ترموستات کولر آبی دیجیتالی چیست؟
ترموستات کولر آبی دیجیتالی چیست؟

کولرهای آبی به طور عمده در ایران جزو قدیمی ترین تجهیزات سرمایشی به شمار می روند، بنابراین چندان عجیب نیست که مشاهده کنیم سیستم عملیاتی آنها فاقد پیچیدگی های ادواتی مانند داکت اسپلیت و کولرهای گازی باشد. با این حال به مرور زمان و با مشاهده میزان کنترلی که می توان بر جزئیات عملکرد دستگاه های پیشرفته تر داشت، تقاضا برای تولید کولرهای آبی هوشمند افزایش پیدا کرده است.

شاید بپرسید چرا این محصولات با ادواتی مانند اسپلیت جایگزین نمی شود. مسائلی مانند مناسب بودن برای آب و هوای گرم و خشک، سادگی نصب و هزینه پایین، مهمترین دلایلی هستند که باعث می شوند، این کولرها هنوز از اقبال بالایی در میان خریداران ایرانی برخوردار باشند. به همین دلیل تولیدکنندگانی وجود دارند که به سراغ ارتقای سیستم کنترل این تجهیزات رفته اند و ماحصل فعالیت های آنها ترموستات کولر آبی دیجیتالی است.
در این مطلب تلاش می کنیم به طور خلاصه و به منظور آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با این ابزار به معرفی آن بپردازیم. با ما همراه باشید تا بدانید چطور می توانید کارکرد این سیستم سرمایشی خود را بدون هزینه های گزاف بهبود ببخشید.

فهرست مطالب:

 1. کاربرد ترموستات کولر آبی
 2. مزایای استفاده از ترموستات دیجیتال کولر آبی
 3. بهترین برند ترموستات کولر آبی

خرید انواع ترموستات

کاربرد ترموستات کولر آبی

در حالت عادی این کولرها تنها دارای سه کلید هستند: راه اندازی پمپ، راه اندازی موتور و قرار دادن موتور در سرعت بالا. این سطح از کنترل در مقایسه با ادواتی مانند اسپلیت ناچیز است و از آنجایی که در سیستم پایه آن پیش بینی بیشتری نشده است، نمی توانید با ساختارهای آنالوگ روی عملکرد کولرآبی اثر قابل توجهی بگذارید. به همین دلیل است که ترموستاتهای دیجیتال به عنوان تجهیزات کنترلی ایده آل مطرح شده اند.
به کمک ترموستات های کولر آبی دیجیتالی می توانید با صرف هزینه اندک، میزان دمای محیط و ویژگی های هوای ساختمان مد نظرتان را با جزئیات تنظیم کنید. تنظیمات پمپ، دور موتور و تایمرهای کنترل کننده باعث می شوند که بتوان بدون نیاز به تنظیم دستی و صرف زمان برای بررسی عملکرد سیستم همه چیز را به یک ابزار هوشمند و قابل اعتماد بسپارید. مزایای اصلی این محصول در ادامه با تفصیل بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد.

ترموستات کولر آبی دیجیتالی

مزایای استفاده از ترموستات دیجیتال کولر آبی

وقتی در خصوص مزایای به کار بردن این نوع ابزار صحبت می کنیم، باید دقت فراوانی به ویژگی های سیستم تحت کنترل داشته باشیم. این کولرها از آب و برق برای عملکرد خود استفاده می کنند و قادرند تهویه مطبوع یک واحد مسکونی، اداری یا تجاری را به طور کامل بر عهده بگیرند، پس خبری از تنظیمات مختص هر اتاق نیست و در عوض با معضلات مربوط به مصرف بیش از حد روبرو هستیم. پس تمرکز سیستمی که برای هوشمند سازی و کنترل بیشتر کاربرد دارد باید بر روی صرفه جویی باشد. بر این اساس کاهش مصرف برق و آب به لطف کنترل بهینه پمپ و موتور بسته به دما و رطوبت اتاق، مهمترین ویژگی این محصولات به شمار می رود.
خارج از بحث کنترل، امکانات اضافی که این محصول به یک کولر ساده می افزاید هم، محل بحث هستند. ریموت کنترل و تایمر سرعت موتور، شاید بدیهی ترین گزینه ها در این بین باشند که حضور آنها می تواند تجربه شما از کولرهای نوع آبی را دستخوش تغییرات گسترده کند.

