مدت زمان ماندن در وان جکوزی چقدر است؟
مدت زمان ماندن در وان جکوزی چقدر است؟

بازگشت به خانه پس از یک روز طولانی برای لذت بردن از غوطه ور شدن در جکوزی به شما کمک می کند تا بدن شما را آرام کند و استرس را از کارهای روزانه در میان دیگر مزایای شگفت انگیز آب درمانی سلامتی، کاهش دهد. با این حال، مهم است که بدانید چگونه با خیال راحت از جکوزی خود لذت ببرید تا خطرات سلامتی مرتبط با استفاده نادرست را کاهش دهید.

در این محتوا تلاش شده است تا این موضوع به شکل کامل مورد بررسی قرار بگیرد که اساسا باید چه کارهای را انجام بدهیم و یا ندهیم و مدت زمان ماندن در وان جکوزی چقدر است. پیشنهاد می شود که این محتوای کاربردی را بخوانید تا از این بعد با توجه بیشتری زمان خود را در جکوزی و یا وان آب داغ بگذرانید. در این مقاله، عوامل مختلفی را که در جکوزی رفتن شما نقش دارند را بررسی می کنیم تا درک بهتری از این موضوع ایجاد شود. بیشتر بزرگسالان سالم می توانند در زمان های توصیه شده در بالا بمانند. با این حال، بسته به سن و دمای آب، کودکان باید حداقل پنج دقیقه در وان آب گرم بمانند، اما نه بیشتر از 20 دقیقه در هر بار و حتی در مواردی باید از حضور کودکان در آب اجتناب کرد.

شرایط استفاده از جکوزی

دمای وان : آب معمولاً در حدود 100 درجه فارنهایت تا 102 درجه فارنهایت نگه داشته می شود، اما بسته به ترجیحات شخصی می توان تا 104 درجه فارنهایت این دما را افزایش داد. هنگام تعیین مدت زمان خیساندن، معمولاً قاعده کلی این است: هر چه دما بالاتر باشد، باید مدت زمان استفاده کمتر و تعداد دفعات آن (با توجه همان 30 دقیقه در روز) بیشتر شود. دمای خارج از منزل بر دمای محیط بیرونی نیز می تواند بر مدت زمانی که می توانید با خیال راحت در داخل جکوزی خود بمانید، تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر دمای بیرون سرد باشد، بدن شما ممکن است به طور طبیعی خود را با سرعت غیرعادی خنک کند. البته این موضوع به نوع مدل جکوزی که در فضای باز یا سربسته است نیز تاثیر می گذارد.

شرایط استفاده از جکوزی

خطر استفاده از جکوزی

در حالی که مزایای سلامتی شگفت انگیز آب درمانی مرتبط با استفاده از جکوزی وجود دارد، استفاده نادرست از آن می تواند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد. از آنجایی که دمای آب در وان آب گرم بالاتر از دمای معمولی داخلی بدن است، ماندن بیش از حد در وان آب گرم می تواند باعث گرم شدن بیش از حد بدن و ایجاد علائمی مانند سبکی سر، سرگیجه یا حالت تهوع شود. از همین رو یکی از بهترین پیشنهادها برای مدیریت این موضوع، زمان بندی جلسات وان داغ در حالت ایده‌آل، باید سعی شود جلسات وان آب گرم خود را بین 15 تا 30 دقیقه زمان بندی شود و بسته به عوامل در حال بازی (به عنوان مثال دمای آب)، ممکن است بتوانید استراحت و آبتنی خود را تا 45 دقیقه افزایش داد. اگر به خاطر داشته باشید که همیشه می توان بعداً باز هم از این محیط آبی استفاده کرد! در زمان استفاده از عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شوند تا شرایط مناسبی برای استفاده مهیا شود.

بهداشت شخصی در استفاده از جکوزی

همیشه توصیه می شود، قبل از استفاده منظم از جکوزی، با پزشک خود صحبت کنید تا هر عامل یا خطری که ممکن است بر شما تأثیر بگذارد را بررسی کنید تا از بهترین سلامتی و ایمنی خود اطمینان حاصل کنید. مهم است که از احساس خود در هنگام حضور در آب آگاه باشید و اگر متوجه تغییرات منفی در وضعیت خود شدید بلافاصله جلسه خود را به پایان برسانید.

در حالی که عوامل بالا می توانند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند، در لیست زیر مواردی وجود دارد که همه باید هنگام استفاده از جکوزی خود از آنها اجتناب کنند:

  •  در زمان استفاده از وسایل الکترونیکی در وان آب گرم یا نزدیک مراقب دستگاه و خودتان باشید.
  • مصرف الکل یکی از مهم ترین مواردی است که پیشنهاد می شود واقعا در صورتی که حال مناسبی ندارند از ورود به آب اجتناب نمایند.
  • نبستن موهای بلند بانوان نیز از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه شود تا از گیر کردن آن در فیلتر جکوزی یا آبکش دستگاه جلوگیری گردد.
  • استفاده از جکوزی همراه با داروهای خاصی که باعث خواب آلودگی می شوند و ممکن است بی حالی و حتی بیهوشی شود که باید دقت لازم را در زمان استفاده از این بازی های آبی داشت.