هیتر برقی برای گلخانه
هیتر برقی برای گلخانه

برای کسانی که با گلخانه ها سر و کار دارند، بحث ثابت نگه داشتن دما و رطوبت موضوعی نیست که نیازمند توضیح باشد. اما برای افرادی که با این حوزه آشنایی محدودتری دارند یا به تازگی قصد دارند به سراغ راه اندازی چنین محیطی بروند، بررسی این نکته که چطور باید فضا در یک محدوده دمایی و رطوبتی معین نگه داشته شود موضوع مهمی خواهد بود. به خصوص در فصول سرد سال، حفظ حد دمای معین برای جلوگیری از آسیب دیدن گیاهان و نباتات اهمیت فراوانی دارد و طبیعتاً برای این کار باید از سیستم های گرمایشی استفاده کرد.

با این وجود مشکل اصلی از جایی مطرح می‌شود که به خاطر شرایط این محیط، استفاده از طیف وسیعی از ادوات تولیدکننده حرارت امکان پذیر نبوده و بنابراین دست ما در انتخاب بسته تر خواهد بود. در این مطلب یکی از معدود وسایلی که برای این محیط مناسبند به شما معرفی کرده و در خصوص روش های انتخاب دستگاه بهینه از این مدل بیشتر صحبت می‌کنیم.

 

فهرست مطالب:

  1. بخاری برقی برای گلخانه های خانگی و نیمه صنعتی
  2. راهنمای خرید بهترین بخاری برقی برای گلخانه
  3. بخاری برقی برای گلخانه از کجا بخریم؟

قیمت و خرید انواع بخاری و هیتر

 

بهترین هیتر برقی مخصوص گلخانه های خانگی و نیمه صنعتی

بخاری یا هیترها همگی تجهیزاتی هستند که سال هاست برای گرمایش به کار می‌روند و می‌توانید آنها را در انواع محیط های خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی پیدا کنید. این ادوات بسته به نحوه کارکرد و سوخت خود به دسته های مختلفی تقسیم می‌شوند و اغلب از آنجایی که نیازی به یک سیستم حرارتی مرکزی مثل موتورخانه نیاز ندارند، برای موقعیت هایی مناسبند که قادر نیستید ساخت و ساز گسترده در محل مد نظرتان انجام بدهید. گلخانه چنین موقعیتی است، به خصوص چون علاوه بر به صرفه نبودن ساخت موتورخانه برای فضاهای پرورش گیاهان (حداقل تا وقتی که فضای مذکور به مساحت قابل توجهی نرسیده باشد)، ترجیحاً این محیط ها را از منابع حرارتی و برودتی هم دور می‌سازند تا بتوان بهتر دمای داخلی را کنترل کرد.

 

مسئله ای که در خصوص محیط پرورش گیاهی به وجود می‌آید، این است که تا حد امکان دیوارها باید عایق بوده و هیچ مجرایی برای رفت و آمد هوا باقی نماند. این موضوع بخاری‌ها و هیترهای گازی را با مشکل جدی روبرو می‌کند، چون این ادوات حتما باید دارای لوله یا دودکشی برای خارج کردن تولیدات مضر فرآیند سوزاندن گاز باشند. از آنجایی هم که گیاهان موجود زنده هستند، تنفس این فرآورده های سمی برای آنها هم مثل انسان ها مضر است و بنابراین کاربرد بخاری های گازی را نمی‌توان در این موقعیت در نظر گرفت. با این تفسیر، هیتربرقی به مراتب برای چنین فضاهایی مناسب تر بوده و بهتر می‌تواند نیاز موجود را برطرف کند.

 

بهترین هیتر برقی مخصوص گلخانه های خانگی و نیمه صنعتی

 

مدل های برقی این ادوات هم دسته بندی های خاص خودشان را دارند. برخی از انواع آنها که به نام تابشی شناخته می‌شوند، بهترین شرایط را برای محیط پرورش گیاهان به وجود می‌آورند، چون هم پخش حرارت آنها در فضا یکنواخت بوده و هم فرآورده مضری از خود تولید نمی‌کنند. در این بین همین تجهیزات هم به مدل های ایستاده پایه دار و مدل های قابل نصب روی دیوار و سقف تقسیم می‌شوند که گروه دوم به خاطر قابلیت قرار گرفتن در مرکز فضا و پخش متعادل حرارت در آن برتری قابل توجهی بر همتایان پایه دار خود دارند.

