مقایسه رادیاتور پنلی لورچ با ایران رادیاتور
مقایسه رادیاتور پنلی لورچ با ایران رادیاتور

شناخت برند یکی از اولین کارهایی است که در هنگام خرید وسایل سرمایشی می توانید برای غربال کردن محصولات موجود در بازار انجام بدهید. علت این موضوع به این واقعیت برمی گردد که کیفیت ساخت، طراحی و میانگین عمر مفید یک دستگاه سرمایشی یا گرمایشی رابطه نزدیکی با سیاست های تولید هر برند دارد، پس می توان از شناخت برند به عنوان میان بری برای پیدا کردن تولیدکننده برتر نام برد. در این مطلب تلاش می کنیم تفاوت های میان دو شرکت لورچ و ایران‌رادیاتور در تولید رادیاتورهای پنلی را به بحث بگذاریم تا ببینیم که کدامیک محصول ایده آل تری روانه بازار ایران نموده اند و در موقعیتی که بین این دو نام مشهور دودل بمانید، بهتر است از محصولات کدامیک استفاده کنید. با ما همراه باشید.

تفاوت رادیاتور پنلی لورچ با ایران رادیاتور

برند لورچ: شرکت تولیدی صنعتی لورچ در سال 1356 به عنوان یکی از تولیدکنندگان لوازم خانگی و با هدف فعالیت بخش خصوصی در این بازار تأسیس شد. این برند که کارخانجات آن در اصفهان قرار دارند، به عنوان یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان داخلی در بازار تجهیزات تهویه شناخته می شود. یکی از ویژگی های برتر این برند در کنار کیفیت تولیدات و تنوع قابل قبول، گارانتی هایی است که به مشتریان ارائه می کند و با عمل به آنها رضایت همگانی را جلب می نماید. گرچه تنوع محصول آن چندان بالا نیست، اما بدون شک می توان تولیدات آن را در زمره دستگاه های بادوام و باکیفیت در بازار ایران قرار داد.

 

رادیاتور پنلی لورچ

 

 

برند ایران رادیاتور: این برند از رقبای خود قدیمی تر است و در بازار به عنوان تولیدکننده برتر انواع رادیاتورها شناخته می شود. این مجموعه که از چندین کارخانه تشکیل شده است، از بیش از 40 سال پیش در حوزه تجهیزات تهویه  مشغول به فعالیت بوده و یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور به شمار می رود. این شرکت تاکنون دو بار به عنوان واحد نمونه کییفی در سطح ملی انتخاب شده و در نمایشگاه های بین المللی معتبر اروپایی شرکت کرده است. محصولات این مجموعه که موفق به کسب گواهینامه های متعدد مانند NF فرانسه، CE اروپا و BSI انگلستان شده اند، در حال حاضر به بیش از 30 کشور جهان صادر می شود که اثباتی بر سطح بالای کیفیت آنهاست. بنابراین می توان این تولیدکننده را از بسیاری جهات یکی ز قابل اعتمادترین ارائه دهندگان دستگاه های تهویه مطبوع در ایران دانست.

 

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور

 

حالا که با دو برند به طور خلاصه آشنا شدیم، بدون اتلاف وقت به سراغ بحث تفاوت ها در رادیاتور پنلی تولید آنها می رویم.

تفاوت های اصلی رادیاتور پنلی لورچ با ایران رادیاتور

این دو تولیدکننده از بسیاری جهات با هم قابل مقایسه هستند و تفاوت هایشان در مدیریت و اولویت بندی ویژگی های محصول را می توان به عنوان نشانه ای از سیاست های تولیدی متفاوت به حساب آورد. در این بین چهار ویژگی بیش از بقیه خود را در زمینه رادیاتور پنلی ساخت آنها نشان می دهد که به عنوان مسائل اصلی در هنگام انتخاب محصول باید مورد توجه قرار بگیرند. این ویژگی ها به شرح زیر هستند:

  • جنس: ایران‌رادیاتور در زمینه جنس از رقیب خود پیشی می گیرد، چون از فولاد ضدزنگ با 11.5 درصد کروم استفاده می کند که در مقایسه با ورقه های فولاد معمولی به کار رفته در رادیاتورهای لورچ مقاومت بیشتری داشته و مدت زمان بالاتری می تواند به شما خدمت رسانی کند. همچنین فولاد ضدزنگ در هنگام اکسید شدن تنها یک لایه خارجی نازک از زنگ زدگی تشکیل می دهد در حالی که فولاد عادی تا عمق خود دچار پوسیدگی می شود. پس احتیاج دو محصول به لایه های محافظ و رنگ های پوشاننده نیز متفاوت است.
  • بازدهی حرارتی: رادیاتورهای پنلی هر دو تولیدکننده از پنل های موازی و دو کنوکتور برای دریافت گرما از آب استفاده می کنند، اما لورچ کنوکتورهای بلندتری داشته و در نتیجه در ابعاد برابر معمولاً بازدهی حرارتی بیشتری در اختیارتان قرار می دهد.
  • طراحی: هر دو برند به طراحی شکیل و در عین حال ایمن شهرت دارند و از نظر وزن و سهولت نظافت با هم مشابه هستند، اما برند قدیمی تر معمولاً از رنگ اپوکسی با ترازبندی 100درصدی بهره می برد در حالی که برند جدیدتر به سراغ رنگ لکترواستاتیک با پوشش نانو می رود که مقاومت بیشتری در برابر رطوبت در اختیارتان قرار می دهد.
  • گارانتی و خدمات پس از فروش: از نظر دسترسی به خدمات پس از فروش، ایران‌رادیاتور به لطف نمایندگی های متعدد خود در شهرهای مختلف می تواند تعمیرات و تعویض قطعات آسان و کم دردسر را تضمین کند. در طرف دیگر، لورچ به گارانتی 12 ساله خود برای محصولات شهرت دارد که اختلاف قابل توجهی با برند قدیمی تر دارد.

نتیجه گیری:

همان طور که در این مطلب بحث کردیم، هر دو برند از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار هستند و اگر به سراغ خرید رادیاتورهای پنلی از این دو نام بزرگ در بازار ایران بروید، بعید است پشیمان بشوید. با این وجود برای آن دسته از افرادی که به دنبال خرید ایده آل هستند و می خواهند حتی المکان بیشترین بازدهی را از هرینه ای که انجام می دهند داشته باشند، اطلاعات این مطلب می تواند راهگشا باشد. مشخص است که ایران‌رادیاتور جنس بدنه نیرومندتر در محصول و خدمات پس از فروش با دسترسی بهتر ر ارائه می کند که برای استفاده در مناطقی که فاصله قابل توجهی با مراکز شهرها و استان ها دارند، گزینه بهتری به شمار می رود. در عین حال لورچ به سراغ پوشش قویتر و گارانتی طولانی تر رفته است، پس در شرایط آب و هوایی مرطوب و برای استفاده طولانی تر بهتر است. در نهایت این به شما بستگی دارد که نسبت به نیاز خود علاقه دارید از کدامیک استفاده کنید، چون خارج از این ویژگی ها با محصولات بسیار باکیفیت و مشابهی روبرو هستید.