چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟
چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟

در میان سیستم‌های گرمایشی ساختمان، گرایش از کف جایگاه منحصر به فردی را به خود اختصاص داده است. جدا از عملکرد متفاوت و در عین حال ساده این سیستم، نحوه نصب و راه اندازی در کنار نحوه استفاده آن همواره برای کسانی که با این سیستم آشنایی دقیقی ندارند، یک سوال اساسی است. در این مطلب تلاش می‌کنیم شما را با نحوه عملکرد، راه اندازی و جزئیات استفاده از سیستم گرمایش از کف آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب:

  1. نحوه عملکرد گرمایش از کف
  2. گرمایش از کف با پکیج
  3. بهترین پکیج برای گرمایش از کف

 

خرید تجهیزات گرمایش از کف

 

 

روشن کردن سیستم گرمایش از کف

 

نحوه عملکرد گرمایش از کف

این سیستم‌ها از یک اصل ساده فیزیک برای کارکرد خود بهره می برند: هوای گرم به سمت سقف ساختمان حرکت کرده و هوای سرد را به پایین می راند. بنابراین اگر از قسمت کف عمل گرمایش آغاز شود، به مرور دمای تمام هوای ساختمان افزایش خواهد یافت. بر همین اساس در این سیستم ها از مجموعه ای از لوله های تعبیه شده در قسمت کف استفاده شده است که حاوی آب داغ بوده و به کمک یک ترمو ستات مرکزی، تشخیص می دهند چه زمانی باید با به جریان انداختن آب عمل گرمایش را انجام دهند.

 

تأمین آب داغ برای این سامانه ها در گذشته به کمک موتورخانه انجام می شد و این بویلرها بودند که وظیفه تأمین سیال گرم را بر عهده می گرفتند. این روش اما با رشد آپارتمان نشینی و به وجود آمدن مقوله طبقات متعدد در ساختمان به یک چالش تبدیل شد، چون حالا دیگر نصب لوله ها در کف کار چندان بی دردسر و راحتی نبود. به همین دلیل تولیدکنندگان به مرور زمان به سراغ پکیجها رفتند و تأمین آب داغ را به این تجهیزات سپردند که جای کمتری اشغال می کردند و نیازی نبود برای کاربردشان لوله کشی‌های طویل تا یک واحد اختصاصی در زیرزمین نصب شود. در این حالت، برای استفاده از سیستم تنها کافی است پکیج را در وضعیت زمستانی قرار بدهید و دمای دلخواه را از روی ترموستات تنظیم نمایید. بسته به میزان دما، مشعل روشن شده و تا زمانی که فضا به دمای ترمو ستات برسد به تولید آب گرم و هدایت آن به داخل لوله ها ادامه خواهد داد.
اما پکیجها چطور وظیفه کل مجموعه موتورخانه را به تنهایی بر عهده گرفته اند؟ این سوالی است که در ادامه به آن می پردازیم.

 

بیشتر بدانید:

بهترین روش محاسبه گرمایش از کف

گرمایش از کف با پکیج

راه اندازی این دستگاه برای گرمایش از کف به این صورت است که پس از اینکه اجرای لوله کشی، لوله رفت و لوله برگشت موجود بر روی کلکتور سیستم گرم کننده را به پکیج اتصال می دهد. توسط این روش آب گرم مورد نیاز سیستم با کمک این دستگاه تولید خواهد شد و توسط کلکتور لوله ها انتقال داده می شود. پس از اینکه آب گرم در چرخه حرکت کند گرمای خود را از دست خواهد داد تا محیط افزایش دما داشته باشد، بنابراین یک بار دیگر با کمک کلکتور باید به دستگاه برگردد تا دوباره گرم شود. این چرخه از نظر تئوری مشابه کاری است که یک موتورخانه انجام می دهد اما در اینجا این کار با سرعت متناسب مساحت ساختمان انجام شده و نیازی هم به اشغال فضای قابل توجه برای ادواتی مانند بویلر ندارد.

