راهنمای خرید کولرگازی جنرال گلد اصلی
راهنمای خرید کولرگازی جنرال گلد اصلی

برای بسیاری از هموطنان، خرید محصولات اصل و حتی الامکان پرهیز از به اصطلاح دور ریختن پول و سرمایه برای تهیه کردن محصولات تقلبی اهمیت فراوانی دارد. این موضوع در مواقعی که قصد تهیه کردن یک ابزار یا وسیله حیاتی را دارید و هزینه ای هم که باید پای آن بدهید در سطح قابل توجهی قرار دارد، مهمتر هم می شود. به همین دلیل است که پرداختن به شگردها و روش های تشخیص نمونه های اصلی از تقلبی نه تنها یک امر مفید، بلکه موضوعی لازم تلقی می شود. یکی از حوزه هایی هم که این امر بیشتر مطرح است، بحث خرید وسایل تهویه مطبوع و به خصوص کولرهای نوع گازی است.

کولرهای نوع گازی با برندهای فوق العاده متنوعی ارائه می شوند. گرچه نمونه های داخلی اغلب اوقات دارای گارانتی مطمئن بوده و برخی نمونه های خارجی هم تأمین کنندگان اختصاصی دارند که نماینده شرکت مذکور در ایران هستند، اما در اکثر مواقع عملاً به تعداد نمونه های اصل، می توانید نمونه های غیراصل را هم در بازار پیدا کنید. یکی از برندهایی که دچار این مشکل است و در حال حاضر با انبوهی از نمونه های غیراریجینال با این نام روبرو می شویم، برند جنرال گلد است. با ما همراه باشید تا در خصوص نحوه تشخیص کولرهای اصل از غیراصل در این برند آشنا شوید.

 

فهرست مطالب:

  1. فرق General Gold اصلی و تقلبی
  2. تشخیص اسپلیت جنرال گلد تقلبی از اصلی
  3. آسان ترین روش تشخیص اسپلیت جنرال گلد تقلبی

 

قیمت و خرید کولر گازی جنرال گلد

فرق جنرال گلد اصلی و تقلبی

اگر مقالات دیگر ما در خصوص این برند را مطالعه کرده باشید، حتما می دانید که این شرکت از نظر ملیت مالکان آن مورد بحث است، گرچه شکی نیست که یک برند خارجی در ایران به حساب می آید. عمده قطعات داخلی آن ساخت تایلند هستند، کار مونتاژ و تمامی فرآیندهای صادرات در چین انجام می شود و عمده کنترل کیفیت تولیداتش بر عهده ژاپن است. پس نمی توان آن را به طور دقیق تولید یکی از این سه کشور دانست. در ایران چند نمایندگی معدود برای General Gold وجود دارند، اما حجم تولیدات موجود در بازار داخلی ما به مراتب بیشتر از حجم واردات آنهاست. در حقیقت بخش بزرگی از کولرهای گازی با این نام در بازار، نمونه های غیراصل هستند که بیشتر اوقات با نام کولرهای بانه ای به فروش می رسند.

در گام اول بد نیست ویژگی های اصلی این تولیدات را به بحث بگذاریم تا بدانید که در نمونه های اریجینال با چه شرایط کارکردی روبرو هستید.

 

تشخیص کولر گازی جنرال گلد تقلبی از اصلی

General Gold تولیدات متعددی دارد، اما اغلب آنها از یک دسته بندی ظرفیت معین استفاده می کنند. برای مثال، ظرفیت های 12000، 18000 و 24000 را داریم که مشخص کننده توان عملیاتی دستگاه هستند. این دسته بندی ها در اکثر فروشگاه های آنلاین قابل مشاهده است و برای مثال دستگاهی با ظرفیت 19000 را بعید است پیدا کنید.

از طرف دیگر، این محصولات به موتورهای نیرومند و تولید صدای کم مشهورند که به لطف استفاده از قطعات باکیفیت تایلندی است. قدرت این موتورها به اندازه ای بالاست که در بسیاری از مواقع، تعمیرات لازم برای تجهیزات ناشی از مستهلک شدن ادوات بر اثر فشار عملیاتی آنهاست. پس خنک کاری ایده آل و تولید حجم هوای تهویه شده قابل توجهی را هم تجربه خواهید کرد.

