کاربرد دستگاه تصفیه آب
کاربرد دستگاه تصفیه آب

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب

آب تمیز برای هر انسانی ضروری است، برای نوشیدن، پخت و پز و سایر موارد استفاده روزانه مانند استحمام، مسواک زدن، شستن لباس و غیره. آب لوله کشی منظمی که در خانه تأمین می شود ممکن است شفاف به نظر برسد اما دارای انواع مختلف باکتری ها و ویروس هایی مانند ترکیبات فلوئور،کلر،جیوه،سرب، سموم دفع آفات و سایر انواع ذرات زباله است و مصرف آن می تواند منجر به مسائل جدی بهداشتی شود و گاهی اوقات نتیجه آن می تواند بسیار مضر باشد. طبق تحقیقات انجام شده،آب آلوده منجر به بیماری هایی مانند اسهال،وبا، اسهال خونی، حصبه و فلج اطفال می شود و تخمین زده می شود که سالانه 502000 مورد اسهال منجر شود.

آب یک منبع محدود است که برای جلوگیری از انواع مختلف ویروس های مضر یا باکتری های موجود در آن، شیمیایی شده و تولید می شود. هر ساله 1.1 میلیون بیمار (طبق تحقیقات) و این دلیل اصلی ضروری بودن تصفیه آب است. در نتیجه باید بسیار مراقب نوع آب مصرفی برای استفاده روزمره بود.

 

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب

چطور می توان آب تصفیه شده داشت؟

امروزه با مشاهده استفاده بیش از حد از آب تمیز، مارک های بیشتری با انواع مختلفی از محصولات برای تهیه آب تمیز در بازار عرضه می شوند. برخی از گزینه های معمول، آب آشامیدنی بطری است که شامل آب مقطر، آب تصفیه شده و آب چشمه است. اما از کجا باید دانست از بین همه گزینه ها کدام یک بهتر است؟ بیایید بررسی کنیم!

  • آب چشمه:

اگرچه آب چشمه خالص ترین آب است اما در واقع از چشمه تازه حاصل نمی شود. این اساساً از منابع زیرزمینی ناشی می شود. در حقیقت، برخی منابع ادعا می کنند که به اصطلاح آب چشمه حاوی فتالات، آرسنیک، کلی فرم و سایر آلاینده ها است.

  • آب مقطر

آب مقطر نوعی آب تصفیه شده است که از طریق فیلتراسیون سریع و متراکم و جوشیدن عبور می کند. اما روند کلی همزمان آلودگی ها و مواد معدنی طبیعی را از بین می برد. بنابراین می توان آب تمیزی داشت اما با کمبود مواد معدنی.

  • آب بطری

نوشیدن آب بطری فقط در صورتی که کیفیت اطمینان بالایی داشته باشد، بی خطر است. به دلیل شارژ مجدد بطری های آب نمی توان به کیفیت آب اعتماد کرد. در نتیجه باید مطمئن شد که محصولی که خریداری می شود، معتبر و استاندارد است.

آب فیلتر شده در اصل همان آب است که از شیر آب خارج می شود اما بهتر و سالم است. وقتی آب تمیز برای مصارف خانگی، برای نوشیدن و سایر اهداف منظم اضافه می شود، می توان خانواده خود را از چندین مسئله بهداشتی مربوط به آب ناشی از ویروس ها و آلودگی های خطرناک دور کرد.

از آنجا که آب آلوده برای سلامتی مضر است، باید مطمئن شد که بهترین دستگاه تصفیه آب در خانه وجود دارد. انواع مختلفی از سیستم های تصفیه وجود دارند که می توان آنها را مانند دستگاه های تصفیه آب RO و UV که به ترتیب مخفف Reverse Osmosis و Ultra Violet هستند،در نظر گرفت.