میزان متراژ بنا در این وضعیت اهمیت فراوانی پیدا می کند، چون برای ساختمان های بسیار بزرگ مانند عمارت های ویلایی قطعاً یک دستگاه متوسط کفایت نخواهد کرد. در این وضعیت است که اغلب بحث استفاده از این تجهیزات نکات مهمی را مطرح می کند که باید رعایت شوند تا بتوانید تجربه گرمایشی بهتری را از این دستگاه ها بدست آورید. در ادامه به این نکات می پردازیم.

 

 پکیج لورچ قیمت

بهترین پکیج برای سیستم گرمایش از کف

انتخاب بهینه این دستگاه نیازمند این است که به چند نکته توجه داشته باشید:

  1. راندمان دستگاه: تولید آب گرم برای رادیاتور به مراتب راحت تر از لوله‌های گرمایش از کف است، چون این لوله ها سطح تماس به مراتب بیشتری با محیط دارند و بنابراین دمای آب را زودتر از دست می دهند. لذا اگر می خواهید تمام ساختمان به طور یکنواخت حرارت بگیرد باید از محصولی با راندمان بالاتر استفاده کنید.
  2. توانایی کار با انواع ترموستات: این نکته از این نظر مهم است که سیستم‌های گرمایشی اینچنینی که به یک مولد مرکزی متصل هستند، به خودی خود هیچ درکی از حرارت محیط نخواهند داشت. پس درست مثل موتورخانه که درجه معینی داشته و می توان آن را برای دریافت حرارت بیشتر یا کمتر تنظیم کرد، پکیجها هم باید بتوانند با ترمو ستات‌های گوناگون کار کنند تا دمای محیط را به شکل دقیق تری تنظیم نمایند.
  3. سایز: این موضوع با مورد اول رابطه نزدیکی دارد. بسته به برند، در ظرفیت یکسان ممکن است با محصولاتی با ابعاد متفاوت روبرو شوید. بسته به اینکه فضای در اختیارتان برای این محصول چقدر باشد می توان گزینه های متفاوتی را در این حالت انتخاب کرد، اما معمولاً برای محیط های بزرگتر باید ادواتی با سایز بالاتر هم تهیه کنید.
  4. برند سازنده: این موضوع هم اهمیت فراوانی دارد چون در نهایت این دستگاه به قلب سیستم گرمایشی شما بدل خواهد شد و باید از حداکثر کیفیت ممکن برخوردار باشد. پیشنهاد ما در مجموعه خانه تاسیسات برای برند لورچ است که سابقه طولانی در این زمینه داشته و تولیدات آن با کیفیت تضمین شده و گارانتی های طولانی مدت عرضه می شوند.

 

خرید پکیج

 

 

نتیجه گیری:

در این مطلب تلاش کردیم شما را با چگونگی راه اندازی،عملکرد و استفاده از سیستم گرمایش از کف آشنا کنیم و در این مسیر به این سوال پاسخ بدهیم که چطور باید این سیستم را برای استفاده خود روشن کنید. سپس بحث پکیجها را مطرح کردیم و به این موضوع نیز پرداختیم که این دستگاه ها چطور کار می کنند و چه مشخصاتی در تعیین کننده سطح کاربردی است که به کمکشان تجربه می کنید. امیدواریم برای آن دسته عزیزان که قصد استفاده از این سیستم ها را دارند، این اطلاعات بتواند راهگشا بوده و دیدگاه مناسبی از شرایط و جزئیات کاربرد آنها به وجود آورد. رضایت شما آرزوی تیم فروشگاه آنلاین خانه تاسیسات است و به همین دلیل خدمات خود را برای دستیابی به این اهداف در اختیارتان قرار می دهیم. تنها کافی است با ما تماس بگیرید تا یک خرید رضایت بخش و ایده آل را تجربه نمایید.