مقایسه کولر گازی هایسنس و کولر گازی جنرال گلد
مقایسه کولر گازی هایسنس و کولر گازی جنرال گلد

یکی از اولین گام ها در پیدا کردن وسیله تهویه مطبوع مناسب برای نیازهایتان، مقایسه برندهای ارائه دهنده این تجهیزات و مقایسه تولیدات آنهاست. بسیاری اوقات برندها در تولید وسایل تهویه هوای مطبوع از یک خط فکری و عملی معین تبعیت می کنند، به این معنا که اگر یک سری کولر گازی را با کیفیت بالا ارائه بدهند به احتمال زیاد باقی محصولات سرمایشی آنها هم سطح مناسبی خواهد داشت. پس با مقایسه بخشی از تولیدات می توانید دید مناسبی از عملکرد کلی یک برند پیدا کنید. این مطلب نیز با همین هدف و برای مقایسه میان دو برند هایسنس و جنرال گلد در خصوص اسپلیت های تهیه شده است. با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید.

فهرست مطالب:

  1. Hisense و ویژگی هایش
  2. General Gold و ویژگی هایش
  3. مقایسه Hisense با General Gold

 

مقایسه کولر گازی هایسنس با جنرال

 

کولر گازی (اسپلیت) قیمت و خرید

مقایسه کولر گازی هایسنس با جنرال

در این بخش ابتدا مختصر توضیحی در مورد این دو برند و ویژگی های اسپیلت تولید شده توسط آنها را ارائه خواهیم داد و در بخش بعد مقایسه آنها و نتیجه گیری نهایی  را خواهیم داشت.

کولرگازی هایسنس و ویژگی هایش

Hisense یکی از خوش قیمت ترین برندهای روز بازار کولرهای نوع گازی است و این قیمت پایین به شدت برای اقشار مختلف جامعه جذاب خواهد بود. برای تأمین این قیمت مناسب، برخلاف بسیاری از محصولات دیگر، این برند کیفیت را فدای پایین آوردن هزینه ها نکرده است و همچنان با محصولاتی روبرو هستیم که تا زمانی که تحت فشار بسیار بالا قرار نگیرند، به راحتی در محدوده مساحت طراحی شده قادرند نیازهای شما را به صورت تمام و کمال رفع کنند. تنوع بالای محصول و مصرف انرژی اندک عمده مدل های آن نیز به مصرف کنندگان گزینه های فراوانی می بخشد تا بتوانند به شکل های مختلف نیازهایشان را برطرف کنند.
با این وجود نباید حضور معایب را هم نادیده گرفت. اغلب تجهیزات ساخت این شرکت استهلاک بالایی دارند، یعنی به سرعت خراب شده و نیازمند تعمیر و نگهداری می شوند. به جز این، بحث سر و صدا هم مطرح است. Hisense در زمینه داکت اسپیلیت تخصص دارد که به تولید صدای بیش از حد شهره است و این عدم پرداخت به سیستم های کاهش نویز، خود را در تولیدات کولر گازی این شرکت هم نشان می دهد. کیفیت ساخت بدنه آنها نیز در مقایسه با بسیاری از همتایان در بازار چندان بالا نیست و اگر دقت نکنید، امکان صدمه دیدن بدنه آنها بالاتر از برندهای دیگر است.

کولر گازی جنرال گلد و ویژگی هایش

General Gold در ایران نمایندگی دارد و تولیدات آن را می توان ترکیبی از تولیدات چند کشور متفاوت محسوب کرد، چون قطعاتی مانند کمپرسور آن ساخت تایلند هستند و در عین حال حق امتیاز مجموعه در اختیار کشور چین است. با این حال آنچه در ایران از این شرکت پیدا می کنید معمولاً دارای مجموعه ای از ویژگی های فنی و عملیاتی مشترک است که نشان دهنده ثبات عملکرد سازنده در تولید محصولات خود است.
کیفیت ساخت قابل توجه و سرعت تهویه هوای بالا، جزو مهمترین ویژگی های این محصولات به شمار می روند. همچنین این برند به استفاده از فناوری روز دنیا برای به حداقل رساندن انرژی شهرت دارد که در کنار برد الکترونیک پیشرفته، تضمین کننده تجربه استفاده کم هزینه و منحصر به فردی خواهد بود. همچنین اکثراً رابط کاربری آن تا حد امکان ساده طراحی می شود تا عمده افراد بتوانند بدون نیاز به مراجعه به دفترچه راهنما از آن بهره ببرند.

