مقایسه رادیاتور پنلی با پره ای
مقایسه رادیاتور پنلی با پره ای قسمت دوم

در ادامه مقایسه این دو نوع وسیله گرمایشی، به بررسی دیگر تفاوت های این دو دستگاه پرداخته شده است. نوع کارکرد، نصب، نگه داری و از مهم ترین تیرهای این قسمت است که درباره آن ها صحبت خواهد شد. همچنین با بررسی گذرا درباره انواع برندهایی که این دو سیستم را ارائه می دهند نیز مطالبی ارائه شده است. به هر حال تامین دمای مناسب یکی از ملزومات زندکی مدرن است که در قالب استفاده از این سیستم ها انجام می شود و داشتن آگاهی های لازم درباره استفاده از این سیستم ها قطعا حیاتی و تاثیرگذار است. همچنین برخی از افراد که با تاسیسات سروکار دارند، حتما باید درباره این دستگاه ها بدانند تا در زمان ارائه مشاوره و عقد پروژه تسلط بالایی درباره این انتخاب و خرید و در نتیجه نصب آن ها را به بهترین شکل انجام دهد و به بهره برداری برساند.

بیشتر بدانید:

رادیاتور پنلی بخریم یا پره ای؟

رادیاتور پره ای یا پنلی، کدام بهتر است؟

قابلیت کارکرد با پکیج دیواری

یکی از مهم ترین بخش های انتخاب این وسیله، انتخاب پکیجی مناسب با آن است به این معنا که بسیاری از افرادی که در خانه های خود از این سیستم گرمایشی استفاده می کنند، تمایل دارند که بدانند کدام یک از مدلهای پنلی یا پره ای با پکیج کارایی بهتری را دارند. با توجه به اینکه جنس مبدل پکیج‌های دیواری از مس است و این مواد با مبدل آلومنیومی داخل نمونه های پره ای، تشکیل پدیده پیل الکترولیتی را می دهند، این فرآیند، موجب تولید مداوم گاز هیدروژن داخل رادیاتورها و مدار گرمایش شده که عملا نیاز مداوم به هوا گیری را ایجاد می کند. البته لازم به ذکر است که این هوا گیری مداوم باعث پایین آوردن عمر مفید پمپ و منبع انبساط پکیج را در بر خواهد داشت. از همین رو نمونه های پنلی گزینه های به صرفه تری هستند.

نصب بر روی دیوار

برای نصب هر کدام از این نمونه ها، باید به جنس آن ها توجه داشت، از آن جایی که نمونه های پنلی از آنجا که از فولاد ساخته شده، دارای وزن بیشتری است و از سوی دیگر نمونه های پره ای با توجه به نوع ساختار و جنس آلومینیومی که دارند، سبک ترند و فشار کمتری را به دیوار ساختمان وارد می کنند. البته باید در زمان نصب به نکات مختلفی توجه نمود و از همین رو توصیه می شود تا از یک تکنسین و نصاب این دستگاه ها کمک گرفته شود.

دستگاه ایرانی یا خارجی 

بخشی از شرکتهای ایرانی فعال در حوزه تولید سیستم های گرمایشی و سرمایشی در کشور، توانسته اند دستاوردهای خوبی را از نظر اقتصادی و برندسازی نه تنها در داخل کشور بلکه در کشورهای مختلف خاورمیانه و اروپایی به دست آورند. از همین رو اگر در بازار افرادی را دیدید که اجناس ایرانی را به اسم برندهای ترک و آلمانی به شما می فروشند اصلا تعجب نکنید و به حرف آن ها اهمیتی ندهید. از آن جایی که ایران، کشوری چهار فصل است و در حداقل 6 ماه فصل سرد دارد و در برخی استان ها حتی تا 10 ماه سرما وجود دارد، همچنین از آن جایی که ایران دارای منابع زیاد گازی است، شرکت های این حوزه توانسته اند با ورود دانش و تجربه و همچنین به کار گیری بخش های تحقیق و توسعه خود دستاوردهای گرانقدری را در این حوزه داشته باشند و بتوانند با این روند به صادرات به کشورهای مختلف دست پیدا کنند.

رادیاتور پره ای یا پنلی، کدام بهتر است

مقایسه برند های مختلف رادیاتور پنلی

در ایران برند های بسیار متنوع و مختلفی از این محصولات را می توان در بازار دید که اکثرا در داخل کشور تولید می شوند اما بنا به دلایل مختلف، تحت لیسانس شرکت های مختلف اروپایی یا ترکیه ای به بازار عرضه می شوند. در بین برندهای موجود می توان به ایران‌رادیاتور و بوتان توجه کرد که چند وقتی است که اقدام به تولید و ارائه نمونه پنلی این سیستم ها در کشور نموده اند.
از جمله معروفترین رادیاتورهای پنلی در ایران که از ساخت بسیار خوب و ضریب حرارتی بالایی برخوردارند، نیز برندهای مختلفی در کشور فعالیت دارند که از جمله آن ها می توان به رادیاتور پنلی بوتان و پنلی ایساتیس اشاره کرد. اگر بحث اقتصادی نیز برای شما مطرح است، برند ایران‌‍‌ رادیاتور گزینه مناسبی است، زیرا ضمن داشتن کیفیت مناسب، قیمت اقتصادی دارد. پیشنهاد می شود تا با استفاده از قابلیت جستجو و مقایسه کالا در فروشگاه اینترنتی خانه تاسیسات ضمن در کنار هم قرار دان برندهایی که تمایل به خرید آن ها دارید، همه مورادی که برای شما مهم است را در کنار هم مقایسه نموده و خریدی آگاهانه و مطمئن را تجربه نمایید.