راهنمای خرید کولرگازی جنرال گلد اصلی
راهنمای خرید کولرگازی جنرال گلد اصلی

برای بسیاری از هموطنان، خرید محصولات اصل و حتی الامکان پرهیز از به اصطلاح دور ریختن پول و سرمایه برای تهیه کردن محصولات تقلبی اهمیت فراوانی دارد. این موضوع در مواقعی که قصد تهیه کردن یک ابزار یا وسیله حیاتی را دارید و هزینه ای هم که باید پای آن بدهید در سطح قابل توجهی قرار دارد، مهمتر هم می شود. به همین دلیل است که پرداختن به شگردها و روش های تشخیص نمونه های اصلی از تقلبی نه تنها یک امر مفید، بلکه موضوعی لازم تلقی می شود. یکی از حوزه هایی هم که این امر بیشتر مطرح است، بحث خرید وسایل تهویه مطبوع و به خصوص کولرهای گازی است.

کولرهای گازی با برندهای فوق العاده متنوعی ارائه می شوند. گرچه نمونه های داخلی اغلب اوقات دارای گارانتی مطمئن بوده و برخی نمونه های خارجی هم تأمین کنندگان اختصاصی دارند که نماینده شرکت مذکور در ایران هستند، اما در اکثر مواقع عملاً به تعداد نمونه های اصل، می توانید نمونه های غیراصل را هم در بازار پیدا کنید. یکی از برندهایی که دچار این مشکل است و در حال حاضر با انبوهی از نمونه های غیراریجینال با این نام روبرو می شویم، برند جنرال گلد است. با ما همراه باشید تا در خصوص نحوه تشخیص کولرهای اصل از غیراصل در این برند آشنا شوید.

فرق جنرال گلد اصلی و تقلبی

اگر مقالات دیگر ما در خصوص این برند را مطالعه کرده باشید، حتما می دانید که این شرکت از نظر ملیت مالکان آن مورد بحث است، گرچه شکی نیست که یک برند خارجی در ایران به حساب می آید. عمده قطعات داخلی آن ساخت تایلند هستند، کار مونتاژ و تمامی فرآیندهای صادرات در چین انجام می شود و عمده کنترل کیفیت تولیداتش بر عهده ژاپن است. پس نمی توان آن را به طور دقیق تولید یکی از این سه کشور دانست. در ایران چند نمایندگی معدود برای جنرال گلد وجود دارند، اما حجم تولیدات موجود در بازار داخلی ما به مراتب بیشتر از حجم واردات آنهاست. در حقیقت بخش بزرگی از کولرهای گازی با این نام در بازار، نمونه های غیراصل هستند که بیشتر اوقات با نام کولرهای بانه ای به فروش می رسند.

 

در گام اول بد نیست ویژگی های اصلی این تولیدات را به بحث بگذاریم تا بدانید که در نمونه های اریجینال با چه شرایط کارکردی روبرو هستید.

 

تشخیص کولر گازی جنرال گلد تقلبی از اصلی

جنرال گلد تولیدات متعددی دارد، اما اغلب آنها از یک دسته بندی ظرفیت معین استفاده می کنند. برای مثال، ظرفیت های 12000، 18000 و 24000 را داریم که مشخص کننده توان عملیاتی دستگاه هستند. این دسته بندی ها در اکثر فروشگاه های آنلاین قابل مشاهده است و برای مثال دستگاهی با ظرفیت 19000 را بعید است پیدا کنید.
از طرف دیگر، این محصولات به موتورهای نیرومند و تولید صدای کم مشهورند که به لطف استفاده از قطعات باکیفیت تایلندی است. قدرت این موتورها به اندازه ای بالاست که در بسیاری از مواقع، تعمیرات لازم برای تجهیزات ناشی از مستهلک شدن ادوات بر اثر فشار عملیاتی آنهاست. پس خنک کاری ایده آل و تولید حجم هوای تهویه شده قابل توجهی را هم تجربه خواهید کرد.
بحث گاز مبرد هم در خصوص آنها به کرات مطرح می شود. در مدل های مدرن، از مبرد R410a استفاده می شود که برای محیط زیست ضرر کمی دارد، در مقایسه با رقبای خود کندتر مصرف می شود و شارژ کردن مجدد آن هم راحت است. این در حالی است که در نمونه های قدیمی با گازهایی مانند R22 روبرو می شویم که هیچکدام از این مزایا را ندارند و گرچه به طور کلاسیک به عنوان یک گزینه قابل قبول شناخته می شوند، اما حضور آنها نشان دهنده قدیمی بودن سیستم می باشد.
حالا با اتکا به این سه نکته، می توانید به خوبی تشخیص دهید که آیا دستگاهی که مشاهده می کنید اصل است یا خیر. اما اگر باز هم متوجه نکات مورد نظر نشده اید، در ادامه آنها را به طور شفاف نام می بریم. همچنین، دو نکته اختصاصی اضافی را هم برایتان مطرح می کنیم که می توانند مسیر انتخاب درست را برایتان هموارتر کنند.

 

این مقاله به زودی بروزرسانی و تکمیل می گردد…