حوله خشک کن چیست؟

داشتن حوله خشک کن و استفاده از حوله گرم در حمام یکی از نیازهای خانه های مدرن به شمار می رود که برای داشتن این امکان نیازی نیست هزینه زیادی کنید. حوله خشکن کن یک وسیله کاربردی به شمار می رود که با آویزان کردن حوله ها و خشک کردن آنها قبل از استفاده مجدد، همواره دوش گرفتن و حمام کردن را برای افراد در هر فصلی از سال که باشد، دلچسب می کند. همه ما تجربه غم انگیزی از استفاده یک حوله مرطوب در یک صبح سرد زمستانی را داشته ایم. اما این سیستم ها برای این هستند که یک بار برای همیشه از شر این مشکل خلاص شویم. در این محتوا تلاش شده است تا ضمن معرفی این سیستم ها، انواع ان ها را مورد بررسی قرار داده و کمک شود تا افراد بتوانند انتخابی بهتر را در زمان انتخاب و خرید این محصولات داشته باشند.

انتخاب حوله خشک کن مناسب

قبل از پرداختن به جزئیات هیجان‌انگیز مانند طراحی و دکوراسیون، بسیار مهم است که اندازه رادیاتور حوله ای را برای حمام خود تعیین کنید. تا جایی که ممکن است، توصیه می شود که یک رادیاتور معمولی و هم یک حوله گرم کن در حمام خود استفاده نمایید. رادیاتور گرمای اتاق را تامین نموده و این دستگاه، حوله ها را خشک و گرم می کند. تعیین بهترین مکان برای نصب، به تعیین ابعاد مورد نیاز بستگی دارد. بیشتر نرده‌های این وسیله در جهت عمودی قرار دارند، بنابراین حتی اگر فضای افقی ندارید، می‌توان از فضای رو به بالا که معمولاً استفاده نمی‌شود استفاده کنید.حتی اگر فضای افقی و عمودی محدودی دارید، ممکن است از دیدن اندازه‌های کوچک این وسیله تعجب کنید، بنابراین فضاهای کوچک در اولویت نصب این سیستم‌ها قرار دهید.

ابعاد، مراکز لوله و برجستگی ها را با متر نواری محاسبه نمایید و فضای دیوار انتخابی خود را با ابعاد نرده حوله های موجود در سایت تطبیق دهید. اندازه گیری ارتفاع و عرض، “مراکز لوله” فاصله بین ورودی های لوله روی ریل دستگاه مهم هستند. اگر قرار است این سیستم  روی لوله های موجود نصب شود، مهم است که مراکز لوله را بشناسید. فاصله بین لوله های شما باید تا حد امکان نزدیک به اندازه گیری مراکز لوله ذکر شده مشخص باشد. اگر لوله‌کش، لوله‌های کاملاً جدیدی را برای قرار دادن حوله خشک کن در حمام شما قرار دهد، اندازه‌گیری مراکز لوله اهمیت کمتری دارد، زیرا معمولاً لوله‌ها را پس از انتخاب نرده حوله خشک کن نصب می‌کنند. برای زیباتر بودن این سیستم و قرارکرفتن در جای مناسب حتما لازم است تا اندازه گیری ها به بهترین شکل و با دقت تمام انجام شود.

انتخاب حوله خشک کن مناسب

رادیاتور حوله ای چگونه کار می کند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، به نوع سیستم گرمایش مرکزی شما مربوط می شود. اکثر مردم یک سیستم گرمایش مرکزی آب گرم استاندارد یا معمولی دارند. به این معنی که یک دیگ بخار گاز به یک ترموستات متصل می شود و آب را گرم می کند که از طریق لوله کشی به داخل رادیاتور درون واحد پمپ می شود. اگر به سیستم گرمایش مرکزی متصل هستید، آب گرم از طریق آن جریان می یابد تا آن را گرم کند.

اما از سوی دیگر،همه افراد دارای دیگ بخار گازسوز نیستند و یا سیستم گرمایش مرکزی ندارند و نیازهای گرمایشی خود را از طریق سیستم برق تامین می کنند. یک سیستم گرمایش مرکزی الکتریکی معمولاً به شکل بخاری‌های قابل حمل و یا دیواری، به برق متصل می‌شوند و با روشن کردن آنها گرم می‌شوند و خبری از سیستم های گرمایشی گازی نیست. اگر این نوع سیستم گرمایشی دارید، می توانید از یک حوله گرمکن برقی استفاده نمود برای هربار نیاز به استفاده، آن را به برق زد و از آن استفاده نمایید.

ویژگی های رادیاتور حوله ای آلومینیومی

در مورد رادیاتورهای آلومینیومی باید گفت، آلومینیوم به دلایل زیادی یک انتخاب بسیار محبوب برای این منظور است. فلزی بسیار انعطاف پذیر است، به این معنی که می توان آن را به طرق مختلف دستکاری کرد و در عین حال استحکام خود را حفظ  نماید. این موضوع منجر به طراحی های عجیب تر می شود که به سادگی با فلزات دیگر امکان پذیر نیست. آلومینیوم یک رسانای عالی گرما است و می تواند خیلی سریع به دمای مورد نیاز خود برسد. این بدان معنی است که انرژی کمتری برای گرم کردن حوله صرف می شود که در قبض های گرمایش کمتر منعکس می شود. همچنین یک فلز بسیار سبک است که به راحتی حمل و نصب می شود. شما اغلب شاهد کاهش هزینه های تحویل و نصب حوله های گرم شده آلومینیومی خواهید بود زیرا برای جابجایی آنها به تلاش کمتری نیاز است. همچنینی تنوع رنگی که در این محصولات وجود دارد کمک می کند تا طراحان بتوانند مدل های مختلفی از سبک های طراحی خود را اجرا نمایند.