهیزات بسته به سوخت خود نحوه کارکرد متفاوتی دارند و این نحوه کارکرد متفاوت در برگیرنده ویژگی های مثبت و منفی منحصر به فردی نیز می باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد که قصد تهیه آنها برای محیط مد نظرشان را دارند، دچار شک می شوند که کدام مدل برای کاربری مورد نظر بهتر خواهد بود. در این مطلب به مقایسه دو دسته از پرطرفدارترین این محصولات، یعنی مدل های گازی و برقی می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب:

  1. تفاوت هتیر یا بخاری برقی با گازی
  2. هیتر برقی بهتر است یا گازی؟
  3. بررسی تفاوت بخاری های صنعتی، گازی و برقی

خرید بخاری خانگی

 

مقایسه هیتر برقی با گازی

تفاوت هیتر برقی با گازی

بدیهی ترین تفاوت میان این دو، در نحوه تأمین انرژی آنها مشاهده می شود. مدل های برقی از الکترسیسته استفاده می کنند و بنابراین صدای کمی تولید می کنند، به خصوص اگر به سراغ مدل های تابشی بروید که عملاً بی صدا فعالیت می نمایند. این مدل ها بیشتر اوقات نیازی هم به کانال کشی ندارند و بنابراین می توانید آنها را بدون واسطه در محل مورد نظرتان نصب کنید. از طرف دیگر، فقدان تجهیزات داخلی متعدد برای مدیریت سوخت باعث شده است که نسبت به همتایان گازی خود به مراتب کوچکتر و سبک تر باشند.

این در حالی است که در سمت دیگر مدل های گازی را داریم. این دستگاه ها اغلب از همتایان برق محور خود بزرگتر، سنگین تر و کارکرد آنها پرسروصداتر است، با این حال این موارد منفی با این موضوع جبران می شود که اغلب اوقات این ادوات ظرفیت بیشتری نسبت به رقیب دارند. به همین دلیل است که در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و دیگر محیط های صنعتی اغلب مدل های استفاده کننده از گاز پیشنهاد می شوند تا مدل های الکتریکی. ظرفیت بیشتر به معنای تولید حرارت بیشتر در زمان کمتر و توانایی گرمایش بهتر محیط است، به خصوص اگر محیط مذکور نیمه باز بوده و تبادل جریان هوای آن قابل توجه باشد.
حالا با تمام این تفاسیر، کدام محصول بهتر است؟

 

هیتر برقی

 

هیتر برقی بهتر است یا گازی؟

اگر فضایی مثل کافه، رستوران، مغازه یا حتی ساختمان مسکونی را بخواهید با هیترها گرم کنید و در محل به برق شهری هم دسترسی پایدار و بدون مشکلی دارید، مدل هایی که از الکتریسیته بهره می برند گزینه های بهتری هستند. این دستگاه ها اغلب کم هزینه اند، نصب آسانی دارند، یونیت های آنها سبک وزن هستند و در عین حال گرمای کافی برای محیط را تولید می کنند.

در سمت دیگر مدل هایی را داریم که از گاز شهری استفاده می کنند. این وسایل اغلب بزرگ سایز هستند، یونیت های سنگین وزن و جاگیری دارند و به خصوص اگر از نوع فن دار باشند، سروصدای زیادی تولید می کنند. همه این ها در حالی است که ظرفیت کارکردی آنها بالاتر از رقیب است و بنابراین برای محیط هایی مانند حسینیه ها، بیمارستان ها، سالن های گردهمایی و نمایشگاه ها، مراکز خرید و انواع کاربردهای صنعتی بهتر هستند. همچنین اگر بحث دیداری محیط برایتان اهمیت دارد، برخی مدل های فن دار گازسوز می توانند به کمک کانال کشی به محیط وصل شوند و بنابراین جایی را هم در فضا اشغال نمی کنند، در حالی که مدل های الکتریکی باید در محل راه اندازی شده و قرار بگیرند. پس بحث بهتر یا بدتر بودن هر کدام رابطه مستقیم با نوع کاربرد و محلی دارد که شما قصد دارید از محصول استفاده کنید.

 

با این حال برخی ادوات هم وجود دارند که به نام مدل های صنعتی شناخته می شوند. شاید برایتان این سوال مطرح باشد که این دستگاه ها چه فرقی با این دو مدل دارند؟

 

هیتر گازی

خرید هیتر انرژی

بررسی تفاوت هیتر صنعتی، گازی و برقی

بخاری های صنعتی به مراتب بزرگتر و نیرومندتر از دو مدلی هستند که تاکنون در موردشان صحبت کردیم، اما اشکال اصلی این است که در طراحی آنها دیگر هیچ توجهی به آسایش و راحتی افراد در محیط استفاده نشده است. کاربرد آنها در فضاهایی است که حداکثر میزان دما در کمترین زمان ممکن برای رفع نیاز حرارتی باید تولید شود و از آنجایی که حضور افراد در فضای استفاده دائمی نیست، هیچ بهینه سازی برای کاهش صدا، کاهش وزن یونیت، کاهش ابعاد یونیت یا کمک به کاهش مصرف انرژی حین کار در آنها صورت نگرفته است. البته شکی نیست که یک بخاری صنعتی حداقل به اندازه ده بخاری برقی خروجی ظرفیتی خواهد داشت و بنابراین برای محیط های صنعتی عملکرد فوق العاده موثر و به صرفه ای دارد، آما باید دقت داشته باشید که بهای این عملکرد ایده آل با ناتوانی محیط های غیرصنعتی در خصوص به کارگیری این ادوات پرداخت می شود. لذا گرچه این تجهیزات از نظر ظرفیت و تولید حرارت بسیار قوی هستند، نقاط ضعف آنها مانع از کاربردشان به عنوان جایگزین قابل اعتماد دو مدل دیگر می شود.

مجموعه خانه تاسیسات با افتخار هر سه گروه از هیترهای مذکور را می تواند در اختیار شما قرار دهد. تنوع مدل، ظرفیت و ابعاد در کنار فراهم کردن آنها از طریق تأمین کنندگان مطمئن با ضمانت نامه های قابل اعتماد باعث می شود که خریداران از مجموعه ما با خیال آسوده و بدون نگرانی بابت اصل بودن محصول و دریافت خدمات پس از فروش آن به استفاده از دستگاه‌های گرمایشی بپردازند. اگر هنوز در خصوص انتخاب محصول تردید دارید، می توانید با ما تماس بگیرید و کارشناسان ما به شما در خصوص انتخاب دستگاه ایده آل مشاوره هم ارائه می دهند.