بهترین فیلتر شنی برای استخر و جکوزی
بهترین فیلتر شنی برای استخر و جکوزی

شنا در استخر یکی از تفریحات آرامش بخشی است که در دوران مدرن طرفداران بسیاری پیدا کرده است. لذت حس آب بر روی پوست و باز شدن گرفتگی عضلات برای پیر و جوان، مرد و زن به اثبات رسیده است. با این حال چه صاحب یک استخر عمومی باشید و چه استخری خصوصی در اختیار داشته باشید، نکته مهم حفظ پاکیزگی آب است. در گذشته خالی کردن آب حوض یک کار روتین به حساب می آمد، اما پر و خالی کردن استخرها کار راحتی نیست و آب فراوانی را هم به هدر می دهد. به همین دلیل است که تجهیزات استخری مانند فیلترهای استخری طراحی شده اند. در این مطلب تلاش می کنیم به شما بیاموزیم که چطور می توانید بهترین فیلتر شنی را برای استخرتان تهیه کنید.

 

فهرست مطالب:

 1. فیلتر شنی چیست؟
 2. راهنمای خرید این محصول
 3. بهترین مارک های این محصول در بازار

فیلتر شنی چیست؟

اول از همه بد نیست با این وسیله آشنا شویم تا تشخیص بدهیم که چه ویژگی هایی در آن اهمیت دارند. فیلترهای شنی گونه ای از فیلترهای آب استخرها و جکوزی هستند که برای جمع آوری ذرات معلق و باکتری های مرده بر اثر تزریق کلر استفاده می شوند. این کار از طریق مکش آب به داخل دستگاه، گذراندن آن از چند لایه شن و ماسه و بعد پس فرستادن آن به فضای بیرون انجام می شود که در نتیجه آن ذرات معلق مذکور در داخل لایه های دستگاه به دام می افتند. مدل های مبتنی بر شن و ماسه می توانند ذراتی با قطر 20 تا 40 میکرون را از آب جدا کنند و بنابراین برای استخرهایی مناسبند که مرتب کلرزنی شده و ساختار شیمیایی آنها ثابت نگه داشته می شود.

ویژگی مهم این ادوات در مقایسه با فیلترهایی مانند دیاتومه و کارتریج، نیاز اندک آنها به تعویض و تعمیر است. این مدل معمولاً کمتر به تعمیرات نیاز پیدا می کند و پس از هر بار جایگزینی ماسه حداقل تا سه سال برایتان بدون مشکل کار خواهد کرد. البته باید دقت داشته باشید که شستشوی مرتب آن باید در دستور کارتان باشد. شستشو از طریق کار کردن معکوس (بک واش) و عبور دادن آب از مسیر عکس صورت می گیرد و می تواند تمام زباله های جمع شده در دستگاه را تخلیه کند.کارکرد آن آسان است، هزینه خرید و تعمیرات پایینی دارد و به مدت طولانی هم به شما خدمت رسانی خواهد کرد.
حالا که با کلیت این محصول آشنا شدیم، بیایید به سراغ نکات خرید آن برویم.

راهنمای خرید فیلتر شنی

هر استخر بسته به شرایط خود نیازمند تعیین میزان استفاده و شرایط آن است. برای مثال، در استخرهای بزرگ که استفاده کمی از آنها می شود مشکل اصلی تجمع جلبک و سبز شدن آب در درازمدت خواهد بود یا در نمونه های روباز معمولا ابعاد زباله ها بزرگتر می شود چون ذرات معلق درشت از هوا وارد آب می گردد. بنابراین باید حتما بدانید که مهمترین ویژگی های عملیاتی استخرتان شامل چه مواردی می شود. نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا در این خصوص به شما کمک کنیم. مهمترین مشخصات که باید در هنگام خرید فیلترها در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 

راهنمای خرید فیلتر شنی استخر

 

