چرا کولرگازی اینورتر
چرا از کولر گازی اینورتر استفاده کنیم؟ قسمت 1

همه ما می دانیم که در طول تابستان، ممکن است روزها به طور غیر قابل تحملی گرم شوند. پس از یک روز طولانی زیر نور خورشید، می‌خواهیم به خانه‌ای برگردیم که سرد است و چه راهی بهتر از این که مطمئن شویم خانه به طور کامل مجهز به بهترین  سیستم تهویه مطبوع اینورتر است که با مصرف انرژی و قبض های آخر ماه کاملا منطبق است.انواع مختلفی از سیستم های تهویه وجود دارد که در بازار موجود است، اما اینورتر AC در حال حاضر به عنوان کم مصرف ترین انرژی شناخته می شود.
اکنون، عوامل زیادی وجود دارد که باید قبل از یافتن کم مصرف ترین کولر گازی اینورتر در نظر بگیرید، مانند راندمان، صرفه جویی در مصرف انرژی، سر و صدا و غیره.به طور خلاصه، یک سیستم تهویه اینورتر می تواند توان خروجی خود را برای حفظ دمای دقیق اتاق تغییر دهد. با افزایش فرکانس کار کمپرسور خود به دمای مورد نظر می رسد. هنگامی که این امر محقق شد، سرعت چرخش کمپرسور را تنظیم می کند تا آن دما را بدون مصرف انرژی زیاد حفظ کند. قدرت بالا و راندمان بالا را ترکیب می کند و خانه  را در دمای دلخواه نگه می دارد.

کاهش مصرف برق با کولرگازی اینورتر

فناوری اینورتر روشی نوآورانه است که با الکتروموتور کمپرسور ارتباط دارد. اینورتر فرکانس کار کمپرسور را افزایش می دهد تا به سرعت به دمای مطلوب برسد. هنگامی که این مورد به دست آمد، فرکانس را تنظیم می کند تا دما را بدون مصرف انرژی اضافی به طور موثر حفظ کند. برای رسیدن به دمای مورد نظر با قدرت کامل کار می کند. سپس در بار جزئی کار می کند تا آن را حفظ کند، در نتیجه انرژی کمتری نسبت به یک AC غیر اینورتر مصرف می کند.
کولر گازی اینورتر هرگز کمپرسور خود را خاموش نمی کند. در عوض، بار را با توجه به دمای اتاق تنظیم می کند. این بدان معناست که با قدرت کامل کار نمی کند، که باعث می شود نسبت به یک تهویه غیر اینورتر، دستگاه صرفه جویی در انرژی بیشتری داشته باشد. کارکرد مداوم کمپرسور در یک اینورتر AC به این معنی است که می تواند برای مدت طولانی تری کار کند و همچنین می تواند دمای یک اتاق را با کارایی بیشتری نسبت به تهویه معمولی حفظ کند. یک کولر اینورتر می تواند تا 25 درصد سریعتر از کولر معمولی به دمای مطلوب برسد. یک دستگاه تهویه اینورتر می تواند تا 40 درصد در مصرف برق صرفه جویی کند و مقدار قابل توجهی در هزینه قبض برق شما صرفه جویی کند.

کاهش مصرف برق با اینورتر

مزیت دستگاه های اینورتر

سیستم های تهویه غیر اینورتر با کمپرسورهایی کار می کنند که با حفظ دمای اتاق روشن و خاموش می شوند. کمپرسورها با قدرت کامل کار می کنند تا به دمای مطلوب برسند. هنگامی که آنها خاموش می شوند تا دما چند درجه دمای محیط کاهش یابد، سپس دوباره روشن می شوند تا دمای اولیه را با قدرت کامل برگردانند. سیستم تهویه غیر اینورتر بر روی سیستم AC کار می کند که نسبت به سیستم DC انرژی بیشتری مصرف می کند. تهویه اینورتر با تنظیم خودکار بلافاصله پس از رسیدن به منطقه راحت، در دمای راحت کار می کند. در زیر، تفاوت هایی که یک تهویه اینورتر را از یک تهویه غیر اینورتر جدا می کند ذکر شده است:

بهره وری انرژی

در AC غیر اینورتر، می توانید صدای روشن/خاموش کمپرسور را بشنوید. هر زمان که شروع می شود، انرژی بیشتری مصرف می کند و با آن توان کار می کند و دما به دست می آید. این حالت به مصرف انرژی بیشتر می شود. در همین حال یک اینورتر AC برق ورودی AC را به برق DC تبدیل می کند تا بتواند فرکانس را با توجه به بار اتاق تنظیم کند. این باعث می شود که انتخابی برای صرفه جویی در انرژی بیشتر باشد.

سر و صدا

به دلیل صدای روشن/خاموش کمپرسور، تهویه غیر اینورتر معمولاً پر سر و صدا می شود. این مشکل در هنگام استفاده از اینورتر AC وجود ندارد زیرا کار مداوم کمپرسور باعث اختلال در آرامش شما نمی شود.

خنک شدن سریعتر

یک دستگاه غیر اینورتر دارای سرعت ثابت تهویه است. مقدار ثابتی از دما را برای حفظ دمای اتاق مورد نیاز ارائه می دهد. این در هنگام استفاده از تهویه اینورتر یکسان نیست. یک کولرگازی اینورتر خنک کننده دقیق را در مدت زمان بسیار کوتاهی فراهم می کند. این می تواند با توجه به زمان،روز، اندازه اتاق، فصل و غیره متفاوت باشد.

بیشتر بدانید:

تفاوت کولرگازی اینورتر و غیر اینورتر