در ادامه شما را با برخی از مهمترین نکات خرید این ادوات آشنا می‌کنیم.

 

راهنمای خرید بهترین هیتر برقی برای گلخانه

دقت داشته باشید که نکاتی که در ادامه مطرح می‌کنیم، برای خرید مدل های مختلف هیترهای برقی هستند و الزاماً نمی‌توانید آنها را به مدل های گازی تعمیم بدهید. مدل‌های گازی به خاطر سوخت خاص خود شرایط متفاوتی دارند که در بسیاری از دستورالعمل های آنها ذکر شده و اغلب ماهیت ایمنی دارند، در حالی که مدل های برقی با مسائلی درگیر هستند که به شبکه تغذیه محلی، نوع کارکرد و محل نصب بیشتر مرتبط می‌شود.
مهمترین نکات خرید این ادوات عبارتند از:

  1. همان طور که گفتیم، این دستگاه ها به مدل های پایه دار که روی زمین قرار گرفته و در یک سمت معین تنظیم می‌شوند و مدل های دیواری و سقفی که قابلیت قرارگیری در ارتفاع را دارند، تقسیم می‌شوند. مدل پایه دار در هر وضعیتی که قرار بگیرد، هوای نزدیک به خود را گرم تر از هوای دور از خود می‌کند. این در حالی است که مدل قرار گرفته روی سقف قادر است هوای محیط را از بالا به صورت یکنواخت گرم کند. پس مدل سقفی عملکرد بهتری در اختیار شما می‌گذارد.
  2. به نوع برق مصرفی توجه داشته باشید. این ادوات در مدل های کوچکتر از برق تک فاز 220 ولت و در مدل های بزرگتر از برق سه فاز 380 ولت استفاده می‌کنند. امکان تغییر برق مصرفی نیز برای آنها در نظر گرفته نشده است.
  3. توان گرمایشی دستگاه را با مساحت محیط مد نظر چک کنید. برای مثال، برای 7 متر مربع فضا به هیتری با ظرفیت 750 وات نیاز دارید، در حالی که چنین دستگاهی برای فضای 12 متری کفایت نمی‌کند و باید به سراغ مدلی با ظرفیت 1250 وات بروید. جداول این ظرفیت ها را می‌توانید با کمی جستجو در فضای مجازی پیدا کنید.
  4. مشخصات فیزیکی مانند وزن و ابعاد را در نظر داشته باشید، به خصوص اگر قرار است یک واحد سقفی یا دیواری بخرید. دیوارها و سقف گلخانه ها برای تحمل وزن طراحی نشده اند و نادیده گرفتن این موضوع می‌تواند باعث رویدادهای مخرب در محیط شود.
  5. قابلیت ها و آپشن های جانبی را در نظر داشته باشید. قابلیت‌هایی مانند خاموشی خودکار، تنظیم دما، وجود ترموستات، وجود تایمر و… همگی در کارکرد دستگاه موثر خواهند بود و نباید دستکم گرفته شوند.

 

قیمت و خرید هیتر انرژی

هیتر برقی برای گلخانه از کجا بخریم

مجموعه خانه تاسیسات با سال های طولانی فعالیت در بازار لوازم تهویه مطبوع ایران، ارتباط نزدیکی با برندهای متعدد عرضه کننده وسایل گرمایشی و سرمایشی برقرار کرده است و بنابراین قادر است محصولات باکیفیتی را با قابلیت اطمینان بالا در اختیار شما قرار دهد. یکی از این محصولات نیز هیتر نوع برقی است که خانه تاسیسات آن را در ظرفیت های گوناگون و از برندهایی مانند هیتر انرژی، ویتو و… تهیه کرده و در اختیار هموطنان گرامی قرار داده است. پاسخگویی سریع، گارانتی اصالت کالا و قابلیت ارسال محصول به تمام نقاط کشور از جمله مهمترین برگ برنده های ماست و عزیزانی که قصد خرید این محصولات را دارند، می توانند تنها با یک تماس از خدمات ما بهره مند شوند.