مدل هایی هم وجود دارند که تایمر روشن و خاموش دارند و در ساعات معینی از روز دستگاه را راه اندازی می کنند. این مورد به خصوص در زمانی که می خواهید سرمایش شبانه داشته باشید اما نگران سرد شدن بیش از حد ساختمان در هنگام خواب هستید، می تواند راهگشا باشد.

برای روشن شدن نیز مثل بهینه خانه هایی است که ساکنین آن ساعات فراوانی را سر کار هستند و ترجیح می دهند وقتی به منزل برمی گردند هوای مطبوع و لذت بخشی را تجربه کنند.
گرچه در سیستم های خانه هوشمند، کمتر از این نوع کولرها، استفاده می شود، اما به کمک این ترموستات می توانید اتصال به سیستم مذکور را هم فراهم کنید. در واقع فرقی نمی کند صرفاً به دنبال بهینه سازی مصرف، کاهش هزینه، آسایش بیشتر یا هوشمندسازی ساختمان باشید. ترموستاتهای دیجیتال مخصوص این کولرها می توانند در تمامی این موارد به کار شما بیایند.

بهترین برند ترموستات کولر آبی

ترموستات ریمونکس یکی از بهترین برندهای تولید کننده این محصولات در بازار ایران می باشد. این شرکت با یک دهه سابقه فعالیت، از تولیدکنندگان قابل اعتماد در بازار ایران است که تأسیس آن با همکاری جمعی از مهندسین و فارغ التحصیلان نخبه دانشگاهی صورت گرفته است و در مدت زمان ده ساله فعالیت خود  توانسته است جایگاه خوبی در بازار از آن خود کنند. در ادامه مهمترین ویژگی های این وسیله شرح داده شده است:

 

خرید ترموستات ریمونکس

 

 1. منابسب برای انواع کولر آبی
 2. قابلیت محافظ جان و قطع دو قطب
 3. دارای تایمر و امکان تنظیم دمای دلخواه
 4. صفحه لمسی همراه با نمایشگر دیجیتال

ویژگی های فنی

 1. جریان خروجی : 10 آمپر
 2. ولتاژ تغذیه : 220v AC ~ 10%
 3. ابعاد : 35 × 85 × 105 میلیمتر
 4. ضخامت روی دیوار : 10 میلیمتر
 5. دقت اندازه گیری : 1 درجه سانتیگراد
 6. محدوده اندازه گیری : 50 ~ 0 درجه سانتیگراد
 7. محدوده تنظیم دما : 35 ~ 15 درجه سانتیگراد

 

نتیجه گیری:

در این مطلب به معرفی ترموستات‌دیجیتال کولرآبی پرداختیم و بحث کردیم که به کار بردن آنها چطور می تواند در تجربه استفاده از  دستگاه تهویه هوای مطبوع با امکانات محدود، موثر باشد. نصب و راه اندازی این تجهیزات نیازمند تجربه و دانش قابل توجهی است، اما اگر بتوانید آنها را برای ساختمان مد نظرتان تهیه کنید، با کاهش هزینه های انرژی قابل توجهی روبرو شده و می توانید لذت و آسایش بیشتری را تجربه کنید.

بدیهی است که این موارد منوط به خرید یک محصول متناسب با فضای ساختمان شماست، پس دقت داشته باشید که ترموستات مدنظرتان با چه تجهیزاتی هماهنگی بهتری دارد و بعد برای خرید آن اقدام نمایید. بدین منظور و برای دریافت مشاوره قبل از خرید می توانید با خانه تاسیسات، تخصصی ترین مرکز فروش انواع تجهیزات تاسیسات ساختمانی در ایران تماس حاصل فرمایید.