لوله کشی اطراف پمپ ها در موتورخانه
سیستم لوله کشی اطراف پمپ ها در موتورخانه

اهمیت لوله کشی اطراف پمپ ها

اهمیت تعبیه لوله کشی درست، اگر اهمیت بالایی نداشته باشد، قطعا پایین تر نیست. از این رو لازم است تا در زمان ساخت و درست کردن سیستم های لوله کشی در اطراف پمپ ها در موتور خانه به این موضوع دقت شود چرا که قرار است تا هر کدام از این لوله ها وظیفه مهمی را در ساختار تاسیساتی ایفا نمایند و این اقلام وظیفه خاص خود را دارند از این رو پمپ ها یکی از مهم ترین اقلام و عوامل تجهیزات موتورخانه به حساب می آیند. پمپها عموما دارای دو خط ورودی (ساکشن) و خروجی (دیس شارژ) هستند که هر کدام از این خطوط قواعد طراحی خود را دارند. در این محتوا سعی شده است تا با ارائه محتوای کاربردی به اهمیت این نوع سیستم در زیرساخت های تاسیساتی پرداخته شود و با ارائه راه حل هایی از ایجاد مشکل در این سیستم ها جلوگیری شود.

استفاده از شیرآلات چدنی میراب

در خط ورودی پمپ ها از صافی استفاده می گردد زیرا نباید هیچ گونه ذره و یا شی اضافی وارد آن شود. در غیر این صورت، باعث صدمه دیدن پره های پمپ می شود. از همین رو می توان با استفاده از از صافی میراب در تمیز کردن سیال ورودی پمپ استفاده نمود. صافی میراب با توری استیل و در دو فشار PN10 و PN16 قابلیت ایفای نقش صافی جریان را بر عهده دارد، از این رو بعد از مدتی صافی نیاز به باز شدن و تمیز کردن توری پیدا می کند. برای این کار نیاز است که قبل از صافی یک عدد شیر قطع و وصل مانند شیر کشویی یا پروانه ای نصب شود تا با آن بتوان جریان سیال سیستم را قطع نموده و صافی از مدار خارج شود. همچنین در خط خروجی پمپ از شیر یک طرفه استفاده می کنند، نوع عملکرد شیر یک طرفه میراب، عدم برگشت جریان است. زیرا برگشت جریان به پمپ باعث خرابی پره ها شده و احتمال ضربه قورچ را افزایش می دهد. هنگامی که در خط لوله کشی برگشت جریان وجود داشته باشد، جای نگرانی وجود ندارد و شیر یکطرفه میراب به صورت خودکار بسته می شود و امکان برگشت جریان فراهم نیست.

شیرآلات چدنی میراب

جلوگیری از ایجاد کاویتاسیون در سیستم لوله کشی

در خط ورودی پمپها از تبدیل کج که قسمت بالایی آن به صروت تخت طراحی شده است، استفاده می کنند. دلیل به کار گیری این قطعه، عدم امکان تجمع ذرات گازی شکل در خطوط لوله است که در نبود تبدیل قسمت کجی، ذرات گازی تجمع کرده و به صورت ناگهانی وارد پمپ می شود. این امر موجب ایجاد پدیده کاویتاسیون در پمپ و خرابی پره های آن می گردد. ارتعاش پمپها و کاویتاسیون امری اجتناب ناپذیر به حساب می آید اما می توان با رعایت قواعدی این عوامل را به حداقل رساند، از جمله مواردی که می توان برای جلو گیری از ارتعاش و کاویتاسیون پمپ انجام داد، در ادامه توضیح داده شده است.

  1. لرزه گیر های ارتعاش صنعتی

لرزه گیر های لاستیکی با قابلیت مهار ارتعاشات در دو جهت افقی و عمودی می توانند تا حدی باعث کاهش ارتعاش سیستم پایپینگ گردند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که لرزه گیر دما و فشار دو عنصر مهم و اساسی برای انتخاب هستند که می توان در هر دو خط ورودی و خروجی پمپ مورد استفاده قرار داد.

  1. طول استاندارد در لوله ورودی پمپ

بنا به قواعد طراحی اگر طول لوله ورودی پمپ 5 برابر قطر خط لوله آن در نظر گرفته شود، امکان جلوگیری از ایجاد کاویتاسیون در سیستم وجود دارد. این امر سبب ایجاد بستر سیال برای یکنواخت شدن را فراهم می کند و سیال از حالت متلاطم به سیال آرام تبدیل می گردد. زیرا جریان متلاطم باعث ایجاد کاویتاسیون در خط لوله می شود.

  1. استفاده از منجیت لاستیکی زیر پمپ

با استفاده از منجیت لاستیکی که ضخامت های متفاوتی دارند می توان از ارتعاش دستگاه پمپ کاست. کاهش دادن ارتعاش حاصل از حرکت دورانی پمپها باعث عدم انتقال ارتعاش به لوله ها و اتصالات دیگر می شود و عمر لوله کشی ها را بالا می برد. ارتعاش وارده به سیستم پایپینگ در مرحله اول باعث عدم آب بندی اتصالات و شیرآلات شده و علاوه بر آن باعث ایجاد صداهایی ناراحت کننده می گردد.