 1. ابعاد و اندازه استخرتان که مشخص کننده حجم آب است
 2. شرایط آب و هوایی در محل
 3. روباز یا روبسته بودن
 4. دفعات استفاده طی هفته، ماه و سال

 

بسته به حجم آب، باید فیلترهایی انتخاب کنید که در تصفیه حجم بیشتری از آن در زمان کمتر موفق باشند. در عین حال، روبسته یا روباز بودن و میزان استفاده مشخص می کنند که با چه نوع آلودگی روبرو می شوید. برای مثال، اگر استفاده کم باشد و استخرتان هم به هوای آزاد دسترسی نداشته باشد، سبز شدن آب آن و رشد جلبک عملاً اجتناب ناپذیر خواهد بود و در این حالت فیلترهای دیاتومه برای جمع آوری ذرات ریز بهتر هستند. با این حال در فضاهای روباز ذرات معلق درشتی خواهید داشت که جمع کردن آنها به این مدل صدمه خواهد زد و در این حالت است که مدل های مبتنی بر شن و ماسه پیشنهاد می شوند.
پیدا کردن یک نمونه باکیفیت برای کسانی که در این بازار فعال نباشند کار سختی است. در نظر داشته باشید که انتخاب نمونه های بزرگتر الزاماً بهتر نیست. یک دستگاه بزرگ گرچه به سرعت آب را تصفیه را می کند اما استهلاک بیش از حدی هم خواهد داشت و شستشوی آن دشوار خواهد بود. لذا پیشنهاد دیگری برایتان داریم: از برندهای درجه یک خرید کنید. در ادامه برخی از این برندها را به شما معرفی می کنیم.

 

بهترین مارک فیلتر شنی استخر و جکوزی

ارائه دهندگان محصولات استخری متعدد هستند، اما کمتر پیش می آید که با یک برند متعهد و قابل اطمینان در بین آنها روبرو شوید. چنین رویدادی نیازمند آن است که یک مرجعیت قابل اعتماد در دسترس داشته باشید که بداند کدامیک از این فعالان گزینه بهتری برای شما هستند. این همان کاری است که مجموعه خانه تاسیسات بر عهده گرفته و تلاش می کند برندهای برتر در این حوزه را به شما معرفی نماید.
بهترین مارک برندها برای این محصولات شامل موارد زیر هستند:

 

 1. برند اسپا: برندی اسپانیایی و یکی از پیشتازان حوزه تجهیزات آبی و استخری است که تولیدات متعدد و باکیفیتی عرضه کرده است.
 2. برند ایمکس: یک برند بین المللی که در زمینه ادوات آبی و استخری متخصص بوده و دفاتر نمایندگی متعدد در آسیا، اروپا و آمریکا دارد.
 3. برند هایوایتر: ارائه دهنده بیش از 3000 محصول معتبر اعم از تجهیزات تهویه مطبوع، استخری و گرمایشی است.
 4. برند منتاپول: یک برند نوپا اما مطمئن که محصولات آن از نظر سطح کیفی رقیب قابل توجهی برای همتایان خود به شمار می روند.

در مجموعه خانه تاسیسات می توانید محصولات تمام این چهار برند را مشاهده و هر کدام را که مایل بودید، خریداری نمایید.

 نتیجه گیری:

در این مطلب به جزئیات، ویژگی ها و نحوه خرید فیلتر شنی استخری پرداختیم. ابتدا بحث کردیم که این ادوات چه تعریفی دارند و بعد به سراغ نکات خرید آنها رفتیم. در نهایت هم برندهای مطرح برای این تجهیزات را نام بردیم تا بتوانید خرید راحت تری در این بازار داشته باشید. مجموعه خانه تاسیسات همواره تلاش خود را برای تأمین محصولات از برندهای درجه یک متمرکز کرده و در همین راستاست که با تأمین کننده های معتبر ارتباط برقرار نموده است. امیدواریم حسن نیت ما بتواند تجربه خرید ادوات استخری شما را بهبود بخشیده و کمک کند تا رضایت بیشتری از این کار داشته باشید.