مقایسه کولر گازی جنرال گلد با زانتی
مقایسه کولر گازی جنرال گلد با زانتی

در ادامه مقالات مقایسه کولرها از برندهای مختلف در این قسمت به بررسی دو برند جنرال گلد و زانتی رسیده ایم. همان طور که پیش از این گفته ایم و باز هم بر آن تأکید می کنیم، تمرکز بر روی شناخت برندها و خصوصیات مثبت و منفی تولیدات هر کدام از آنها می تواند کمک شایانی به انتخاب محصول بهینه برای نیازهای شما نماید. فرض کنید می خواهید محصولی که می خرید مصرف برق تا حد امکان کمتری داشته باشد یا سرعت تهویه محیط آن بالا باشد. در چنین موقعیتی اگر بین دو یا چند برند مردد باشید، دانستن سابقه و نحوه عملکرد یک برند در خصوص تولیدات دیگرش اهمیت فراوانی دارد. مطلب کنونی هم با همین خط فکری تهیه شده است. با ما همراه باشید تا مقایسه مختصر و مفیدی میان اسپلیت های این دو برند را مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب:

  1. کولر zaneti بهتر است یا General Gold
  2. تفاوت کولر zaneti با General Gold

 

کولر گازی زانتی بهتر است یا جنرال گلد

 

اسپلیت جنرال گلد

بحث اینکه این برند به چه کشوری متعلق است محل بحث محافل تهویه مطبوع است. در حالی که عمده قطعات داخلی General Gold ساخت تایلند هستند، دفتر مرکزی آن در چین واقع شده و فرآیند مونتاژ و عرضه عملاً در کشورهای هدف صورت می گیرد. اغلب آن را برندی چینی به حساب می آورند چون مدیریت آن متعلق به این کشور است، اما این امر به این معنا نیست که با قطعات داخلی ضعیفی روبرو باشیم. اتفاقا در محدوده قیمت مورد نظر، شاید بتوان این برند را یکی از باکیفیت ترین و مطمئن ترین گزینه ها برای افشار مختلف هموطنان دانست.
استفاده از فناوری روز دنیا، سیستم کنترلی پیشرفته، چرخه خنک کننده و گرم کننده بی نقص و توانایی فراهم کردن نیازهای تهویه ای در هر فصلی از سال مهمترین نقاط قوت تولیدات این برند هستند. شاید مهمترین نقطه ضعفی هم که می توانیم برای آن ذکر کنیم، مصرف بالای انرژی قطعات باشد که با توان عملیاتی بالای آنها رابطه مستقیم دارد.

 

مقایسه کولر گازی جنرال گلد

 

اسپیلت جنرال گلد

 

اسپلیت زانتی

zaneti یک برند متعلق به کشور ایتالیا می باشد که کارخانجات آن برای به حداقل رساندن هزینه تولید در چین قرار دارند و بنابراین صادرات آن از شرق آسیا انجام می شود. محصولات این برند با این هدف ساخته شده اند که ارزان قیمت باشند و بتوانند در دسترس عموم مردم از اقشار مختلف قرار بگیرند، اما هزینه این قیمت پایین با کیفیت نه چندان ایده آل قطعات داخلی پرداخت شده است. در نتیجه با ادواتی روبرو هستیم که گرچه با استفاده متوسط بدون مشکل خاصی به شما خدمت رسانی می کنند، اما اگر بخواهید به آنها فشار بیاورید بین شش ماه تا یک سال اول نیازمند تعمیرات می شوند. این موضوع به خصوص در مدل آن دسته از کولرهای این برند که فاقد اینورتر و دارای حالات دوگانه گرمایشی و سرمایشی هستند بیشتر مصداق پیدا می کند و متاسفانه تولیدات این برند تحت این شرایط، محصولاتی نیستند که عمر طولانی و قابلیت خدمت رسانی تحت شرایط کاری پرفشار را داشته باشند.

 

مقایسه کولر گازی زانتی

تفاوت کولر گازی جنرال گلد با زانتی

هر دو محصول نسبت به کیفیتی که ارائه می دهند قیمت مناسبی دارند، اما شکی در اینکه General Gold (به لطف فناوری به کار رفته در برد الکترونیک، سیستم کنترل و توان عملیاتی خود) یک سر و گردن از zaneti بالاتر قرار می گیرد وجود ندارد. کیفیت نه چندان ایده آل قطعات داخلی برند ایتالیایی خود را به شدت در این مرحله نشان می دهد و مشخصاً کیفیت کمپرسور و کندانسور تایلندی جنرال گلد را نمی توان دستکم گرفت.
با این حال، اگر بخواهید از نقطه نظر صرفه اقتصادی به رقابت میان این دو گزینه بپردازید هر دو در یک رتبه قرار می گیرند. درست است که هزینه تعمیر و نگهداری برند چینی کمتر از رقیب ایتالیایی است، اما قیمت بالاتر اولیه و مصرف به مراتب بیشتر برق این تفاوت را پوشش می دهد. این موضوع در نهایت به شما برمی‌گردد که می خواهید در ابتدای امر هزینه بیشتری داشته باشید یا پس از حدود شش ماه استفاده مداوم که کم کم کولرهای نوع گازی برند ایتالیایی به خرج می افتند.
در نهایت از نقطه نظر امکانات هم باید حریف چینی را بالاتر از رقیب خود دانست. General Gold شاید برند جوان تری نسبت به رقیب باشد اما استفاده بهینه از فناوری روز دنیا به آن کمک کرده است تا در مسابقه میانشان جلو بیافتد. این امر را نمی توان سرسری گرفت و بدون شک در آسایش و کیفیت تجربه ای که از کار با این دو برند تجربه می کنید، موثر خواهد بود.

انواع مدل های اسپیلیت

نتیجه گیری:

در این مطلب تلاش کردیم تا مقایسه مختصر، مفید و در عین حال شفافی بین کولرهای زانتی و جنرال گلد داشته باشیم. امیدواریم آن دسته از هموطنان که در خصوص انتخاب محصول مد نظرشان در میان تولیدات این دو شرکت مردد هستند، بتوانند با استفاده از این مطلب مسیر راحت تری را طی کنند و با خیال آسوده تری به انتخاب دستگاه مورد علاقه خود بپردازند. همان طور که گفتیم، اگر هزینه های اولیه و البته هزینه مصرف انرژی برایتان مد نظر نیست و به دنبال محصولی با امکانات جانبی و فنی بیشتر هستید، برند چینی گزینه مناسب تری است و بهتر هم می تواند نیازهای شما را پاسخ دهد.