مقایسه جنرال گلد دلتا با پلاتینیوم
مقایسه جنرال گلد دلتا با پلاتینیوم

در بازار لوازم تهویه مطبوع، بسیاری از فعالان به خریدارانی که تجربه محدودی در خصوص شناخت محصول دارند، پیشنهاد می‌دهند که از برندهای شناخته شده و معتبر خرید کنند. با این حال حتی اگر این توصیه را جدی بگیرید، بسیاری از تولیدکنندگان این ادوات اقدام به ارائه تولیداتشان در سری‌هایی با اسم، سال و خدمات منحصر به فرد می‌نمایند که کار را برای انتخاب مدل بهینه دشوار می‌کند. یکی از این برندها که محصولات پرفروش خود را به همین شکل عرضه می‌کند، جنرال گلد نام دارد.

 

فهرست مطالب:

  1. کیفیت جنرال گلد دلتا
  2. کیفیت جنرال گلد پلاتینیوم
  3. مقایسه کولرگازی جنرال گلد سری دلتا و پلاتینیوم

 

مرکز خرید انواع کولرگازی

مقایسه کولر گازی جنرال گلد دلتا با پلاتینیوم

در این مطلب تلاش کرده ایم شما را با دو سری دلتا و پلاتینیوم از  اسپلیت‌های جنرال گلد؛ آشنا کنیم و در نهایت مقایسه ای میان این دو انجام بدهیم تا بهتر بتوانید از میان دستگاه های هر سری، آنچه که به نیازهایتان بهتر پاسخ می دهد انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

کیفیت جنرال گلد دلتا

سری دلتا کولرهای این برند در سال 2020 به بازار عرضه شده اند و بنابراین تجهیزات به کار رفته در آنها جزو مدرن ترین قطعات موجود در بازار کنونی ایران است. گاز مبرد R410a برای سازگاری بیشتر با محیط زیست، کلاس آب و هوایی T1 که برای مناطق تا حداکثر دمای 45 درجه سانتی گراد مناسب است و کمپرسور روتاری نیرومند از جمله مهمترین ویژگی های دستگاه های این سری هستند. رادیاتور و اواپراتور هر دو در این سری از جنس مس ساخته شده و کمپرسور نیز ساخت تایلند و از برند HIGHLY می باشد. همچنین، تمام مدل ها قادرند هم سرما و هم گرما را در فصول مختلف سال برای شما فراهم آورند.

 

فیلترهای استفاده شده در این سری قادر است انواع آلودگی ها و باکتری ها را حین خنک کاری از هوای محیط حذف نماید که یکی از مزیت های منحصر به این سری به شمار می رود. در کنار آن، فناوری ضدخوردگی تیغه باعث شده است که فن دستگاه در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت قابل توجهی داشته باشد. عملاً می توان از نظر فیزیکی این محصولات را فوق العاده پیشرفته دانست.

 

اما بخش الکترونیک نیز از بخش فیزیکی چندان عقب نیست. تنظیمات خواب دستگاه، تنظیم جهت و شدت باد، حالت توربو، سیستم تایمر، سیستم خشک کن اواپراتور برای جلوگیری از رشد قارچ و تمیزکننده خودکار همگی جزو امکاناتی هستند که تولیدکننده در هنگام ساخت به سیستم الکترونیکی این سری افزوده است. به وضوح می توانید ببینید که با این تفاسیر، این سری یکی از تولیدات فوق العاده پیشرفته و خوش ساخت جنرال گلد است.

 

مقایسه کولر گازی جنرال گلد دلتا با پلاتینیوم

کیفیت جنرال گلد پلاتینیوم

سری پلاتینیوم را به جرئت می توان پرفروش ترین و محبوب ترین سری از کولرهای نوع گازی این برند به حساب آورد. بخشی از این امر به قیمت مناسب دستگاه های این سری در مقایسه با دیگر ادوات مشابه در بازار با سطح امکانات یکسان برمی گردد. این مدل ها می توانند هم سرمایش و هم گرمایش تأمین کنند و برای کلاس آب و هوایی T1مناسب هستند که در تعریف حوزه تهویه هوای مطبوع، به آب و هوای نیمه گرمسیری اشاره می کند. در این مدل ها هم مشابه سری قبل، رادیاتور و اواپراتور از مس ساخته شده و کمپرسور از نوع روتاری است، با این حال کمپرسور GMCC به کار رفته در این سری ساخت توشیبا ژاپن بوده و یکی از نیرومندترین قطعات به کار رفته برای انتقال مبرد در سیستم های مبتنی بر چرخه تبرید به شمار می رود.

