دلایل محبوبیت هیترهای تابشی

مهمترین دلایل محبوبیت هیترهای تابشی

این هیترها مانند خورشید عمل می کنند. در واقع این بخاریهای منحصر به فرد،گرمایی که تولید می کنند توسط پوست و لباس و اشیا جذب می شود، نه فقط هوای اطراف. مانند نشستن در مقابل نور خورشید در مقابل نشستن در سایه است. در زیر نور آفتاب، بدن و لباس گرما را جذب می کنند در حالی بخاری یا هیتر هایی که هوای اطراف را گرم می کنند شبیه نشستن در سایه است.

مزایای هیتر تابشی

کم مصرف: به دلیل اینکه فقط اشیا و افراد را گرم می کند و مکان های بلا استفاده را گرم نمی نماید، در مصرف انرژی و هزینه ها صرفه جویی می شود. گرمای تابشی از هوا عبور می کند و اجسام جامد را گرم می کند و در هر مکانی که نصب شود بسیار کارآمد است. از آنجا که گرمای تابشی بلافاصله تولید می شود، دیگر نیازی به پیش گرمایش گران نیست.

بی صدا: تقریباً بی صدا هستند. این امکان را برای مشتریان و میهمانان فراهم می کند تا در عین حال گرم شوند و بدون حواس پرتی از فضای اطراف لذت ببرند.

هیترهای تابشی و دلایل محبوبیت آنها

بخاری تابشی چگونه کار می کند؟

این بخاری ها، انرژی مادون قرمز تولید می کنند که به گرما تبدیل می شود و سپس دمای سطح افراد و اشیا را افزایش می دهد. این برخلاف اکثر بخاریهای بیرونی است که هوای اطراف را گرم می کنند. به دلیل طراحی این سیستم گرمایشی منحصر به فرد،فناوری مادون قرمز را می توان در خانه هایی که عایق بندی و تهویه هوا معمولاً مشکل ساز است یا در فضای باز که گرمایش متمرکز مورد نیاز است،استفاده کرد.

تفاوت بخاری های مادون قرمز و بخاری های گازی؟

  • هیترهای مادون قرمز در فضای باز کاملا مناسب هستند چرا که نصب آنها آسان است، استفاده از آنها ایمن بوده و یکی از کاربردی ترین راه حل های موجود در حال حاضر برای گرمایش در فضای باز، دارای مزایای مختلفی نسبت به بخاری های گازی است.
  • مدل های گازی در فضای باز حرارتی تولید می کنند که فقط هوا را گرم می کند. این نوع گرمایش ناکارآمد است و اغلب به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. بخاریهای برقی در فضای باز به راحتی نصب می شوند و نسبت به نمونه های بخاری گازی خود به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند.
  • بخاری های مادون قرمز حتی می توانند حرارت را با یک ضربه سوئیچ تأمین کنند. این راحتی بخاری های مادون قرمز را به عنوان گزینه اصلی برای هرگونه نیاز به گرمایش در فضای باز تبدیل می کند.

ویژگی های هیترهای تابشی

  • بخاری های مادون قرمز “سبز”

صادقانه باید گفت، در واقع یک روش گرمایش وجود ندارد که بر دنیای اطراف تأثیر نگذارد. همه بخاریها برای راه اندازی به منبع انرژی احتیاج دارند، تفاوت در اینجا این است که اکثر بخاریهای مادون قرمز از برق به جای گاز طبیعی استفاده می کنند. به همین دلیل است که آنها به عنوان گزینه های “سبز” دیده می شوند.

بخاری های مادون قرمز حرارت مستقیم را ایجاد می کنند، اما این بخاریها دقیقاً به این منظور نیستند که جای سیستم گرمایشی مرکزی را بگیرند. بخاریهای مادون قرمز به عنوان بخاری می توانند مناطق خاص با ترافیک بالا را گرم کنند.

از همه مهمتر، این بخاریها برای مقابله با اتلاف متناوب گرما، که می تواند در انبارها،گاراژها یا خانه های مسکونی برزگ رخ دهد، بهترین گزینه است.

  • گرمایش مسکونی و تجاری

هیترهای مادون قرمز از کارآمدترین بخاری های بیرونی موجود هستند و بسیار بهتر از نوع معمولی برای محیط کار می کنند. این بخاریها گرمای بهتری را بدون نیاز به انرژی زیاد فراهم می کنند. به حداقل رساندن اتلاف حرارت با استفاده از فناوری مادون قرمز و ارائه گزینه ای “سبز”، کربن کمتری تولید می کنند و به هیچ مخزن سوختی نیاز ندارند.

این بخاریها حرارتی جهت دار تولید می کنند و حتی در هوای باد نیز گرما از بین نخواهد رفت. اکثر این بخاریها ضد آب و هوا هستند بنابراین می توان از آنها در روزهای بارانی نیز استفاده کرد.

هنگام میزبانی یک رویداد در فضای باز یا هنگام اداره مشاغلی که مشتریان اوقات خود را در فضای باز می گذرانند، بخاری های تابشی توصیه می شوند زیرا برخلاف سایر روش های گرمایش، از آنجا که گرمای بسیار کمی از بین می رود،بسیار کارآمد هستند.

بیشتر بدانید:

سیستم گرمایش تابشی چیست؟