چرا از کولر گازی اینورتر
چرا از کولر گازی اینورتر استفاده کنیم؟ قسمت 2

نکات مهمی وجود دارند که باید در مورد مصرف انرژی الکتریکی این نوع دستگاه ها بدانید. به طور کلی، رتبه بندی ستاره انرژی در BEE (دفتر بهره وری انرژی)، به عنوان مثال، رتبه بندی 5 ستاره یک دستگاه الکتریکی با مصرف انرژی و اندازه محصول تعیین می شود. در مورد تهویه مطبوع، ستاره های انرژی آنها به کارایی ظرفیت سرمایش/گرمایش دستگاه به ازای واحد انرژی مصرفی آن بستگی دارد.
در بخش دوم این محتوا درباره میزان مصرف برق، دوام و رطوبت زدایی از محیط مواردی مطرح شده است که می توان از آن ها به عنوان مزیت های استفاده از این مدل کولرها نام برد. توصیه می شود حتما بخش اول این محتوا را مطالعه نمایید تا به شکل جامع تری پاسخ این سوال را به دست آورید.

بیشتر بدانید:

چرا از کولر گازی اینورتر استفاده کنیم؟ قسمت 1

مقایسه کولر گازی اینورتر با مدل های معمولی

  • ACهای غیر اینورتر دارای رتبه 5 ستاره BEE به عنوان بهینه ترین انرژی در خط در نظر گرفته می شوند. با این حال، یک اینورتر AC با رتبه 3 ستاره BEE نسبت به یک اینورتر AC غیر اینورتر با رتبه 5 ستاره BEE از نظر انرژی کارآمدتر است.
  • یک AC غیر اینورتر 5 ستاره 0.75 تن، در 1600 ساعت 576 واحد برق مصرف می کند در حالی که یک اینورتر AC با رتبه 3 ستاره با همان ظرفیت 550 واحد برق در 1600 ساعت مصرف می کند.
  • یک AC غیر اینورتر 5 ستاره با ظرفیت 1 تن، 760 واحد برق در 1600 ساعت مصرف می کند در حالی که یک اینورتر AC با رتبه 3 ستاره با همان ظرفیت، 726 واحد برق در 1600 ساعت مصرف می کند.
  • یک AC غیر اینورتر با رتبه 5 ستاره 2 تنی، 1412 واحد برق در 1600 ساعت مصرف می کند در حالی که یک اینورتر AC با رتبه 3 ستاره با همان ظرفیت 1005 واحد برق در بازه زمانی مشابه مصرف می کند.
  • بر اساس این اطلاعات، توجه داشته باشید که AC های اینورتر با راندمان بالاتر، مصرف برق کمتری دارند. در مجموع، AC اینورتر بهترین انتخاب برای هر کسی است که به دنبال خرید کولر گازی است، زیرا صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین برای محیط زیست مفید است.

مقایسه کولر گازی اینورتر با مدل های معمولی

چرا خرید کولر گازی اینورتر؟

بهره وری انرژی

بهره وری انرژی با رتبه بندی SEER اندازه گیری می شود. سیستم های AC با رتبه SEER بالاتر معمولاً نسبت به سایرین، از نظر مصرف انرژی کارآمدتر هستند. ACهای اینورتر برای استفاده خانگی معمولاً دارای مقدار SEER 14 تا 22 هستند. رتبه بندی SEER دستگاه مورد نظر، به مکان و محیط بستگی دارد.

عملکرد بی صدا

AC های اینورتر به دلیل کار مداوم و روان کمپرسور، بی صداترین AC تاکنون شناخته شده اند. بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع اینورتر دارای عملکرد زمزمه ای هستند که به آنها اجازه می دهد تا حد ممکن نامحسوس باشند. به طوری که تقریبا گاهی فراموش می کنید که آنها در محیط مورد نظر در حال کار هستند.

گرمایش و رطوبت زدایی

داشتن AC با ویژگی های گرمایش و رطوبت زدایی می تواند در زمان، کار و هزینه صرفه جویی زیادی کند. هر AC به عنوان یک واحد 3 در 1 ارائه نمی شود، بنابراین در همان اول بررسی نمایید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید.

دوام

به طور کلی انتظار می رود AC های اینورتر بیشتر از AC های غیر اینورتر دوام بیاورند. بسیاری از آنها می توانند تا 5 سال دوام بیاورند. این بسیار مهم است زیرا نمی خواهید به زودی پس از دریافت AC جدید به خرید AC جدید دیگر بروید. نگهداری صحیح سیستم،در طول عمر بالای سیستم نقش دارد.
در تهویه مطبوع غیر اینورتر، هنگامی که دمای تنظیم شده به دست می آید، کمپرسور خاموش می شود. هنگامی که دما چند درجه کاهش یابد دوباره روشن می شود. این باعث نوسانات دمای اتاق می شود. از سوی دیگر، اینورتر AC دارای یک کمپرسور است که سرعت چرخش موتور خود را برای حفظ دمای تنظیم شده، تنظیم می کند و دمای استاندارد را تضمین می نماید.
یکی از دلایل اصلی انتخاب اینورتر AC دوام آن است. عمر کمپرسور نسبت به کولرگازی غیر اینورتر به دلیل عملکرد نرم و بدون نوسانات مداوم، بیشتر است. اگرچه نگهداری کولرهای گازی اینورتر معمولاً در دراز مدت نسبت به AC غیر اینورتر گران‌تر و گران‌تر است، اما با استفاده از آن، در مصرف برق و پول صرفه‌جویی خواهید کرد.