تفاوت پکیج با آبگرمکن
تفاوت پکیج با آبگرمکن

پکیج بهتر است یا آبگرمکن

داشتن آب گرم درهر فصلی یکی از نیاز های اساسی هر ساختمان یا منزلی به شمار می رود و از این رو لازم است تا با تامین آن علاوه بر به وجود آوردن تاسیسات مناسب برای انجام فعالیت های روزمره، بتوان بر کیفیت امکانات موجود در هز مکانی افزود. البته در این دوره از زندگی همه افراد ، داشتن آبگرمکن و یا پکیج دیواری از ملزومات است و دیگر از شکل آپشن بودن خارج شده است. استفاده و راحت کردن سبک زندکی آپاتمانی با استفاده از این تجهیزات گرمایشی، توانسته است علاوه بر تامین آب گرم، دمای مناسب برای فصل های سرد را تامین نماید. در این محتوا به بررسی تفاوت های آب گرمکن و پکیج پرداخته می شود تا کمکی برای انتخاب و خرید شود.

پکیج بهتر است یا آبگرمکن

آبگرمکن دیواری چیست؟

آبگرمکن دیواری در واقع آبگرمکن بدون مخزن است که وظیفه گرم نمودن آب را در بر دارد و در برخی از اصطلاح های تجاری به نام آبگرمکن فوری مشهور است. وظیفه آبگرمکن، تولید آب گرم برای استفاده در حمام، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی است. برای آشنایی با نحوه کار کردن این آبگرمکن ها، آب سرد وارد آبگرمکن شده و از کویل یا لوله های مسی داخل سیستم قرار دارد، عبور می کند. در ادامه از سوی مشعلی که در زیر لوله ها قرار دارد، آب درون لوله ها گرم شده و در نتیجه دمای آب درون کویل ها نیز بالا برود و آب گرم با باز کردن شیر قابل دسترس قرار می گیرد. با توجه به افزایش استفاه و محوبیت این نوه سیستم، بسیری از افراد تمایل دارند تا از این سیستم های استفاده نمایند. از این رو بیش از 10 برند معتبر در ایران اقدام به تولید آبگرم کن در اندازه های مختلف نموده اند که امکان خرید آن ها با استفاده از داشتن اطلاعات دقیق از آن چه که مورد نیاز افراد است، قابل خرید و استفاده است.

پکیج دیواری چیست؟

با پیشرفت تولید سیستم های گرمایشی، نمونه جدیدی از زیرساخت های تاسیسیاتی در منازل مسکونی و واحد های کوچک ارایه شد که خیلی زود جای خود را در بین مصرف کنندگان پیدا کرد. پکیج دیواری به دلیل انجام چند کار بسیار زود جای خود را در بین پیمانکارن تاسیساتی پیدا کرد. به بیانی بهتر، پکیجهای دیواری یک موتورخانه کامل است که وظیفه موتورخانه را با بالاترین کارایی و کیفیت و با کمترین مصرف سوخت و اشغال فضا انجام داده و آب گرم و تامین هوای گرم محیط را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. پکیج های دیواری علاوه بر انجام وظیفه موتورخانه در جهت گرم کردن رادیاتورها ، نقش آبگرمکن ها را نیز ایفا می کنند و باعث تولید آبگرم مصرفی مورد می شوند.

مقایسه پکیج و آبگرمکن

صرفه اقتصادی: یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب در بین این دستگاه موضوع هزینه های مالی آن هاست. باید به این نکته توجه شود که آبگرمکنهای دیواری جایگزین نمونه های مخزن دار و پکیجهای دیواری هم جانشین موتورخانه های عظیم شده است. با توجه به ضرورت های صرفه جویی در مصرف انرژی و مصرف سوخت، بسیار کم و کارایی بیشتری دارند. از طرفی پکیجها از نظرمصرف انرژی بسیار به صرفهتز ا از آبگرم کن است زیرا این سیستم ها علاوه بر گرکم کردن آب، دمای محیز را نیز تماین می کند و در اصل نقش چندین دستگاه را با کمترین میزان مصرف ایفا می نماید. این نوع مصرف سبب شده است تا بسیاری از بخاری های گازی نیز به پکیج تبدیل شوند.

شرایط استفاده: هر دو فضای کمی را اشغال می کنند و این فرصت را می دهد تا با استفاده از محیط های بسیار کوچک از مزایای آن ها بهره مند شد. توجه شود که البته نکات ایمنی نیز وجود دارد که باید به آن جا توجه شود برای مثال استفاده از پکیج در محیط های کمتر از 60 متر ممنوع است. از سوی یکی از بزرگترین مشکلات آب گرمکن ها سرد شدن ناگهانی آب است که ممکن است در بعضی از مواقع باعث بروز مشکل برای افرادی که در حمام هستند، گردد. وجود برق بسیار برای عملکرد پکیجها مهم است و در مناطقی که برق مکررا می رود، گزینه مناسبی نیست.

سرویس دوره ای: برای سالم نگه داشتن هر کدام از این سرویس ها لازم است تا به صورت دوره ای و انجام تماس با مراکز خدمات پس از فروش اقدام به سرویس ماهیانه و یا فصلی این نوع سیستم گردد. البته در صورتی که مشکل جدی برای سیستم های به وجود نیاد، لازم به پرداختن هزینه های اضافی نیست اما از سوی دیگر لازم است تا استفاده از قطعات درجه یک و اصلی عمر این مدل از سیستم های گرمایشی آب را بالاتر برده و از مزایای آن بهره مند شد.