آیا آب با جوشاندن تصفیه می شود
آیا آب با جوشاندن تصفیه می شود؟

برای بسیاری از ما این سوال پیش امده است که آیا آب با جوشاندن تصفیه می شود. در این محتوا تلاش شده است تا این موضوع را از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار داده تا ضمن بالاتر رفتن اطلاعات، ازاین محتوا به عنوان یک محتوای کاربردی در زندگی روزمره نیز استفاده شود. آب سالم یکی از مهم ترین نیازهای هر موجود زنده ای است که در صورت نبود آن حیات موجودات تهدید جدی می شود. همچنین در حال حاضر، در دنیا یکی از مشکلات جدی جامعه انسانی کمبود دسترسی به آب سالم است که همین موضوع سبب ایجاد بیماری های گوارشی و میکروبی مختلف و ایجاد اپیدمی در آن مناطق شود. با این هنوز هم بسیاری از افراد به غلط فکر می کنند که آب با جوشاندن تصفیه می شود اما این مطلب صحت ندارد. در ادامه که محتوا درباره این موضوع اطلاعات کامل تری ارائه خواهد شد.

تصفیه آب با جوشاندن آب

جوشاندن آب برای تصفیه یکی از ساده ترین راه حل ها به دست آوردن یک آب سالم و خالی از بیماری و باکتری است. این باکتری ها و انگل ها ناشی از ثابت ماندن آب در جایی یا حیواناتی است که از آب استفاده می کنند. البته شاید بسیاری به این موضوع فکر می کنند که جوشاندن آب می تواند همه آن ها را از بین ببرد. در حقیقت هیچ ارگانیزم زنده ای وجود ندارد که بتواند در دمای جوش آب زنده بماند. برای همین است که داغ کردن و جوشاندن آب همواره یکی از بهترین و ساده ترین ضدعفونی کننده های قوی بوده است اما با این حال، جوشاندن آب نیز معایب خود را دارد و تصفیه آب به صورت کامل را منجر نمی شود. هیچ موجود زنده ای نمی تواند در آب 100 درجه دوام بیاورد و هیچ انگل یا باکتری نخواهد داشت و از آنجایی که هیچ مواد معدنی و یا دیگر موادی را به آب اضافه نمی کند، تاثیرات آب روی بدن را به حداقل خواهد رساند. اما نکته دیگری که باید به آن توجه شود، موضوع طعم آب است که در صورتی که آب جوشانده شود، طعم آب دچار تغییر نمی گردد و طعم خود را حفظ می کند.

تصفیه آب با جوشاندن آب

آب جوش بهتر است یا آب تصفیه شده؟

یکی از مهم ترین معایبی که آب جوشیده شده دارد، عدم پاکسازی آب از گرد و غبار، ذرات معلق و گل و لای و خاک است. زیرا آب با جوشیدن کاملا تصفیه نمی شود و فقط انگل ها و باکتری ها در آن از بین می روند اما وجود ذرات در آن نیازمند استفاده از سیستم های تصفیه آب است. اگر آب دارای ذرات معلق و یا حاوی زنگ زدگی، نمک یا سایر مواد شیمیایی باشد، با جوشاندن، از بین نخواهد رفت و نیاز به انجام تصفیه دارد. همچنین یکی از بهترین راهکارها برای داشتن آب سالم و خالص، استفاده از تصفیه کننده های خانگی یا صنعتی است. این تصفیه کننده ها ضمن از بین بردن باکتری ها، آب را از هرگونه مواد اضافی مانند گرد و غبار، ذرات معلق، نمک، زنگ زدگی، شن و ماسه و … پاکسازی نموده و آبی سالم و گوارا را به مصرف کنندگان ارائه می دهد. همچنین طعم آب در زمان استفاده از تصفیه کننده ها، بسیار بهتر می شود و تمایل افراد خانه را برای استفاده از آن بیشتر می نماید.

ضرورت خرید دستگاه تصفیه آب

جوشاندن آب برای تصفیه مشکلات دیگری را نیز در بردارد، حتی با چشم پوشی با تمامی مشکلاتی که از طریق جوشاندن حل نمی شود، موضوع زمان مورد نیاز برای سرد شدن آب است. اما جالب است که بدانید بدون انجام هرگونه کار اضافی و صرفا با باز کردن شیر آب می توان از آبی پاکیزه و سالم و با طعمی مطبوع برای مصارف خانگی و آشامیدنی استفاده نمود. استفاده از آب سالم علاوه بر تاثیراتی مثبتی که بر سلامت افراد خانواده دارد، حتی بر روی سلامتی پوست نیز تاثیر می گذارد و افرادی که با آب تصفیه شده دست و صورت خود را می شویند دارای پوستی سالم تر و زیباتر هستند. استفاده از آب تصفیه شده، می تواند از ابتلا اعضای خانواده به بیماری های گوارشی جلوگیری نماید و سلامتی و شادابی افراد را به همراه داشته باشد. از سوی دیگر نیز به دلیل استفاده از این نوع آب در تهیه غذا، نوشیدنی های گرم، و … تفاوت طعمی زیادی احساس می شود و کیفیت بالای آب بر خوش طعم تر شدن خوراکیها تاثیر میستقیممی گذارد. توصیه می شود تا همه از تصفیه کننده های خانگی استفاده نمایند تا ضمن برخورداریاز آب سالم وسلامتی وزیبایی را برای اهل خانه به ارمغان آورند.