تشخیص کولر گازی تقلبی از اصلی
تشخیص کولر گازی تقلبی از اصلی

نحوه تشخیص کولر گازی تقلبی از اصلی

قبل از اینکه به چگونگی تشخیص کولر گازی تقلبی پرداخته شود، ابتدا بهتر است به طور کلی به این موضوع پرداخته شود که چگونه می توان یک محصول اصل را از کالای تقلبی تشخیص داد؟

 • بسته بندی تمیز و شکیل

برندهای خوب و مشاغل زیادی، هزینه های زیادی را صرف بسته بندی می کنند. اگر مورد بسته بندی شده، به درستی در جعبه قرار نمی گیرد، از مواد نامرغوب مانند پلاستیک ارزان یا مقوا استفاده می شود، آن را می توان به عنوان نشانه تقلب در نظر گرفت. به همین ترتیب، اگر محصولی بدون هیچگونه بسته بندی بود، پس جعلی است.

 • تخفیف های غیر واقعی

تخفیف های غیر واقعی برای کالاهای مارک دار یا لوکس نشان از تقلبی بودن کالاست.

 • اشتباهات دستوری و املایی

محصولات تقلبی را می توان به راحتی از طریق غلط املایی (یک حرف اضافی) یا خطاهای دستوری تشخیص داد. در حالی که این اشتباهات در نام های تجاری برای جلب مشتری بی دقت است.

 • کیفیت پایین محصولات

کیفیت کالاهای تقلبی معمولاً مشکوک است و جایگزین های ارزان قیمت در جای اصلی استفاده می شود. این مواد می تواند پلاستیک چسبناک، چرم تقلبی، شیشه ارزان، پارچه بی کیفیت، قطعات قدیمی یا دست دوم در وسایل الکترونیکی و گجت ها باشد. حتی شکل ظروف نیز می تواند کمی متفاوت باشد.

 

 • عدم تطابق

شرکتها چندین ویژگی مانند کدها ، شماره سریال یا مدل ، علامت تجاری و اطلاعات ثبت اختراع را روی بسته یا محصول چاپ می کنند. به طور معمول، محصولات جعلی هنگام کپی کردن اطلاعات، جزئیات زیادی را از دست می دهند. همچنین می توان شماره محصولات اصلی را بصورت آنلاین بررسی کنید، به ویژه برای وسایل الکترونیکی یا لوازم خانگی.

 • فونت های ناقص و آرم ها

دقیقاً مانند هجی ها، تشخیص آرم های جعلی، نام های تجاری و علائم تجاری آسان است. در صورت شناخت درست آرم های اصلی می توان کوچکترین تغییر را در آنها تشخیص داد. اگر این کار دشوار است، می توان از محصولی که به نظر تقلبی است، عکس گرفت و آن را با نسخه اصلی مقایسه کرد. نوع قلم می تواند کمی متفاوت باشد یا اندازه آن اشتباه باشد. حتی رنگ آمیزی نیز می تواند به طور جزئی رنگ پریده یا تغییر یابد.

 • بدون جزئیات تماس

اگر آدرس ، ایمیل، شماره تلفن یا اطلاعات تماس سازنده در محصول یا بسته بندی ذکر نشده باشد، این امر می تواند باعث نگرانی شود. این بدان معنی است که هیچ وسیله ای برای تماس با کسی برای رسیدگی به شکایات وجود ندارد. اگر اطلاعات تماس ذکر شده است می بایست قبل از خرید می بایست صحت آن را مشخص کرد.

 • فاقد لوازم جانبی

باید اطمینان حاصل کرد که تمام قطعات و لوازم جانبی اضافی که در بسته ذکر شده است، در جعبه وجود داشته باشد. اگر دفترچه راهنما، کارت گارانتی، سیم، دوشاخه یا سایر موارد وجود ندارد، پس محصول تقلبی است. در صورت خرید اینترنتی می توان از جعبه گشایی فیلم ضبط نمود.

چگونه می توان کولر گازی تقلبی را از اصلی تشخیص داد؟

کولرهای گازی تقلبی که کولرهای بانه ای نیز گفته می شوند، قطعا کیفیت کولرهای اورجینال را ندارند. در این بخش با توجه به مطالب و نکاتی که به صورت کلی برای تشخیص کالای اصلی از تقلبی ذکر شد، به بررسی چگونگی تشخیص کولرگازی تقلبی پرداخته شده است. با خانه تاسیسات همراه باشید:

 1. باید توجه داشت که سودجویان مدل های معمولی را به جای اینورتر به فروش می رسانند. اما لازم به ذکر است که مدل های اینورتر در بسته بندی های شیک و مقاومی عرضه می شوند.
 2. کیفیت محصولات بانه ای به خصوص کولرگازی قابل مقایسه با محصولات اوریجینال نیست.
 3. کالای تقلبی فاقد گارانتی واقعی و معتبر هستند و همین موضوع در صورت خراب شدن دستگاه دردسر ساز خواهد شد.
 4. چک کردن برچسب فنی روی کولرهای گازی از راهکارهای دیگر جهت تشخیص است. این برچسب اطلاعات فنی و مشخصه های دستگاه را نشان می دهد. 3.2 آمپر، جریان آمپر پایین و اینورتر بودن دستگاه را نشان می دهد اما 12 آمپر نشان می دهد که کولر گازی از نوع معمولی است.
 5. متصل کردن آمپرمتر به دستگاه می تواند کمک کننده باشد. به این صورت که در کولرهای گازی معمولی، با اتصال آمپر متر به دستگاه، عدد ثابتی نمایش داده می شود که با نوسانات اندکی همراه خواهد بود. اما در کولرهای گازی اینورتر، آمپرمتر عددهای مختلفی را نشان می دهد.
 6. نوع معمولی دارای بردهای ساده و یا فاقد برد هستند اما نوع اصلی این کولرها،بردهایی با کیفیت و بزرگی دارند. جهت تشخیص جنس اصلی می توان قسمت برد الکتریکی پنل خارجی را که در قسمت کمپرسور و کندانسور است، مشاهده نمود.