نکات طلایی در نگهداری پکیج
نکات طلایی در نگهداری پکیج

پکیج‌های گرمایشی یکی از مهم ترین سیستم های گرمایی گازی در کشور ما به شمار می روند که خیلی زود توانستند جایگزین آب گرم کن و موتور خانه های مرکزی بشوند و رادیاتورها و آبگرم مورد نیاز حمام و مکان ها مختلف را تامین نمایند. این دستگاه‌ها با داشتن ویژگی هایی خاص و منحصر به فرد مانند نیاز به فضای کم، ایمنی بالا، مستقل بودن دستگاه و امکان تنظیم میزان مصرف به دور از مشترک بودن با دیگر همسایه‌ها، عمر بالا، داشتن ضمانت نامه های بلندمدت و … اشاره کرد. با توجه به تمامی این موضوعات اما لازم است تا برای داشتن یک دستگاه با دوام بسیار بالا به نکات مختلفی توجه نموده و از دستگاه طبق دستورالعمل خاصی نگهداری نمایید.در این محتوا به نکات طلایی در نگهداری این وسیله اشاره خواهد شد که اطلاع از آن ها می تواند بسیار کاربردی و مفید باشد.

 

فهرست مطالب:

 1. 5 نکته مهم در نگهداری
 2. نکات ایمنی در نگهداری
 3. خرید بهترین نوع از این دستگاه

خرید و قیمت پکیج لورچ

5 نکته در نگهداری پکیج

توجه به مواردی که در زیر آمده است، شامل بهترین و مهم ترین کارهایی است که باید برای نگهداری این سیستم های گرمایشی به آن توجه نمایید. صافی‌ها، دودکش، رسوب گیری و … از مهم ترین نکات در این بخش به شمار می رود که در ادامه به شکل کامل تری درباره آن توضیح خواهیم داد:

 • صافی: برای بالاتر بردن کیفیت عملکرد دستگاه لازم است تا هر دو یا سه ماه یک بار، از صافی های آب (فیلتر) بازدید شود و این موارد مورد بررسی قرار بگیرند تا در صورت نیاز تعویض شوند. اگر این سیستم ها را به تازگی نصب نموده اید، قطعا در مسیر لوله آب دارای سنگ ریزه هایی است که در این قسمت‌ها قرار گرفته اند. انباشته شدن این سنگریزه ها به مرور سبب ایجاد انسداد شده و ورود و خروج آب را با مشکل روبرو می کنند و سبب فشار آمدن به دستگاه و پایین آمدن عملکرد آن می شود.
 • رسوب گیری: یکی از مهم ترین عوامل از کار افتادن و کم شدن عمر این سیستم ها رسوب گذاری است. از همین رو باید هر چند ماه یکبار اقدام به رسوب گیری و تمیز کردن این دستگاه‌ها به روش های متداول نمایید.
 • دودکش: از مهم ترین بخش های ایمنی این مدل دستگاه های گرمایشی به شمار می رود که حتما باید به راه خروج آن توجه شود. همچنین استفاده از کلاهک های استاندارد را جدی بگیرید و از باز بودن کامل دریچه و خروج گازهایی مضر و سمی اطمینان حاصل نمایید.

استفاده درست از پکیج

 • سیسم ضد گریپاژ پمپ: سیستم ضد گریپاژ پمپ عموما در پکیج دیواری مورد استفاده قرار می گیرد که وطیفه آن این است که اگر حدود ۲۴ ساعت، آب در سیستم گردش پیدا نکند، پکیج به وسیله ی پمپ، آب را به جریان در می آورد. از همین رو سکون آب برای سیستم خوب نیست و به تدریج پمپ دستگاه آسیب می بیند. حتی اگر به این مشکل نیز برخوردید، می توان به صورت دستی، این کار را انجام داد و در صورتیکه پس از روغن کاری مجدد پمپ سیرکولاتور دستگاه، نتوانست به کار بیفتد، لازم است تا از یک متخصص جهت حل این مشکل کمک بگیرید.
 • ضد یخ زدگی: این بخش نیز مانند مورد بالا کار می کند به گونه ای که اگر دمای آب به حدی مشخص برسد(به طور معمول این دما ۷ درجه سانتی گراد است) پمپ به شکل خودکارهر دو ساعت، ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کار می کند تا زمانی که دمای آب کم می شود از یخ زدن درون دستگاه جلوگیری نماید و خرابی این بخش خصوصا برای مناطق بسیار سرد، می تواند بسیار هزینه زا باشد. نکته مهم در کارکرد سیستم یخ زدگی روشن بودن خود دستگاه در طول شبانه روز است تا دستگاه بتواند به شکل خودکار این عملکرد را در خود فعال نگه دارد.

خرید و قیمت پکیج های ایران رادیاتور

نکات ایمنی در نگهداری از پکیج

 1. از قرار دادن وسایل اشتعال زا در کنار دستگاه خودداری نمایید.
 2. حتما به شکل فصلی یا دوره ای دستگاه را سرویس نمایید تا ضمن کم کردن هزینه ها، عمر دستگاه طولانی تر شود.
 3. به دلیل وجود نوسانات برق و حساس بودن بردهای این دستگاه های گرمایشی، حتما از محافظ برق استفاده نمایید.
 4. در صورتی این که قصد سفر دارید و یا می خواهید به مدت زیادی از دستگاه استفاده ننمایید، دستگاه را کاملا خاموش کنید.
 5. در صورت استشمام بوی گاز، ابتدا دستگاه را خاموش کرده و پنجره ها را باز نموده و با یک تکنسین جهت رفع مشکل تماس بگیرید.
 6. توجه شود که برای جلوگیری از خوردگی دستگاه، هوای احتراق ورودی، عاری از موادی نظیر هیدروکربن های هالوژنه (حاوی ترکیبات کلرو وفولور) باشند.
  سختی و ناخالصی آب ورودی نباید زیاد باشد.
 7. اگر سیستم را در هوای سرد و بیرون از منزل قرار داده اید، دستگاه را همیشه روشن بگذارید تا گردش آب داخلی و تنطیم دما در آن اتفاق بیفتد، در غیز این صروت دستگاه را خاموش و آب درون آن را خالی نمایید تا یخ نزند.

خرید بهترین پکیج موجود در بازار

اگر مقاله با عنوان ” بهترین برندهای پکیج دیواری و زمینی ” مطالعه کرده باشید، تمامی برندهای مطرح در بازار معرفی شده است. به عنوان مثال پکیج لورچ، بوتان، شوفاژکار و …. با مطالغع آن می توانید اطلاعات لازم در مورد هر برند را کسب نمایید. در صورتی که نیاز به مشاوره قبل از خرید دارید، می توانید با مشاوران مجرب فروشگاه خانه تاسیسات در ارتباط باشید. لازم به ذکر است که فروشگاه خانه تاسیسات، مرکز تخصصی فروش انواع تجهیزات و تاسیسات ساختمانی است و نمایندگی فروش برترین برندهای موجود در بازار نیز می باشد. لذا می توانید تجهیزات سرمایشی، گرمایشی، استخری، انواع پمپ ها و حتی تجهیزات تصفیه آب و هوا را نیز از این فروشگاه بزرگ با بهترین قیمت خریداری کنید. در ضمن ارسال سریع و سراسری یکی دیگر از خدمات این مجموعه می باشد.

خرید و قیمت انواع پکیج دیواری و زمینی