بحث گاز مبرد هم در خصوص آنها به کرات مطرح می شود. در مدل های مدرن، از مبرد R410a استفاده می شود که برای محیط زیست ضرر کمی دارد، در مقایسه با رقبای خود کندتر مصرف می شود و شارژ کردن مجدد آن هم راحت است. این در حالی است که در نمونه های قدیمی با گازهایی مانند R22 روبرو می شویم که هیچکدام از این مزایا را ندارند و گرچه به طور کلاسیک به عنوان یک گزینه قابل قبول شناخته می شوند، اما حضور آنها نشان دهنده قدیمی بودن سیستم می باشد.

حالا با اتکا به این سه نکته، می توانید به خوبی تشخیص دهید که آیا دستگاهی که مشاهده می کنید اصل است یا خیر. اما اگر باز هم متوجه نکات مورد نظر نشده اید، در ادامه آنها را به طور شفاف نام می بریم. همچنین، دو نکته اختصاصی اضافی را هم برایتان مطرح می کنیم که می توانند مسیر انتخاب درست را برایتان هموارتر کنند.

تشخیص کولر گازی جنرال گلد تقلبی از اصلی

آسان ترین روش تشخیص کولر گازی جنرال گلد تقلبی

مهمترین نکاتی که با توجه داشتن به آنها می توانید نمونه های اصل از غیراصل را تشخیص بدهید شامل این موارد هستند:

  1. ظرفیت: اعداد مشخصی برای میزان ظرفیت موتورها، کمپرسورها و کندانسورها وجود دارد که از طریق یک جستجوی ساده در فروشگاه های آنلاین وسایل تهویه مطبوع قابل دسترسی هستند. به خصوص برای کولرهای این برند، با اعداد معینی روبرو هستیم که اگر محصولی که پیدا کرده اید ظرفیتی به جز آنها داشت، به احتمال زیاد با یک نمونه غیراریجینال روبرو هستید.
  2. گاز مبرد: گاز مبرد به کار رفته در تولیدات این شرکت از نوع R410a است، پس اگر با نمونه ای تحت این نام روبرو شدید که از گاز R22 بهره می برد به احتمال زیاد برند سازنده آن نام دیگری دارد و فروشنده در ارائه محصول به شما صداقت به خرج نمی دهد.
  3. صدای تولیدی: اگر دستگاه حین فعالیت صدای گوش خراشی تولید می کند، به احتمال زیاد از این برند نیست. ادوات تایلندی مدل های اورجینال صدای کمی تولید می کنند، تا جایی که در اتاقی که یکی از آنها قرار داشته باشد حتی نوزاد هم می تواند خواب راحتی داشته باشد.
  4. ضمانت (نکته اضافی): اکثر مدل های اصلی از ضمانت نامه های معتبر استفاده می کنند، در حالی که مدل های بانه ای اغلب اوقات فاقد ضمانت هستند و پس از خرید، هیچکس تضمین نمی کند دستگاه شما دچار مشکل یا خرابی نشود.
  5. ابعاد برد یونیت خارجی (نکته اضافی): اگر به صورت حضوری برای خرید کولر اقدام کرده اید، می توانید از فروشنده بخواهید که برد یونیت یا پنل خارجی را به شما نشان بدهد. در نمونه های جدید به دلیل تنظیمات متعدد الکترونیکی و نیاز به استفاده از بردهای پیشرفته تر، ابعاد این قطعه بزرگ شده است و حتی برای کسانی که چندان با آن آشنا نباشند، پیچیدگی برد مذکور واضح خواهد بود. این در حالی است که بردهای دستگاه های قدیمی معمولا کوچک و ساده هستند.

 

اسپلیت

نتیجه گیری:

در این مطلب تلاش کردیم تا به شما راه و چاه تشخیص کولرهای نوع گازی یا اسپلیت اورجینال جنرال گلد از نمونه های تقلبی آنها را یاد بدهیم. این امر هنگامی که قصد خرید نمونه های بانه ای یا بدون ضمانت از بازار را دارید، اهمیت فراوانی پیدا می کند چون تعداد نمایندگی های این برند اندک است. مجموعه خانه تاسیسات یکی از تأمین کنندگان قابل اطمینان این ادوات به حساب می آید که تضمین می کند محصولاتی که تحت این نام در اختیار شما قرار می دهد اصل باشند. تنها کافی است با ما تماس بگیرید و به کمک تکنسین های مجرب ما، دستگاهی را تهیه کنید که بتوانید به کارکرد طولانی مدت آن اطمینان داشته باشید.