نظافت و ضدعفونی جکوزی به روشی ساده
نظافت و ضدعفونی جکوزی به روشی ساده

داشتن جکوزی تمیز سبب می شود تا عمر دستگاه طولانی تر و از هزینه های گزاف و بی رویه پیشگیری شود. اگر وان جکوزی کمی کثیف به نظر می رسد، این راهنمای آسان می تواند کاربردی باشد و همه چیز از نکات تمیز کردن جکوزی گرفته تا نحوه تمیز نگه داشتن وان آب گرم پوشش می دهد.

تمیز کردن جکوزی بخش مهمی از مراقبت های لازم برای سیستم های آبی به شمار می رود و فرقی نمی کند که جکوزی فضای باز یا بسته باشد. برای نظافت جکوزی به موارد زیر نیاز دارید: دستکش، یک اسفنج تمیز،مواد شوینده ظرفشویی یا جکوزی تخصصی، سفید کننده های خانگی، یک پاک کننده حمام چند منظوره. پس از آماده کردن این محصولات می توان کار را شروع کرد.

فهرست مطالب:

نحوه تمیز کردن وان جکوزی

جکوزی ها مکانی مناسب برای استراحت و پس از یک روز کاری سخت هستند. اما اگر در کف و خاک غوطه ور شوید، تجربه آرامش بخشی نخواهد بود! یک سفید کننده خانگی و یک پاک کننده چند منظوره خریداری نمایید و این مراحل را در مورد نحوه تمیز کردن وان جکوزی دنبال کنید.

نحوه تمیز کردن وان جکوزی

کتابچه راهنمای خود را بررسی کنید

برندهای مختلف جکوزی ممکن است تغییرات جزئی را در روش تمیز کردن وان جکوزی پیشنهاد کنند. گاهی اوقات، سازندگان، تنظیماتی را ایجاد می‌کنند تا تمیز کردن وان جکوزی را برای مالک ساده‌تر کنند، بنابراین خواندن کتابچه راهنما یا بررسی وب‌سایت برند برای مشاوره واقعاً ارزش دارد.

جت های دستگاه را روی آب خنک قرار دهید و وان را پر کنید.

مطمئن شوید که تمام کنترل‌های هوا بسته هستند، مگر اینکه در دستورالعمل استفاده از دستگاه پیشنهاد چیز دیگری نوشته شده باشد. وان را پر کنید. تمام جت ها باید با پنج یا شش سانتیمتر آب پوشانده شوند.
سه قاشق غذاخوری (حدود 50 میلی لیتر) از مواد شوینده کم کف را به وان اضافه کنید. برخی از برند ها توصیه می کنند تا از پودر شوینده ظرفشویی نیز استفاده نمایید.

حدود 100 میلی لیتر سفید کننده خانگی اضافه کنید.

از آنجایی که سفید کننده یک پاک کننده قوی است، بهتر است در این مرحله، دستکش بپوشید. همیشه برچسب روی هر محصول تمیزکننده ای را که خریداری می کنید (از جمله پاک کننده جکوزی و مواد شوینده ظرفشویی) بخوانید تا مطمئن شوید که از آن با خیال راحت استفاده می کنید. جت ها را به مدت 15 دقیقه روشن نمایید. وان را تخلیه کنید و باقیمانده آن را تمیز کنید.
هنگامی که حوض وان جکوزی را تمیز می کنید، می توانید همان محصولاتی را که در یک وان حمام معمولی استفاده می کنید، استفاده کنید. استفاده از یک اسفنج و یک پاک کننده حمام با طراحی می تواند به شما کمک کند بدون خراشیدگی پلاستیک را کاملا تمیز کنید. دوباره وان را با آب سرد پر کنید، سپس جت ها را برای 15 دقیقه دیگر اجرا کنید. این به شستشوی پاک کننده و هرگونه آلودگی و باکتری های باقی مانده کمک می کند. وان را تخلیه کنید و با سیف تمیز کنید. جکوزی شما اکنون باید یک بار دیگر تمیز و درخشان شود!

ضدعفونی کردن جکوزی

تمیز کردن عمیق وان جکوزی یا جکوزی هر چند وقت یکبار برای ضدعفونی کردن سطوح عالی است، اما مهم است که به طور منظم از تعمیر و نگهداری عمومی پیروی کنید. تمیز کردن هفتگی با یک اسفنج و محلول سرکه سفید روی پوسته و جت های وان آب گرم از تجمع زباله جلوگیری می کند.
افزودن کلر به آب همچنین به از بین بردن هرگونه میکروب و باکتری کمک می کند، که نه تنها به تمیز نگه داشتن آن کمک می کند، بلکه اگر می خواهید بدانید چگونه وان جکوزی را ضدعفونی کنید نیز کمک خواهد کرد. برای تمیز کردن قسمت های قابل مشاهده یک وان آب گرم برای خوب به نظر رسیدن وان شما مفید است، اما مهم است که به خاطر داشته باشید قطعاتی را که نمی بینید، مانند فیلتر تمیز کنید تا اطمینان حاصل کنید که تجربه آرامش شما تا حد ممکن بهداشتی است.
همچنین می توان برای پاکیزگی ماهانه نیز اطمینان حاصل کنید که دستگاه خاموش است. سپس فیلتر را بردارید و آن را بشویید تا ذرات کثیفی و زباله های بزرگ پاک شود. سپس، اجازه دهید فیلتر جکوزی در محلول تمیزکننده فیلتر خیس بخورد. اجازه دهید فیلتر به مدت 20 دقیقه خیس بخورد تا مواد شیمیایی کثیف رسوب کرده در لایه فیلتر را از بین ببرند. در نهایت، کاملاً بشویید و دوباره وان را پر کنید.

نتیجه گیری:

در این نوشته در رابطه با تمیز کردن وان جکوزی و ضد عفونی کردن آن مطالبی ارائه شد که می توان با استناد به آن، مبادرت به تمیز کردن و نظافت جکوزی نمود. اما در فروشگاه اینترتتی خانه تاسیسات نیز می توانید انواع تجهیزات نظافتی و تجهیزات ضد عفونی کننده جکوزی را نیز مشاهده کنید. با این تجهیزات نیز به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.