کولر آبی از کجا بخریم؟
کولر آبی از کجا بخریم؟

با نزدیک شدن فصل گرما و به وجود آمدن نیاز به خرید تجهیزات تهویه مطبوع مانند انواع کولرها، برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که چه روش و مسیری برای تهیه این ادوات ایده آل است؟ چطور می توان یک فروشنده قابل اعتماد، معتبر و مطمئن پیدا کرد که محصولات اریجینال را با قیمت منصفانه در اختیار ما قرار دهد؟ این سوالات شالوده هدف تهیه این مطلب هستند که در بین این ادوات به طور ویژه روی کولرهای آبی متمرکز شده است. با ما همراه باشید تا با پاسخ این پرسش ها آشنا شوید.

 

این نوع کولرها در کنار پنکه ها جزو قدیمی ترین ادواتی هستند که در کشورمان در میان عموم مردم برای تأمین سرمایش در محل زندگی و کار استفاده می شوند. با این حال شاید برایتان جالب باشد که با وجود چند دهه سابقه استفاده، هنوز بسیاری از افراد با سازوکار عملکرد این ادوات آشنا نیستند. کارکرد این دستگاه ها بر روی اصل گرماگیر بودن فرآیند تبخیر بنا شده است: قطرات ریز آب می توانند با گرفتن حرارت محیط بدل به بخار شده و همزمان با افزایش رطوبت فضا، به کاهش دمای آن کمک کنند. این هدفی است که کل سیستم کولرهای نوع آبی تلاش می کنند آن را به بهترین نحو ممکن عملی کنند.
در این ادوات به کمک پوشال یا ورق های سلولزی، هوایی که قرار است به کمک موتور وارد ساختمان شود با رطوبت همراه می شود. آب موجود در این جریان هوا به خاطر سرعت بالای آن تبدیل به قطرات ریز شده و در فضای ساختمان حرارت را جذب می کند. پس محیط داخلی خنک شده و رطوبت آن بالا می رود. از آنجایی که بخش قابل توجهی از ایران در فصول گرم با هوای خشک دست و پنجه نرم می کند، در اکثر نقاط کشورمان این افزایش رطوبت برای افراد حاضر در محل آزار دهنده نخواهد بود و در نتیجه این محصولات محبوبیت بسیاری بدست آورده اند. اما با دانستن این مسائل سوال دیگری ممکن است برایتان مطرح شود: پوشال برای تأمین این رطوبت بهتر است یا ورق سلولزی؟

 

فهرست مطالب:

  1. کدام کولر آبی بهتر است؟
  2. مرکز خرید انواع کولر آبی

 

 

کدام کولر آبی بهتر است؟

کدام کولر آبی بهتر است؟

نمونه های قدیمی تر هنوز از پوشال استفاده می کنند: توده ای از بافت گیاهی خشک که قادر است حجم قابل توجهی آب را در داخل خود ذخیره کرده و به طور دائمی آن را به هوای عبوری اضافه کند. با این حال در سالیان اخیر دسته جدیدی از کولرهای آبی وارد بازار شده اند که به نام سلولزی مشهورند و به جای پوشال از ورقه های مخصوص سلولز بهره می برند. این ورقه ها در مقایسه با پوشال عمر مفید بیشتری دارند، استهلاک آنها پایین تر است و انتقال رطوبت را بهتر انجام می دهند. این موضوع هم مورد بحث است که پوشال معمولاً در درازمدت محیط بهتری برای رشد کپک و باکتری ها فراهم می کند، در حالی که سلولز چندان روی خوش به حضور آنها نشان نمی دهد و به مراتب زمان بیشتری در برابر رشد آنها مقاومت می کند. پس به طور کلی اگر می خواهید خرید ایده آلی داشته باشید، رفتن به سراغ مدل های سلولزی بهتر خواهد بود.
حالا که با عملکرد و تفاوت های مدل های مختلف از این محصول آشنا شدیم، وقت آن رسیده که به روش های خرید بپردازیم.

بیشتر بدانید:

 بهترین مارک کولر آبی کدام است؟

 

مرکز خرید انواع کولر آبی

 خرید دستگاه های تهویه هوا را می توان به دو شکل انجام داد: خرید حضوری یا خرید غیرحضوری.