با این حال، این دستگاه هم نقاط ضعف خاص خودش را دارد. سیستم کنترلی آن در عین پیشرفته بودن، به مشکل عدم رفع خطاهای معمول دچار است و بنابراین بسیاری از مصرف کنندگان به کرات با خطاهای رایجی روبرو می شوند که می تواند تجربه استفاده آنها را تحت تأثیر قرار دهد. جدا از این، قدرت و سرعت بالای تغییر شرایط تهویه محیط با خود یک عیب را هم به همراه می آورد و آن هم استهلاک بالای قطعات داخلی است. در نهایت عدم تعادل میان کیفیت ساخت قطعات داخلی هم مطرح می شود که به خاطر بیرون سپاری انهاست، به این ترتیب که معمولاً کیفیت کمپرسور و کندانسور تایلندی آنها از بردهای کنترل چینی به مراتب بیشتر است و این موضوع باعث استهلاک بیشتر و در نتیجه آسیب دیدگی زودتر قسمت های الکترونیک می شود، حتی اگر فشار چندانی هم به دستگاه وارد نکرده باشید.

 

قیمت کولر گازی جنرال گلد General Gold

 

کولر گازی هایسنس بخریم یا جنرال گلد؟

هر دو محصول نسبت به کیفیتی که ارائه می دهند قیمت مناسبی دارند، اما شکی در اینکه General Gold (به لطف فناوری به کار رفته در برد الکترونیک، سیستم کنترل و توان عملیاتی خود) یک سر و گردن از Hisense بالاتر قرار می گیرد وجود ندارد. کیفیت نه چندان ایده آل قطعات داخلی برند ایتالیایی خود را به شدت در این مرحله نشان می دهد و مشخصاً کیفیت کمپرسور و کندانسور تایلندی General Gold را نمی توان دستکم گرفت.
با این حال، اگر بخواهید از نقطه نظر صرفه اقتصادی به رقابت میان این دو گزینه بپردازید هر دو در یک رتبه قرار می گیرند. درست است که هزینه تعمیر و نگهداری برند چینی کمتر از رقیب ایتالیایی است، اما قیمت بالاتر اولیه و مصرف به مراتب بیشتر برق این تفاوت را پوشش می دهد. این موضوع در نهایت به شما برمیگردد که می خواهید در ابتدای امر هزینه بیشتری داشته باشید یا پس از حدود شش ماه استفاده مداوم که کم کم کولرهای نوع گازی برند ایتالیایی به خرج می افتند.
در نهایت از نقطه نظر امکانات هم باید حریف چینی را بالاتر از رقیب خود دانست. General Gold شاید برند جوان تری نسبت به رقیب باشد اما استفاده بهینه از فناوری روز دنیا به آن کمک کرده است تا در مسابقه میانشان جلو بیافتد. این امر را نمی توان سرسری گرفت و بدون شک در آسایش و کیفیت تجربه ای که از کار با این دو برند تجربه می کنید، موثر خواهد بود.

نتیجه گیری:

در این مطلب تلاش کردیم تا مقایسه مختصر، مفید و در عین حال شفافی بین اسپلیت جنرال گلد و هایسنس داشته باشیم. امیدواریم آن دسته از هموطنان که در خصوص انتخاب محصول مد نظرشان در میان تولیدات این دو شرکت مردد هستند، بتوانند با استفاده از این مطلب مسیر راحت تری را طی کنند و با خیال آسوده تری به انتخاب دستگاه مورد علاقه خود بپردازند. همان طور که گفتیم، اگر هزینه های اولیه و البته هزینه مصرف انرژی برایتان مد نظر نیست و به دنبال محصولی با امکانات جانبی و فنی بیشتر هستید، برند چینی گزینه مناسب تری است و بهتر هم می تواند نیازهای شما را پاسخ دهد.