دلایل گرم نشدن شوفاژ برقی
دلایل گرم نشدن شوفاژ برقی

هم در مناطقی که دسترسی محدود و ناپایدار به گاز شهری دارند و هم در نقاطی که زیبایی دکوراتیو این دستگاه‌ها به عنوان یک مزیت اصلی مطرح می‌شود، استفاده از شوفاژ برقی به سرعت در حال گسترش است. این تجهیزات بر روی سطح خارجی خود به جای پره یا پنل فلزی از یک لایه پوشش شیشه سکوریت استفاده می‌کنند که علاوه بر مقاومت در برابر ضربه و توانایی انتقال حرارت مناسب، قادر خواهید بود طرح چاپی دلخواهتان را هم روی آن پیاده سازی کنید.

لذا این محصولات طرفداران بسیاری به خصوص در میان زوج‌های جوان پیدا کرده اند که می‌خواهند با یک تیر دو نشان زده و در کنار تأمین گرمایش، دکوراسیون خانه خود را هم ارتقا بدهند.
با این وجود گسترش استفاده از این دستگاه‌ها، مسئله خرابی آنها را هم برجسته تر می‌کند. در بین مشکلاتی که ممکن است برای این محصولات پیش بیاید، گرم نشدن همیشه یکی از اولین و مطرح ترین مسائل به حساب می‌آید. در این مطلب تلاش می‌کنیم دلایل بروز این مشکل را به بحث گذاشته و به شما کمک کنیم تا از آنها اطلاع پیدا کنید. با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب:

  1. عمده‌ترین دلایل خراب شدن رادیاتور برقی
  2. آیا رادیاتور برقی قابل تعمیر است؟

 

عمده ترین دلایل خراب شدن شوفاژ برقی

از آنجایی که این ادوات روش عملکرد ساده ای دارند و فاقد قطعات و اتصالات ریز هستند، علل خرابی آنها هم کم تعداد است و با بررسی تنها چند مورد متفاوت می‌توانید علت به مشکل برخوردن دستگاه را متوجه شوید. با این حال برخی از این خرابی‌ها را نمی‌توانید بدون آموزش قبلی رفع کنید، بنابراین پیشنهاد ما این است که حتماً با یک تعمیرکار مجرب در این خصوص مشورت داشته باشید.
به طور کلی هفت دلیل اصلی خرابی این تجهیزات عبارتند از:

 

  1. خرابی کلیدهای برق
  2. نقص در برد الکترونیک
  3. خرابی ترموستات
  4. خرابی سنسورها
  5. مشکل سیم کشی
  6. خرابی المنت
  7. تنظیمات نادرست

عمده ترین دلایل خراب شدن رادیاتور برقی

 

خرابی کلیدها موضوع روتین و عادی در این ادوات است و اغلب به خاطر استفاده طولانی مدت از آنها پیش می‌آید. برای این منظور باید سالم بودن کلیدها و روان بودن حرکت آنها بررسی شود. این موضوعی است که در خصوص سیم کشی هم ممکن است پیش بیاید و سیم‌های داخلی پس از مدتی استفاده ممکن است بسوزند یا عمرشان تمام شود. بحث سنسور و ترموستات در گام بعدی قرار می‌گیرد، جایی که هر دو قطعه نقش مهمی در بررسی شرایط داخل و بیرون دستگاه و تصمیم گیری برای بالا رفتن یا پایین رفتن دمای آن بر عهده دارند.

 

اگر مشکلی در ارسال دستور یا تشخیص شرایط وجود نداشته باشد، ممکن است مسئله المنت‌ها باشند. به عبارت دیگر دستگاه متوجه می‌شود که باید گرما تولید کند اما به خاطر خرابی المنت قادر نیست این کار را انجام دهد. این موضوع در نهایت خرابی برد به عنوان مغز سیستم را هم مطرح می‌کند که اگر دچار مشکل شود، تمام فرآیندهای مذکور به شکل‌های مختلف دچار مسئله می‌شوند. تعمیر برد کار هر کسی نیست و تنها یک تعمیرکار باتجربه و متخصص می‌تواند برد را برای بررسی خرابی باز کند.

 

در نهایت اگر هیچکدام از قطعات داخلی دچار مشکل نباشند، مسئله از تنظیمات نادرست سیستم نشأت می‌گیرد. به عبارت دیگر از آنجایی که در این ادوات قابلیت تنظیم برای وضعیت‌های دمایی گوناگون پیش بینی شده است، ممکن است تنظیم منتخب شما روی دمایی باشد که برای محیط بیش از حد پایین است. لذا این گزینه هم می‌تواند برای گرم نشدن مطرح شود که البته بیشتر از خرابی، یک خطای انسانی به حساب می‌آید.
حالا با فرض اینکه دستگاه شما خرابی داشته و متوجه آن هم شده اید، این سوال مطرح می‌شود که آیا امکان تعمیر این ادوات وجود دارد؟

آیا شوفاژ برقی قابل تعمیر است؟

همان طور که از علل خرابی می‌توانید متوجه شوید، جواب این سوال مثبت است. تعمیرکاران تجهیزات الکتریکی که اطلاع مطلوبی از نحوه کارکرد این محصولات داشته باشند، به راحتی می‌توانند با تعویض قطعات مشکل دار، دستگاه را به وضعیت عملیاتی مناسب آن برگردانند. البته این موضوع نیازمند آن است که محصول باکیفیتی هم خریداری کرده باشید تا یک ایراد کوچک به یک مسئله بزرگ در آن ختم نشود. برای این منظور بهتر است به فروشگاه‌های معتبر و نمایندگی‌های قابل اعتماد مراجعه کنید و اینجاست که مجموعه خانه تاسیسات خدمات خود را در اختیار شما قرار می‌دهد.

همکاری با برندهای مطرح در این حوزه مانند برند تاپ سان، خانه تاسیسات را در جایگاهی قرار داده است که می‌تواند با افتخار محصولات مطمئن و درجه یکی را برای هموطنان گرامی تهیه و تأمین کند. تنها کافی است نگاهی به فهرست محصولات قرار گرفته در فروشگاه ما انداخته و با کارشناسان ما در این خصوص مشورت کنید تا خرید ایده آلی داشته و به دستگاهی دست پیدا کنید که پیش از خرابی، بتواند ساعات متوالی و طولانی به شما خدمت رسانی نماید.