5 نکته برای خرید دستگاه تصفیه آب
5 نکته برای خرید دستگاه تصفیه آب

آلودگی آب یک نگرانی جدی است زیرا می تواند منجر به چندین مشکل برای سلامتی شود. نوشیدن آب آلوده نه تنها برای کودکان خطرناک است بلکه ممکن است مشکلات زیادی را برای بزرگسالان ایجاد کند. طبق گفته آژانس حفاظت از محیط زیست، آلودگی آب می تواند به طور طبیعی یا به دلیل فعالیت های انسانی رخ دهد. در نتیجه، لازم است بهترین دستگاه های تصفیه آب RO را در خانه نصب کنید تا از سالم و بی خطر بودن نوشیدنی اطمینان حاصل کنید. با این حال، عوامل مهمی وجود دارد که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب بدانید. در این نوشته، ما 5 فاکتور مهم را بررسی می کنیم که شما باید می بایست قبل از خرید این دستگاه بدانید.

5 فاکتور قبل از خرید دستگاه تصفیه آب

 • شما باید کیفیت آب را آزمایش کنید

یکی از عواملی که می خواهیم از آن چشم پوشی کنیم،آزمایش کیفیت آب قبل از انتخاب دستگاه تصفیه است. فرمول یک اندازه متناسب با همه در مورد این دستگاه ها اعمال نمی شود، بنابراین بررسی کیفیت آب قبل از تصمیم نهایی ضروری است. برای آزمایش کیفیت آب و تصمیم گیری نهایی بر اساس انواع آلاینده های موجود در آب می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. همچنین می توانید به عنوان یک مرحله اولیه کیفیت آب در خانه را بسنجید. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید کیفیت آب را در خانه اندازه گیری کنید:

 1. آب را بو کنید: از حس بویایی خود برای اندازه گیری کیفیت آب استفاده کنید. اگر بوی سفید کننده در آب پیدا کردید ، این به دلیل کلر است که توسط تصفیه خانه محلی به آب شما اضافه شده است. اگر بوی تخم مرغ فاسد پیدا کردید، این نشان دهنده رشد باکتری در آب است. بوی خاکی یا خاکی نشان دهنده پوسیدگی مواد آلی موجود در آب است.
 2. طعم را بررسی کنید: کیفیت آب را با استفاده از جوانه های چشایی خود بررسی کنید. اگر آب مزه بد یا طعم فلزی داشته باشد، سطح PH کمی دارد یا مواد معدنی اضافی دارد. کلر اضافی موجود در آب باعث ایجاد طعم مانند سفید کننده می شود.
 3. وجود ذرات: ببینید آیا آب ذرات دقیقه ای قابل مشاهده ای در خود دارد. به طور کلی ، ذرات ریز زنگ زدگی به دلیل زنگ زدگی در لوله ها و شیرهای آب می توانند در آب شاهد باشند. به غیر از این ، اگر به نظر می رسد آب کدر است،نشان دهنده محتوای بالای کلسیم و منیزیم در آب است.
 4. رنگ را بررسی کنید: اگر رنگ آب قهوه ای یا زرد کم رنگ است، این نشان دهنده نیاز فوری به دستگاه تصفیه است. آب رنگی قهوه ای و تیره دوباره می تواند نتیجه لوله ها و شیرهای زنگ زده باشد.
 5. تجمع خوردگی: از نظر میزان خوردگی لوله ها و شیرهای آب خود را بررسی کنید. می بینید که در لوله ها به رنگ آبی، سفید یا زنگ زده وجود دارد که نشان دهنده وجود ذرات خارجی در آب است.

5 فاکتور قبل از خرید دستگاه تصفیه آب

 • دستگاه های تصفیه آب آلاینده های خاص را از بین می برند

دستگاه های تصفیه از ترکیبی از فناوری ها برای از بین بردن آلودگی های آب استفاده می کنند. با این حال، این بدان معنی نیست که همه دستگاه ها می توانند انواع مختلف ناخالصی های موجود در آب را از بین ببرند. قبل از خرید دستگاه، کیفیت آب منطقه خود را آزمایش کنید تا بدانید کدام دستگاه برای شما بهترین است. بسته به کیفیت آب در منطقه خود ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا تصفیه آب RO یا UV را انتخاب کنید. علاوه بر این ، شما همچنین باید بررسی کنید که آیا دستگاه تصفیه دارای گواهینامه NSF است.

موارد زیر دسته بندی های کلی آلودگی آب می باشد:

 1. بیولوژیکی: وجود میکروب ها منجر به آلودگی بیولوژیکی می شود. مانند وجود باکتری ها ، ویروس ها ، پروتوزوئیدها و انگل ها.
 2. شیمیایی: آلودگی شیمیایی به طور کلی توسط انسان ساخته می شود. مانند وجود ماده سفید کننده ، نمک ، سموم دفع آفات و همین طور.
 3. فیزیکی: آلودگی های فیزیکی عمدتا رسوب یا مواد آلی هستند که در آب معلق هستند. این ناخالصی ها بر شکل ظاهری آب تأثیر می گذارد.
 • شما باید فیلترها را در بازه های زمانی منظم تغییر دهید

همه دستگاه های تصفیه به یک روش کار می کنند. این دستگاه ها دارای فیلترهایی هستند که، پس از مدت زمان مشخص مسدود می شوند. هنگامی که فیلترها مسدود می شوند، دستگاه کارایی خود را از دست می دهد. برای اطمینان از نوشیدن آب سالم، دستورالعمل مربوط به تغییر فیلتر را که توسط سازنده ذکر شده است دنبال کنید. برخی از دستگاه های تصفیه دارای زنگ هشدار هستند که در صورت نیاز به تعویض فیلتر به شما هشدار.

 • هزینه تعویض فیلتر را در نظر بگیرید

قبل از تصمیم نهایی اطمینان حاصل کنید که هزینه تعویض فیلترها را در نظر گرفته اید. هزینه ممکن است بسته به نوع و مدل دستگاه که استفاده می کنید، متفاوت باشد. برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی در آینده، اطلاعات روشنی در مورد هزینه تعمیر فیلترها بدست آورید تا به شما در کاهش هزینه های تعمیر و تعویض کمک کند..

 • مقدار آبی که خانواده شما می نوشند را در نظر بگیرید

وقتی به دنبال این دستگاه هستید، فراموش نکنید که به اندازه خانواده باید توجه کنید. دلیل آن این است که این دستگاه ها دارای ظرفیت ذخیره سازی هستند تا اطمینان حاصل کنند که حتی در صورت نبود برق، آب تصفیه شده دریافت می کنید. بنابراین، قبل از تصمیم گیری نهایی، مقدار آبی را که خانواده شما مصرف می کنند قرار دهید و همچنین آب مورد استفاده برای پخت و پز را در نظر بگیرید.

نتیجه گیری:

اینها برخی از فاکتورهای مهمی بود که شما باید هنگام خرید دستگاه تصفیه در نظر بگیرید. پیروی از مراحل ذکر شده اطمینان حاصل خواهید کرد که دستگاه تصفیه مناسب را که مطابق با شرایط خاص شما باشد خریداری می کنید.