 

این سری هم به فیلتر هوای مخصوص خودش مجهز است، فیلتر هوایی که قابل شستشو بوده و به راحتی می تواند با ذرات معلق و میکروارگانیسم های موجود در محیط مقابله کند. قابلیت برتر آن شاید قابلیت بوگیری باشد، قابلیتی که به مطبوع شدن هرچه بیشتر محیط کمک می کند. این موضوع را باید در کنار استفاده از گاز R410a به عنوان مبرد قرار دهید تا مشخص شود که در این سری تمام نکات برای تضمین سلامتی و راحتی افراد حاضر در محیط تحت امر کولر رعایت شده است.

 

برخلاف سری دلتا، در این سری مدل هایی برای کلاس آب و هوایی T3 هم طراحی شده اند. T3 به فضای حاره ای اشاره دارد و بنابراین سطح عملکرد دستگاه را برای دمای کارکرد تا 60 درجه سانتی گراد افزایش می دهد. این موضوع باعث می شود مدل های این سری را بتوان در مناطق گرم و مرطوب مانند سواحل دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان و جزایر نیز استفاده نمود.

 

حالا که کمی با هر دو سری بیشتر آشنا شدیم، وقت آن رسیده که به سراغ مقایسه آنها برویم.

 

خرید اسپلیت جنرال گلد

 

مقایسه کولرگازی جنرال گلد دلتا با پلاتینیوم

 

از نظر امکانات و نحوه عملکرد، هر دو سری با هم یکسان هستند: هر دو می توانند برودت و حرارت تولید کنند و هر دو هم از چرخه تبرید برای سرد یا گرم کردن محیط بهره می برند. ادوات چرخه تبرید هم در آنها تا حد زیادی یکسان است، چون هر دو اواپراتور و رادیاتور مسی دارند. با این حال کمپرسور سری پلاتینیوم ساخت ژاپن است و بر کمپرسور تایلندی سری دلتا برتری واضحی خواهد داشت. این موضوع عمر مفید دو سری را از هم جدا می کند و اولین امتیاز را در اختیار پلاتینیوم قرار می دهد.
جدا از عملکرد، در بحث امکانات الکترونیکی سری دلتا به خاطر جدیدتر بودن به مراتب امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می دهد. گرچه امکانات سری رقیب آن قابل قبول است، اما کولرهای دلتا تنظیمات بسیار جزئی و موقعیت محوری در اختیارتان قرار می دهند که به بهبود تجربه شما کمک خاصی خواهد کرد.
اما اگر عملکرد برایتان از امکانات مهمتر است و در استان هایی با آب و هوای گرم و مرطوب زندگی می کنید، سری پلاتینیوم برای کلاس آب و هوای T3 بهتر می تواند به کار شما بیاید. پس در نهایت همه چیز به این موضوع برمیگردد که کدامیک اولویت شماست: امکانات یا کیفیت عملکرد.

 نتیجه گیری:

در این مطلب تلاش کردیم دو سری از تولیدات برند جنرال گلد در زمینه اسپلیت یا کولرهای گازی را با هم مقایسه کرده و به آن دسته از عزیزانی که قصد خرید این محصولات را دارند،کمک کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشند. گفتنی است که هر دو سری را می توانید در میان محصولات عرضه شده در مجموعه خانه تاسیسات پیدا کنید و بسته به نیازتان در محیط، مدلی با ظرفیت و امکانات مناسب را انتخاب نمایید. همکاران ما هم از طریق سایت و هم از طریق تلفن های تماس در خدمت شما هستند تا در اسرع وقت و به ساده ترین روش ممکن، بتوانید محصول ایده آل مد نظرتان را تهیه نمایید. به تجربه و سابقه ما اعتماد کنید و اجازه دهید تا در مسیر تهیه لوازم تهویه مطبوع همراه شما باشیم.