رادیاتور شیشه ای چیست
رادیاتور شیشه ای چیست؟

تنوع سیستم های گرمایشی سبب شده است تا انتخاب دستگاه در بین آن ها سخت شود و انتخاب افراد را با مشکلاتی همراه نماید. با پیشرفت علم و فناوری و تولید و عرضه مدل های مختلف سیستم های گرمایشی، افراد برای تامین هوای گرم خانه و مکان های مختلف نیاز به دستگاه هایی دارند که بتواند سرمای فصلی را قابل تحمل نماید و ضمن ایجاد گرما محیطی، زیبا و اقتصادی باشند به این معنی که فاکتور های سنگین و کمرشکنی را متحمل مصرف کننده ننماید. یکی از جدیدترین سیستم های گرمایشی، رادیاتورهای شیشه ای هستند که به دلیل خلاقیت و زیبایی که در ساخت آن به کار رفته است محصولی مناسب و خاص برای نصب در فضاهای داخلی را دارند. ویژگی اصلی این سیستم ها، ابعاد مختلف و به دو شکل افقی و عمودی آن هاست که این موضوع باعث راندمان بالای این مدل دستگاه شده است. در ادامه این محتوا به بررسی مزایا آنها پرداخته خواهد شد.

معرفی رادیاتور شیشه ای

به سیستم های گرمایشی اطلاق می شود که علاوه بر تامین گرمایش محیط منزل، جنبه زیبایی دارد به طوری که می توان آنها را نوعی رادیاتور تزئینی و دکوراتیو در خانه دانست. جالب است بدانید که مشتریانی که تمایل به استفاده از آنها در خانه های خود دارند، می توانند هر عکس یا تصویری که دوست دارند را بر روی شیشه ها سفارش دهند و در زمان نصب آن ها را تحویل بگیرند و به منزل خود زیبایی ببخشند. برای معرفی این محصول می توان این گونه گفت که این دستگاه، یک قاب عکس با قابلیت تولید گرما و انرژی است. با توجه به این که در این محصول از انواع شیشه ضخیم استفاده می گردد، تنوع طرح و رنگ و انعکاس نور داخل شیشه ها، فرصت خوبی را فراهم کرده است تا با یک نورپردازی مناسب تصویری زیبا و متناسب برای دکوراسیون فضای کار یا منزل به وجود بیاید.همچنین این قابلیت باعث شده تا طرحی متناسب با فضای فکری و هنری بر در چیدمان منزل حاکم باشد. استفاده از شوفاژ های معمولی عموما خیلی ساده و بی روح هستند و این در حالی است که استفاده از این مدل سیستم ها می تواند تنوع بصری مناسبی را برای اهالی منزل به همراه داشته باشد.

مزایای رادیاتورهای شیشه ای

مزایای رادیاتورهای شیشه ای

دارای ظرفیت گرمایشی مناسب هستند و در انواع، به صورت تکی و دولایه(دوبل) قابلیت عرضه دارند. همچنین شیشه های آنها قابل تعویض هستند و این موضوع سبب شده تا چنانچه پس از مدتی از طرح خسته شدید، بتوان طرح های دیگر را سفارش داده و به آرامی و راحتی نصب نمود و جلوه ای جدید به خانه بخشید. در زمان خرید حتما توجه شود که محصولات دارای گارانتی باشند. این سیستم ها عموما جزو سیستم های امن به شمار می روند و استاندارد هستند. همچنین تمام سیستم های گرمایشی و لوله کشی ها با استاندارهای لازم در این حوزه مطابقت دارد و هیچ نگرانی را برای افراد به همراه ندارد. همچنین رادیاتور حوله ای شیشه ای به دلیل استفاده از شیشه های سکوریت که دور گرد شده اند، فاقد هر گونه گوشه های تیز و خطرناک هستند و از این رو هیچ نگرانی وجود ندارد. از جمله مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدرن و زیبا
 • جابجایی آسان
 • تنوع در طرح و ابعاد
 • زیبایی در طرح و رنگ
 • طراحی استاندارد و ایمن
 • بازدهی حرارتی مناسب
 • انتخاب طرح توسط مشتری
 • امکان تعویض بودن تصاویر شیشه
 • هماهنگ با کلیه سیستمهای گرمایشی
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش
 • قابلیت شستشوی شیشه با مواد پاک‌کننده

نحوه نصب انواع رادیاتور شیشه ای

نحوه ی نصب بسیار آسان است که می توان این مورد را جز اصلی ترین مزیت های این سیستم ها برشمرد. به گونه ای که در هر زمانی قصد جابجایی وجود داشته باشد، می توان آن را به راحتی جا به جا نمود. معمولا روش نصب بیشتر مدل های شیشه ای به یکدیگر شبیه اند، به گونه ای که در قسمت پشت پنل های گرمایشی جای گیره های مخصوص برای نصب تعبیه شده است. در ابتدا باید بست هایی که رادیاتور روی آن قرار می گیرد را بر روی دیوار با استفاده از پیچ و رول پلاک آماده نمود و سپس به راحتی آن را روی دیوار نصب نمود و از گرمای و زیبایی آن در فصل سرما لذت برد. قطعا این دستگاه می تواند زیبایی دو چندانی را به محیط خانه ها بیفزاید.