خاموش شدن پکیچ پس از چند ثانیه(قسمت اول)

خاموش شدن پکیچ پس از چند ثانیه
خاموش شدن پکیچ پس از چند ثانیه(قسمت اول)

سرما و ایجاد مشکل در سیستم های گرمایشی سبب شده است تا نیاز به دانش و آگاهی استفاده از انواع سیستم ها برای بسیاری از افراد ضروری به نظر برسد. همچنین دیگر مانند قدیم، نیازی به صرف هزینه های سنگین نصب، نگهداری موتور خانه و سیستم های گرمایشی نیست. استفاده از دستگاه ها بسیار راحت شده است و با مصرف بهینه، هر ماه مبلغ کمی را برای مصرف کنندگان خود به همراه دارد. از این رو هر خانواری می تواند با خرید پکیجی نیازهای خود در بخش تامین گرما و آب گرم تامین نماید و از سرمای پاییز و زمستان لذت کافی ببرد. با کوچکتر شدن سیستم های گرمایشی و ظهور پکیج، نسبتا شرایط بهتری برای یادگیری و استفاده از این سیستم ها به وجود آمد.

در ادامه به بررسی و حل یکی از مشکلات این مدل سیستم ها اشاره خواهد شد و به این سوال پاسخ داده می شود که چرا این دستگاه ها پس از چند ثانیه کار کردن خاموش می شوند؟

 

فهرست مطالب:

 

نمایندگی فروش انواع پکیج

 

بیشتر بدانید:

بهترین مدل پکیج لورچ

 

دلایل خاموش شدن پکیج پس از چند ثانیه

برای این اتفاق دلایلی مختلفی را ذکر نموده اند که می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

 • نبود آب کافی در مسیر مدار
 • وجود هوا در لوله ها
 • وجود رسوب و گرفتگی
 • مشکل الکترود یون
 • مشکل جوش آوردن
 • کمی فشار گاز
 • عدم تخلیه دود
 • خرابی پمپ
 • خرابی برد

دلیل خاموش شدن خودکار پکیج

 

پکیج ایران رادیاتور

 • نبود آب کافی در مسیر مدار، از مهم ترین علل خاموشی این دستگاه ها به شمار می رود، زیرا هر زمانی که پکیجی در حین کار خاموش می گردد، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در صورت قطعی آب به هر دلیلی و عدم ورود آب به داخل سیستم، مدار به شکل خودکار خود را خاموش می نماید.
 • همچنین کم فشاری آب نیز موجب عدم کارکرد سیستم می شود. لازم است توجه شود که تا زمانی که درجه فشار کمتر از ۱ نشود، دستگاه کار می‌کند و زمانی‌که فشار به حداقل برسد، به شکل خودکار خاموش می‌شود.
 • همچنین اگر سیستم هواگیری نشده باشد نیز، این امکان وجود دارد که دستگاه خاموش گردد. لذا هواگیری رادیاتورها راهکار دیگری برای بالاتر بردن عملکرد این دستگاه هاست که می تواند طول عمر آن را بیشتر کند و سبب شود تا جریان آب با دبی بهتری در سیستم در حرکت باشد.
 • وجود رسوب و گرفتگی از دیگر عوامل خاموش کننده سیستم ها به شمار می رود که با ایجاد اختلال عملکرد سیستم را مختل می نماید.
 • گرفتگی لوله ها نیز از دیگر موارد مهمی است که لازم است تا رفع شود و سرعت جریان را به شکل مناسبی در دستگاه مدیریت نماید. گرفتگی هر کدام از لوله‌هایی که مسیر بین دستگاه و رادیاتورها و حتی آب مصرفی، از کار افتادن سیستم را در برخواهد داشت. در واقع مسیر لوله کشی آنها با یک گرفتگی هر چند جزئی منجر به قطع شدن آب شده و سیستم به شکل اتوماتیک دستگاه را خاموش می نماید. البته رفع این مشکل ممکن است با تمیز کردن صافی ها حل شود و فقط کافی است تا صافی‌های زیر پکیج را باز کرده و فیلترهای آن را به‌خوبی تمیز نمایید.

 

بیشتر بدانید:

بهترین برندهای پکیج دیواری و زمینی

اصلی ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی پکیج

 • پمپ یکی از اجزای اصلی این سیستم هاست که در صورتی خرابی، به سیستم خطا می دهد و امکان ادامه کارکرد را به دستگاه نمی دهد. همانطور که در قبل نیز گفته شد، عدم رسیدن آب به دستگاه سبب می شود تا به شکل اتوماتیک دستگاه خاموش شود و با خرابی پمپ این اتفاق می افتد و ممکن است که اختلالاتی دیگر را برای دستگاه به همراه داشته باشد. برای اطمینان بیشتر از خرابی پمپ می توان از آن تست گرفت به این شکل که پیچ روی پمپ آب را باز کرده و در حین کارکرد، از سالم بودن آن مطمئن شد. درصورتی که این مشکل وجود داشت با یک متخصص و تعمیرکار تماس گرفته و دستگاه را تعمیر نمود.
 • خرابی الکترود یون عامل دیگری می تواند باشد که راندمان دستگاه را با اختلال همراه می کند. الکترود یون یکی از قطعاتی است که در سیستم پکیجها تعبیه شده و وظیفه تشخیص شعله را عهده دار است. خرابی الکترود یون، شعله در پکیج دیواری به‌درستی تشکیل نشده و با خاموش شدن شعله و سپس خاموش شدن دستگاه همراه است. تعویض میله یون تنها راه برطرف کردن این مشکل است.
 • بالا رفتن دمای دستگاه نیز از دیگر اتفاقاتی است عملکرد سیستم را با اختلال همراه می سازد. خاموش شدن دستگاه و بالا رفتن دمای آب در مدار گرمایش و جوش آوردن از دیگر مواردی به شمار می رود که باید به ان توجه ویژه ای داشت تا از خرابی های بیشتر جلوگیری کرد.
 • از علل بالارفتن دمای پکیج یا به اصطلاح جوش آوردن، خرابی کلید NTC، عدم تنظیم شعله، خراب بودن کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب و قطعات داخلی پکیج مانند میکروسوئیچ یاد می کنند که این موضوع باید به شکل کارشناسی شده حل شود. برای بررسی و رفع این مشکل لازم است تا قطعات به شکل تک تک چک شوند.
 • انقطاع و کم شدن فشار گاز شهر، دستگاه را وادار می کند تا به صورت خودکار خاموش شود. در قسمت ورودی گاز شهری، در صورت تنظیم نبودن میزان ورودی، می‌تواند مشکلاتی در این دستگاه ایجاد شود. البته خیلی کم اتفاق می‌افتد که تنظیم نبودن شیر گاز سبب قطع شدن گاز شود، اما می‌تواند منجر به خاموش شدن دستگاه گردد.
 • همچنین تنظیم نبودن گاز نیز می تواند عامل قطعی و خاموشی باشد.

 

قیمت پکیج لورچ

نتیجه گیری:

در بخش ابتدایی این محتوا با برخی از دلایل خاموش شدن این وسیله گرمایشی آشنا شدید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به بخش دوم این مقاله مراجعه نمایید. و در آخر، از شما عزیزان می خواهیم تا تجریبات خود را در این زمینه با ما و مخاطبان فروشگاه خانه تاسیسات به اشتراک بگذارید.

 

بیشتر بدانید:

خاموش شدن ناگهانی پکیج پس از چند ثانیه (قسمت دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.