بهترین شیوه های کاهش مصرف برق در کولر گازی

چگونه می توان مصرف برق کولر را کاهش داد

ممکن است مصرف برق کولر گازی شما در تابستان سر به فلک بکشد و این هزینه بزرگ و غیرقابل پیش بینی باشد. فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر میزان مصرف آن تأثیر می گذارد، از جمله قدمت و شرایط واحد، طرح فضای خانه، طراحی مجاری هوا و … به همین دلیل است که محاسبه هزینه های برق به صورت یک علم دقیق نیست. با این حال، اگر می خواهید یک ایده کلی در مورد میزان مصرف برق خود بدست آورید، ابزارهای آنلاین وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند هزینه برق کولر را محاسبه کنید. اما اگر هدف شما این است که مصرف برق کولر را کاهش دهید، این در واقع آسان تر از اندازه گیری آن است! در اینجا 7 استراتژی آورده شده است. با خانه تاسیسات همراه باشید تا این موارد را بررسی کنیم.

7 روش برای کاهش هزینه برق کولر گازی

  • دمای ترموستات را یک درجه افزایش دهید:

آیا می توانید بین دمای یک اتاق با دمای 71 درجه و یک اتاق با دمای 72 درجه تفاوت قائل شوید؟ بنابراین اگر می خواهید مصرف انرژی را کاهش دهید، ترموستات خود را فقط یک درجه بالاتر از حد معمول تنظیم کنید. این به شما کمک می کند تا جریان متناوب شما با دفعات کمتری کار کند و انرژی کمتری مصرف کند. مصرف برق کولر گازی برای هر درجه بالاتر از دمای خارج بسیار افزایش می یابد، بنابراین این تغییرات کوچک در طولانی مدت اضافه می شوند.

  • از یک ترموستات هوشمند استفاده کنید:

شما مجبور نیستید خودتان این موضوع را پیگیری کنید. با استفاده از یک ترموستات اتوماتیک یا هوشمند، می توان به راحتی از مصرف برق کولرگازی اطلاع پیدا کنید. بعضی از ترموستات ها می توانند برنامه شما را به مرور زمان یاد بگیرند و خودشان برنامه ریزی کنند. ترموستات های هوشمند به شما امکان می دهند در صورتی که تنظیم آن را فراموش کرده اید دما را از راه دور کنترل کنید.بسیاری از این ترموستات ها با صرفه جویی در مصرف انرژی طراحی شده اند، بنابراین می توانند به شما کمک کنند تا جزئیات بیشتری در مورد مصرف انرژی خود بدست آورید.

  • مجاری را تمیز و جریان هوا را تمیز نگه دارید:

تمیز نگه داشتن دریچه ها و مجاری به کارایی بهتر کولر گازی شما کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که چیدمان مبلمان و اتاق شما نیز جلوی دریچه ها را نمی گیرد.

  • برنامه بازدیدهای منظم نگهداری را فراموش نکنید:

تمیز کردن اجزا ، تعمیر اتصالات الکتریکی و جایگزینی قطعات فرسوده باعث می شود سیستم شما کارایی بیشتری داشته و از برق کمتری استفاده کند. در واقع ، مطالعات نشان می دهد که تعمیر و نگهداری تهویه هوا به واحد شما کمک می کند تا 95٪ از بازده اصلی خود را حفظ کند.

  • فیلترهای هوا را تعویض کنید:

شاید فکر نکنید که فیلتر مسدود شده کولر گازی باعث افزایش مصرف برق کولر گازی شما می شود.فیلترها می توانند با گرد و غبار مسدود شوند و اگر کاملا از حد مجاز عبور کنن ، گرد و غبار روی فن ها و موتورها جمع می شود و سیستم شما را کند می کند و باعث طولانی تر شدن کار و مصرف انرژی بیشتر می شود. تکنسین AC در هنگام بازدید منظم جهت تعمیر و نگهداری، فیلترها را تعویض می کنند. با این حال، بسته به میزان استفاده از سیستم، ممکن است لازم باشد مرتباً آنها را تعویض نمایید.

  • فضا را عایق بندی کنید تا هوای خنک در آن حفظ شود:

اگر اجازه دهید تمام هوای خنک از بین برود، از تهویه مطبوع کم مصرف خود، بیشترین بهره را نخواهید برد. اگر هنوز نمی توانید واحد تهویه مطبوع خود را تعویض کنید، عایق بندی می تواند گامی مفید در جهت کاهش مصرف برق کولر باشد.

  • واحد AC خود را به روز کنید:

آیا می دانید که می توانید قطعات را روی یک واحد AC قدیمی ارتقا دهید تا از نظر مصرف انرژی، از انرژی بیشتری برخوردار شود؟ اگر آمادگی لازم برای ارتقا به مدل جدید را ندارید، مقاوم سازی می تواند گزینه خوبی باشد. روش های زیادی وجود دارد که می توانید بدون خلاص شدن از شر جریان برق فعلی، مصرف برق کولر خود را کاهش دهید، از جمله افزودن تهویه بیشتر،کنترل فن های کندانسور یا تعویض کمپرسور.

اگر سیستم شما زیاد استفاده می شود و از انرژی زیادی استفاده می کند، مقاوم سازی ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. با مقاوم سازی می توانید برخی از مزایای سیستم جدیدتر را بدون سرمایه گذاری مبلغ هنگفت، در یک جایگزینی کامل بدست آورید.