خرید حضوری شامل خرید از فروشندگان محلی یا بازار است. اگر از فروشندگان محلی خرید کنید، این مشکل پدید می آید که تنوع محصول چندان بالا نیست و قیمت هم ممکن است تفاوت قابل توجهی با قیمت های کف بازار داشته باشد. در عین حال در دنیای مدرن به علت مشغله ای که همه ما با آن درگیر هستیم، مراجعه به بازار و خرید مستقیم از آن چالش های خاص خود را به همراه می آورد. چه بسا در این موقعیت نیازمند یک مشاور مجرب باشید، چون حجم عظیم محصولات با برندها، مدل ها، ظرفیت ها و ویژگی های جانبی گوناگون می تواند افراد ناآشنا را گیج کرده و حتی زمینه ساز خریدی شود که رضایت شما را به دنبال نداشته باشد. پس گرچه خرید حضوری دردسرهای خاص خودش را دارد، تا زمانی که به یک یا چند نفر متخصص دانا و توانمند دسترسی داشته باشید که نفع شما را به عنوان اولویت خود در نظر داشته باشند، می توانید خرید قابل قبولی را تجربه کنید.

 

گزینه ای که به خصوص در سالیان اخیر خود را به عنوان گزینه برتر به اثبات رسانده است، خرید غیرحضوری است. این روش که به نام های خرید آنلاین و خرید اینترنتی هم شناخته می شود به معنای مراجعه به فروشگاه ها و وبسایت هایی است که تأمین کننده و ارائه دهنده محصولات تهویه مطبوع هستند. دسترسی به حجم تنوع قابل قبول، قابلیت مقایسه و بررسی آنی، مشاهده نظرات دیگر خریداران و رقابتی بودن قیمت ها در کنار هم باعث می شوند که این گزینه برای اکثریت افراد جذابیت داشته باشد. به همه این مزایا این نکته را هم بیافزایید که نیازی نیست برای رفت و آمد وقت صرف کنید: تنها با چند کلیک می توان محصول ایده آل را پیدا و خریداری کرد.

 

مرکز خرید انواع کولر آبی

 

البته این موضوع را نباید فراموش کنید که خرید از یک فروشگاه معتبر و قابل اعتماد اهمیت فراوانی دارد. اعتبار یک فروشگاه آنلاین اغلب به تعداد محصولات آن، برندهایی که در اختیارتان قرار می دهد و سابقه فعالیتش مشخص خواهد شد. با توجه به این نکات می توان به خوبی دریای وبسایت ها و فروشگاه های کوچک و بزرگ را غربال کرد و به نام هایی رسید که برای عموم مردم ایده آل هستند.

این همان فضایی است که مجموعه خانه تاسیسات در آن قرار می گیرد: یک مجموعه متخصص، فعال و باسابقه در زمینه تأمین انواع کولرآبی که از برندهای متعدد مانند لورچ و انرژی محصولات اصل را با بهترین قیمت و به صرفه ترین خدمات عرضه می نماید. خانه تاسیسات هم خدمات حضوری و هم خدمات غیرحضوری ارائه می دهد، پس نقطه تلاقی این دو روش به حساب آمده و بهترین ها را از هر دو در اختیار شما قرار می دهد. به این ترتیب تفاوتی ندارد قصد دارید از کدام روش اقدام به خرید محصول کنید: اعتماد پذیری نوع حضوری یا سهولت نوع غیرحضوری هر دو به عنوان گزینه در اختیار شما هستند.

 

نتیجه گیری:

در این مطلب تلاش کردیم به این سوال پاسخ دهیم که کولر آبی را باید از کجا بخریم؟ ابتدا نحوه کارکرد این دستگاه را به بحث گذاشتیم و بعد به طور خلاصه صحبت کردیم که کدام نوع آن عملکرد بهتری دارد. در نهایت نیز دو روش خرید حضوری و غیرحضوری را مقایسه کردیم. امیدواریم افرادی که قصد دارند چنین محصولاتی را تهیه کنند با این اطلاعات بتوانند بهتر تصمیم بگیرند و در نهایت از دستگاه مد نظرشان رضایت خاطر بیشتری هم داشته باشند. هدف ما در مجموعه خانه تاسیسات کسب رضایت شماست و در این مسیر هر خدمتی که لازم باشد در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.