جنرال گلد ساخت کجاست؟
جنرال گلد ساخت کجاست؟

بسیاری از اوقات با شنیدن نام یک برند تولیدکننده محصول به این فکر می افتید که چه کشوری تولیدکننده این محصول است. بخشی از این موضوع به پیش فرض هم وطنان در خصوص عملکرد تولید و صادرات کشورها برمی‌گردد: برای مثال محصولات تهویه مطبوع ژاپنی و آلمانی اغلب با دید مثبت بررسی می شوند در حالی که نگاه ها به محصولات ترک و هندی با تردید همراه است. در این مطلب تلاش کرده ایم برند جنرال گلد و کشور مبدأ آن را به شما معرفی کرده و در این خصوص شفاف سازی کنیم. با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب:

  1. جنرال گلد در سطح بین الملل
  2. جنرال گلد در ایران
  3. آپشن های کولر جنرال گلد

 

کولر گازی جنرال گلد ساخت کجاست؟

کولر گازی جنرال گلد ساخت کجاست؟

 

جنرال گلد در سطح بین الملل

 

این نام در سطح بین الملل به یک شرکت چینی اشاره دارد که تولیدات خود را تحت لیسانس کشور تایلند ارائه می کند. تولیدات این شرکت، به خصوص کولرهای گازی آن، در زمره پر فروش ترین کولرها در نقاط مختلف جهان هستند و شاید مهمترین مزیت آنها نسبت به برندهای دیگر در قیمت مناسب و کیفیت قابل قبولشان خلاصه شده باشد. گرچه تولیدات آن را محصول مشترک چین و تایلند به حساب می آورند، اما شاخه ژاپن این مجموعه هم در تولیدات آن دخیل است. به گونه ای که مواد اولیه و تجهیزات لازم برای ساخت کولرهای جنرال گلد مربوط به کشور ژاپن است، لیسانس کشور تایلند را دارا است و در کشور چین ساخته می شود. تمامی محصولات این شرکت از گمرکات جمهوری اسلامی ایران با شناسه کالا، برگ گمرک و کد رهگیری رسمی وارد کشور ایران می‌شوند و دارای اصالت ۱۰۰٪ کالا می‌ باشند.

 

تمرکز این شرکت سال هاست که بر روی ارائه انواع کولرهای نوع گازی متمرکز شده است و بنابراین عمده تجهیزات آن از این نوع هستند. داکت اسپلیت، کولرهای ایستاده و دیواری عادی بخش عمده کالاهای این برند را تشکیل می دهند که در سری های گوناگون و با تنوع امکانات و ویژگی های متفاوت عرضه شده اند. اکثریت این تولیدات برای کلاس آب و هوایی T1 عرضه می شوند که حداکثر دمای عملیاتی را 45 درجه سانتی گراد تنظیم می کند، با این حال نمونه های جدیدتری هم در بین تولیدات آن یافت می شوند که دارای کلاس T3 هستند و برای مناطق با اقلیم حاره ای مانند سواحل و جزایر مناسبند.
اما در ایران حضور این نام از کجا و به چه شکل آغاز شد؟ این موضوعی است که در ادامه به آن می پردازیم.

 

جنرال گلد در ایران

 

در ایران، در تابستان سال 1389 یک شرکت واردکننده تجهیزات تهویه هوای مطبوع به نام مدیا شتاب الکترونیک ارس که عمدتاً به عرضه داکت اسپلیت، اسپلیت پرتابل و قطعات جانبی آنها می پرداخت با این برند وارد مذاکره شد و در نهایت توانست در شهریور ماه این سال نمایندگی مستقیم برند جنرال گلد در ایران را بدست آورد. از آن زمان، می توان رد تمام محصولاتی که در بازار کشور و با اسناد و مدارک رسمی و قابل اطمینان تحت این نام خرید و فروش می شوند تا مدیا شتاب دنبال کرد. تأمین خدمات پس از فروش، ارائه گارانتی، تعمیر، بازسازی و تهیه قطعات جانبی همگی بر عهده این شرکت قرار گرفته است و بنابراین می توان برند مذکور را جزو معدود برندهای خارجی دانست که دارای یک نماینده مجرد در سرتاسر ایران بوده و تولیدات خود را مستقیماً به بازار کشورمان عرضه می نماید.
حالا که در خصوص عقبه این تولیدات بیشتر دانستیم، این سوال مطرح می شود که چرا فعالان بازار آنها را به بسیاری از مصرف کنندگان پیشنهاد می دهند؟

آپشن های کولر گازی جنرال گلد

صحبت در خصوص آپشن های یک دستگاه تا حد زیادی به مقایسه آن با همتایانش در بازار برمیگردد. به همین دلیل است که مسائلی مانند امکانات، طراحی، فناوری به کار رفته و قیمت متناسب با آنها اغلب با در نظر گرفتن رقبای یک محصول مورد بررسی قرار می گیرد. لذا وقتی در خصوص آپشن های مثبت یک دستگاه کولر صحبت می کنیم، منظور برتری های آن نسبت به همتایانش در محدوده ظرفیت و قیمت مشابه است. بر این اساس، این برند سه برتری اصلی را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار داده است:

 

  1. فیلترهای تصفیه کننده هوا: فیلترهای به کار رفته در محصولات این برند برای جذب باکتری، میکروب و ذرات معلق کاربرد گسترده ای دارند و از آنجایی که قابل شستشو هم هستند، می توانید به مدت طولانی و بدون مشکل از آنها بهره برداری کنید. این امر گرچه در فن کویل ها به وفور مشاهده می شود، اما در اسپلیتها امر نادری است.
  2. سیستم کنترل الکترونیکی پیشرفته: قابلیت تنظیم حالت های مختلف، سفارشی سازی عملکرد بسته به حسی که می خواهید در محیط تجربه کنید و توانایی پایش عملکرد اجزا و قطعات جانبی از جمله ویژگی های روتین در عمده محصولات این برند هستند. علاوه بر این، نباید نقش سیستم های ضدقارچ را هم نادیده گرفت که از رشد کپک و قارچ در فضای مرطوب اواپراتور کولرهای گازی جلوگیری می کند.
  3. کیفیت بالای قطعات اصلی: کندانسور، کمپرسور، اواپراتور و دیگر قطعات اصلی این ادوات همگی از مس ساخته شده و به دست صنعتگران درجه یک شرق آسیا تهیه شده اند. این موضوع علاوه بر اینکه هزینه اندکی را در هنگام خرید به شما تحمیل می کند، تضمین کننده تعمیرات آسان نیز خواهد بود چون این قطعات به تعداد بالا تولید شده و همواره در بازار در دسترس هستند.

 

نتیجه گیری:

در این مطلب به این سوال پاسخ دادیم که محصولات تهویه هوای مطبوع جنرال گلد ساخت چه کشوری هستند. همان طور که از گفته هایمان پیداست، این برند چینی است اما قطعات آن در تایلند تهیه می شوند. در ایران نیز نماینده مستقیم آن حضور داشته و بنابراین تولیداتش بدون واسطه به بازار داخلی ما وارد می شوند. تمام این موارد در کنار یکدیگر برای خریدارانی که در خصوص چند و چون تولیدات آن مردد هستند، اطلاعات باارزش و کاربردی فراهم می آورد. امیدواریم این اطلاعات توانسته باشد به کار شما آمده و انتخابتان برای تهویه مطبوع در ساختمان را تسهیل کند.